Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Máshová vagyok bejelentve,...

Máshová vagyok bejelentve, mint ahol lakom. Ilyenkor hova kell mennem nőgyógyászhoz ill. védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Ahová tartoznék védőnőhöz oda nem szeretnék menni mert egy kis falu és mindenki kibeszélne meg ez 30km-re van mint ahol most lakok.
2013. jún. 8. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Oda kell járnod ahol jelenleg ténylegesen tartózkodsz, az nem baj, ha nem vagy ide bejelentve.
2013. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Védőnőhöz oda kell menned, ahol tényleg lakol, nem számít hovà vagy bejelentve!


Nőgyógyászhoz szakrendelésre oda mehetsz, ahová lakcím szerint tartozol!

2013. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Védőnőhöz oda menj, ahol laksz, mert ő fog kijárkálni hozzátok, és hát ugye nyilván nem fog 30km-eket utazgatni. Nőgyógyászhoz mehetsz ahova szeretnél.
2013. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tényleges tartózkodási helyeden kell felkeresned a védőnőt. Ott aláíratnak veled egy papírt, hogy habár más az állandó lakóhelyed, de ott tartózkodsz és ott veszed igénybe a védőnői szolgálatot. Én úgy tudom, hgoy ilynkor erről tájékztatják az állandó lakóhelyeden lévő védőnőt is. Nőgyógyászhoz is mehetsz az állandó lakóhelyedtől eltérő SZTK-ba.
2013. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. jún. 9. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem jól írják a többiek.

Nőgyógyászhoz mehetsz akihez akarsz, de a terhesgongozás is körzetileg van beosztva.

Hacsak nincs magánorvosod, a tartózkodási helyednek megfelelő nőgyógyász végzi a terhesgondozást.

2013. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezt mondta a védőnő, hogy az számít, hova viszem haza a babámat.
2013. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!