Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Megtagadhatom, hogy befektesse...

Megtagadhatom, hogy befektessenek a kórházba? Vagy mit tehetnék, ha még egyszer magas értéket mér?

Figyelt kérdés
Nőgyógyásznál mindig magas a vérnyomásom (150-160 körüli) és nagyon szapora a pulzusom, de itthon, védőnőnél, házi orvosnál nem, mindig 110 körül van a vérnyomásom, és a pulzusom is 65 körül. Sajnos nem tudok mit csinálni, rettegek a nőgyógyászomtól (nem csak tőle, az összestől), a vizsgálattól és nem tudok megnyugodni, ennek sajnos oka van, amit az orvosom is megért. Nagyon rendes orvosom van, tündéribb orvossal még nem találkoztam, de akkor sem tudok mit csinálni, ahogy belépek a rendelőbe, már érzem, hogy felmegy a vérnyomásom, pulzusom. Az orvosom azt mondta, hogy ő elhiszi, hogy otthon, meg mindenhol máshol jók az értékek, de ha még egyszer magas lesz nála, akkor sajnos be kell utalnia kórházba befeküdni. De én ezért nem szeretnék befeküdni. Tényleg semmi bajom nincs, teljesen egészséges vagyok, nem fáradok el, minden nap mozgok, a vérképeim szuperek, minden értékem jó lett, egyedül a vérnyomásom magas nála. Ha esetleg megint magas lesz, és beutal, megtagadhatom a befekvést? Ott csak még rosszabbul lennék a sok nőgyógyásztól. Van valami természetes módszer amivel nyugtathatnám magam, amíg várok az orvosnál, hogy ne legyen ilyen magas a vérnyomásom?
2013. máj. 22. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszer erre nincs, hisz ennek pszichés oka van. A befekvést természetesen megtagadhatod, esetleg hogy biztosra menj, kérj tőle beutalót 24 órás vérnyomás mérésre, abból kiderül, hogy tényleg nem magas a vérnyomásod.
2013. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez ilyen fóbia féle, az egyik munkatársam volt ilyen.. mindig mikor mentünk az üzemorvoshoz, szinte lelilult a feje, és mindig 200-at mért neki a doki... aztán kapott egy 24 órás figyelőt vagy mit, és akkor végül a doki is röhögött, hogy tényleg csak akkor volt magas a vérnyomása amikor ment hozzá...


Ezzel csak egy gond van, hogy ha szülni fogsz, akkor ott is lesznek nőgyógyászok, vagyis egy biztosan, és a szülésnél már nagyon nem jó, ha magas a vérnyomásod...


A munkatársam idővel "kinőtte" úgy 60 évesen :D ezt a hülyeséget, hiába próbáltunk bármit semmi nem segített...

Egyszer fogta magát azt mondta, hogy márpedig neki a töke tele van, és többet nem fél... és úgy volt! :)

2013. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok, az lemarad, hogy igen a befektetést megtagadhatod, de én nem javaslom neked, mert én tavaly megtettem, és miután vissza kellett mennem nem néztek rám szépen és úgy bántak velem mint a kutyával..
2013. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Belgyógyászati vizsgálatot kell kérni. Ott kapsz egy 24 órás vérnyomásmérőt és az megmutatja, ha magas vérnyomás beteg vagy. Az meg valóban egy pszichés és sok mindenkinél jelentkező probléma, hogy orvosnál magas.

És igen, megtagadhatod a bent fekvést, de nem ajánlatos. Hisz az a te egészséged érdekében történik, ha mégis gond van, akkor egyből tudjanak beavatkozni, így ha megtagadod és mégis gond lesz, akkor minden felelősséget magadra vállaltál és a te felelőtlenségedből lesz a gond.


Egyébként saját tapasztalat:

Nekem is többször mértek 140 feletti értéket védőnőnél, de soha nem túlzottan magasat. Belgyógyásznál még 150-et is. Kaptam 24 órás vérnyomásmérőt is, de enyhén volt csak magas, a biztonság kedvéért kiírták a vérnyomáscsökkentőt, de nem kellett kórházba feküdnöm, vagy ilyesmi.

Aztán a 26 hetes vizeletvizsgálatnál találták fehérjét. Elmondták, hogy mi az a toxémia, milyen jelei vannak, de igazából több héten keresztül ellenőrizték a vizeletemet és mindig rendben volt, ezért megint csak nem kellett kórházba feküdnöm, nem is volt gond.

