Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő. Az a gondom hogy nem...

Csilla1985 kérdése:

Védőnő. Az a gondom hogy nem vagyok bejelentve ebbe a lakásba ahol most lakunk (albérlet). és el kell mennem védőnőhöz, de nem kaptam felvilágosítást hogy hova is. Oda kell mennem ahová be vagyok jelentve (másik város), vagy oda ahol most lakom?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 23:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell menned ahol most laksz!


Én is albérletbe szültem,és elég nehezen megoltható lett volna 220km-ről járni a védőnőhöz!.D

2012. nov. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Üsd be a google-ba, azt a helyet ahol laksz (Bp esetén a kerületet is) és azt ,hogy védőnői szolgálat... Kidob címet,telefonszámot, és ott megkérdezed, az utca-házszám alapján hova tartozol, meg fogják mondani, a védőnő nevével, telefonszámával együtt.
2012. nov. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Azért csináltass ideiglenes lakcímet.
2012. nov. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőt (4 éve) bérleménybe szültem, és nem voltam oda bejelentve. A védőnőt nem az érdekelte, hogy mi van a lakcímkártyában, hanem hogy ténylegesen hol tartózkodom. Ennek ellenére, ahogy előttem is ajánlották, ha van rá módod, ideiglenesen jelentkezz be az albérletbe, mert az nem árt. :)
2012. nov. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok bejelentve ide, ahol lakunk, csak a párom:)) én maradtam anyuék lakcímén. Elmentem a körzeti védőnőhöz, beirtam a googleba a település nevét, ahol most élünk a párommal és megkerestem kihez tartozom:) nem kell, hogy be legyél jelentve. Az a fontos, hogy hova fogod hazahozni a babát, aszerint menj védőnőhöz!

34 hkm

2012. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, szóltam a régi védőnőnek, ő megkérdezte a lakcímem, és tovább küldte a kis kartonom ahova tartozom védőnőnek, a védőnő meg megkeresett minket, nem volt gond hogy nem voltam bejelentve, oda jártam terhesgondozásra is, ahol albéreletbe lakunk
2012. nov. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Az valóban gond, ha nem jelentetted be a lakcímedet, mivelhogy kötelező lenne. Ez szabálysértés, amiért 30.000 Ft bírságot kaphatsz.


Mivel kötelező, éspedig számodra kötelező, ezért nincs olyan, hogy ezt bárki megtilthatja, vagy bárki engedélyéhez lenne kötve. Jól is néznénk ki!


Itt a 6-os válaszban le van írva, hogy mit kell tenned a lakcímbejelentéshez, ha a hivatal és a bérbeadó összejátszanak ellened, és nem engedik bejelenteni a saját lakcímedet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Különösen később, bölcsi, ovi idején lesz gondod a lakcímbejelentés hiányából.

2012. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó hagyd már ezt a nem tilthatja meg senki hülye dumát. De igen megtilthatom, ha a hátam mögött megcsinálja akkor pedig addig lakott ott amíg meg nem tudom.


Nem lesz semmi baj, simán az albérleti védőnőhöz mehetsz.

2012. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Be kell jelentkezni szabály szerint, aztán van olyan, aki betartatja, van aki nem. Én most így jártam, én is Anyukámnál voltam bejelentve, elköltöztünk másik városba (200km-re) és fel is kerestem az itteni védőnőm lakcím szerint, akinek az volt az első, hogy lakcímkártya. Elmagyaráztam neki a helyzetet, és azt mondta, hogy addig nem tartozhatom hozzá, amíg be nem vagyok legalább ideiglenesen jelentve. Pedig a bp.-i védőnőm neki is elküldte a kartonom, de itt ilyen szigorúan betartják. Úgyhogy szerintem keresd fel a területi védőnőd, aztán ő majd elmondja, hogy mennyire veszik szigorúan. Ha igen, akkor nem nagy kunszt bejelentkezni valahova ideiglenesen.
2012. nov. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
Előttem már leírták hová kell menned. Annyit fűznék még hozzá, hogyha ott akarsz járni sztk-s terhesgondozásra, akkor ahhoz kell ideiglenes lakcím. Sajnos most én is ebben a cipőben vagyok. Háziorvoshoz, gyerekorvoshoz, védőnőhöz nem kell. És tényleg szaabálysértésnek minősül, ha nem vagy bejelentkezve. Sajnos nagyon benne vagyok most a témában.
2012. nov. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!