Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 10/11 hetes ultrahanggal...

10/11 hetes ultrahanggal kapcsolatban? Nincs baj?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ultrahangon 10+5 heteskent,de a doki 10+6ot mondott vagy inkabb 11 hetest(gondolom nagyobb par nappal,ez most mindegy) azt olvastam viszont hogy ha a babanak nem latszik az orrcsontja az Down korra utal.En nem lattam az orrcsontjat.A CRL-t se mondta meg,es a kepen sincs rajta amit kaptam..:(

[link]

[link]

Azt mondta hogy minden rendben van,nem mozgott arra meg azt mondta hogy alszik.Nincs mitol felnem akkor?A kepeken meg azert nem latszik mert kisse befele nezett?

Kovetkezo pentekre kaptam idopontot,akkor leszek 11+5hetes,ez lesz a 12.heti ultrahangom.Ez nincs tul koran?



2013. jan. 26. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az orvos látta amit látnia kell.Ha gond lenne mondta volna.
2013. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 12.heti ultrahang a lényeg , akkor fog nézni orrcsontot, illetve tarkóredőt mérni. Ezek a lényegesek a down-kór szempontjából!

Én is 11+4 hetesen voltam, nem lesz korán, ne aggódj!

2013. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, kedves Kérdező. De egyrészt ahhoz, hogy szonográfus legyen valaki (vagy orvos, aki ért az ultrahanghoz is) ennek megfelelő képzettség kell. Én elhiszem, hogy Te nem látod a képen az orrcsontot, de Neked nem is dolgod, hogy lásd. Én eleinte többnyire akkor tudtam egyes testrészekről, hogy melyik micsoda, ha az orvos/szonográfus megmutatta, és megmondta. Másrészt pedig ha valami nem lett volna rendben, akkor megmondta volna az orvos, ebben biztos lehetsz.

Még egy harmadik dolog: ha bizonytalan vagy valamiben, akkor KÉRDEZZ! Ne itt (itt is kérdezhetsz persze, de célszerűbb az orvost, mert ő ott és akkor inkább tud Neked válaszolni, mint idegen emberek, akiknek többsége ráadásul nem is szakember).

És nem, 11+5 hetesen pont aktuális a 12 hetes ultrahang.


Jó babavárást!

2013. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*És nem lesz korán, 11+5 hetesen pont aktuális a 12 hetes ultrahang.
2013. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!