Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » AB rh negatívos vérem van! A...

AB rh negatívos vérem van! A párom pozitívos! Ma VÉGRE 2 csíkot produkáltam! Mikor menjek elöször orvoshoz illetve ellenanyag szűrésre? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

2013. jún. 17. 11:29
 1/7 Kerria ***** válasza:

5-6. héten volt a barátnőm nőgyógyásznál

7. héten ment el a védőnőhöz, háziorvoshoz, akik megírták neki vérvételre a beutalót vérvételre.

2013. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvoshoz ráérsz a 6. héten vagy azután menni. Addig nem is biztos, hogy lát valamit. Aztán védőnő, aki kiadja a papírokat többek között a laborvizsgálathoz is.

Túlreagálni egyébként nem kell a vércsoport eltérést, ez első terhességnél amúgy sem okoz gondot. Mindenkinek csinálnak ilyet, csak az RH negatívos nőknek többször ellenőrzik a terhesség alatt, mint a pozitívaknak.

Nálunk ugyanez volt, én negatív, férjem pozitív, és van két egészséges kislányunk.

Szóval nyugodj meg, nem lesz gond. Boldog babavárást!

2013. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikor megszületik a babád, tesztelik az ő vérét is, és ha az övé pozitív lesz, kapsz egy injekciót, hogy a köv. terhességnél ne legyen gond. De ha a baba vére is negatív lesz, akkor semmi teendő.Én pozitív teszttel azonnal mentem nőgyógyászhoz, ő küld UH-ra, ekkor 5 hetes voltam.
2013. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én első babával 8hetesen,másodikkal 6hetesen voltam dokinál. NEkem ő adta a beutalókat mindig. Védőnő csak vizeletet,sulyt,vérnyomást nézett nekem.Gratulálok a kicsihez:) Egyébként tényleg csak annyi h többször kell menni,főleg a végén azt hiszem havonta(3.trimeszterben) kell menni vérvételre.S a szülés után megnézik a baba vércsoportját(csak h poz vagy neg) más dolgokat csak orvosilag indokolt esetben és ha ő poz akkor kapsz anti D szurit.A lányom ugy született hogy nem termeli a szervezete a b12-t igy a kicsinek is megnézték,hogy milyen ez(és a vas)a szint,de ezt csak azért mert külön kértük.Ill a kórházból a neonatologus felhivta a hematologusunkat és megbeszélték a további tennivalókat.
2013. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem értem ezt.. én rh pozitív vagyok és már 4. alkalommal kell kontrollra mennem... az ellenanyag szűrésre... Akkor aki rh negatív azt hányszor vizsgálják?


34 hkm

2013. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Nekem, aki RH negatív vagyok, havonta volt ilyen vizsgálat.
2013. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 7. hét előtt nem nagyon van szívhang. Én csak utána kaptam vérvételes beutalót.
2013. jún. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!