Aztán 36 hetesen görcsölni kezdtem és picit véreztem. Bementünk a kórházba, bent is tartottak, nagyon erős jóslóim lettek, de nem szültem meg, viszont a vérnyomásom iszonyatosan magas lett, a szívem is nagyon szaporán vert. Vérvétel, vizeletvizsgálat, belgyógyász, mi egy más. És a 37. héten igazolódott a toxémia. És úgy is mentem szülni, hogy akkor bármelyik pillanatban ha gond van indítják és így is indultam a szülésem napján a szülőszobára, hogy akkor megyek szülni, mert nem tudják kordában tartani a vérnyomást. És útközben elkezdett szivárogni a magzatvizem.:)


Szóval attól, hogy most még jól vagy, az nem jelenti azt, hogy később sem lesz gond. Viszont most még nincs, ez még nem ok arra, hogy befektessenek hetekre, ezért jó, ha egy belgyógyászati kivizsgáláson is átesel, viszont innentől fogva fokozottan oda kell figyelned bizonyos dolgokra.

De az is lehet, hogy nem lesz semmi gond. Nem lesz magas a vérnyomásod egyébként.

2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Megtagadhatod egy ideig a befekvést, de aztán (ha jól tudom) úgymond a születendő baba érdekében kötelezhetnek rá. Egyébként nem kell hetekig tartó befekvésre gondolnod. Napokig figyelik majd a vérnyomásod, naponta háromszori méréssel. Ilyenkor a nővérek mérik, nincs orvos a közelben. A magas vérnyomással terhesség alatt azért óvatosak az orvosok, mert lehet a terhességi toxémia kezdeti tünete is. Komolyan veszik és ez nem baj. Inkább menj be pár napra, hogy megnyugodjatok. Ha belegondolsz, te is belátod. Hiszen ha nem fektetnek be és valami gázllesz te is azt kérdezed először, hogy az orvos miért nem vigyázott rátok?
2013. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhetnek rá, mert az egészségügyi ellátást az veszi igénybe, aki akarja.

Hogy lehetne valakit kötelezni? Odabilincselik az ágyhoz?

2013. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem bilincselhetik oda. Viszont szóban, írásban kötelezhetik. Egy bizonyos terhességi hét után már a magzat érdeke előbbre való (jogilag)és veszélyeztetésnek minősül, ha megtagadja a kórházi befekvést. Persze nálunk nem gyakorolják ezt az orvosok. Az viszont tény, hogy ha mégis baj történik hallgathatja, hogy miért nem feküdt be, na ugye megmondjuk. Az én véleményem az, hogyha valaki gyermeket vállal az vállalja azt is, hogy kellemetlenségek érhetik. Ilyen mondjuk háromnapos kórházi megfigyelés is. Legalább az orvos is megnyugodna, hogy egyszeri kiugró vérnyomásról van szó.
2013. máj. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Visszamentem hozzá tegnap, és most már alacsonyabb volt a vérnyomásom (130), igaz, hogy megbeszéltük előre, hogy nem lesz vizsgálat, ez már önmagában megnyugtatott egy kicsit és a vérnyomás mérés alatt ki is ment a mosdóba, hogy ne zavarjon, csak az asszisztens volt bent. Egyelőre abban maradtunk, hogy minden nap legalább háromszor mérem a vérnyomásom, itthon is, munkahelyen is, és ha ebben lesz probléma, akkor újra beszéljük a kórház témát. Voltam már belgyógyásznál, ő mindent rendben talált, ott is 115 volt a vérnyomásom például. A saját orvosom sem nagyon szeretne egyébként befektetni, most várunk és mint a kis angyal mérem a vérnyomásomat, ami egyébként 105 és 120 között ingadozik itthon és a munkahelyemen. Persze, hogy a baba az első, de nem hiszem, hogy használna, ha napokig görcsben a kórházban feküdnék, nem tudnék aludni és idegeskednék. Ahogy az sem tenne jót, ha feleslegesen gyógyszert szedetnének velem, és ettől félt az orvosom, hogy automatikusan csak felírják nálunk a kórházban a belgyógyászok ilyen esetben a gyógyszert, nem mérlegelnek, nem mondják, hogy mérjem magamnak, és ha magasabb, akkor vegyek be többet, ha alacsonyabb kevesebbet, egyszerűen felírnak egy dózist, és azt kell szedni. És bármennyire is felelőtlennek tűnök, félek gyógyszert szedni a terhesség alatt.

2013. máj. 24. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a magas vérnyomásos kismamának első körben mindig a nőgyógyász ír fel enyhe gyógyszert. Egyébként jellemzően azonos időszakokban szokott megdobódni.

Ha otthon méred, akkor nem lesz gond. Ha legközelebb orvoshoz mész, előtte is mérd meg, hogyha az orvosnál magas akkor meg tudod mondani, hogy otthon mennyit mértél.

Volt velünk a kórházban egy asszony, aki ugyanilyen izgulós volt. Be kellett feküdnie a kórházba az NST miatt és bent egészen kétszáz fölé hergelte a vérnyomását. Annyira ráizgult, hogy neki ott kell lenni, hogy be kellett nyugtatózni. Kissé mókás volt amennyit nyavalygott. A szülést viszont meglepően jól viselte. Hamar kirakták.

2013. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!