Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rh negatívos nőnek ha már...

Rh negatívos nőnek ha már jelen van a szerveztében az ellenanyag, a következő terhesség előtt hogyan szabadulhat meg tőle?

Figyelt kérdés

Milyen esélyekkel tudják kitisztítani a vért? Mennyi a valószínűsége h nem termel majd újabb ellenanyagot a szervezet pozitív magzat esetén?

Százalékot tudtok mondani?



2013. máj. 19. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értelek.

Ha RH- vagy és RH+ babád születik (vagy fordítva), akkor a szülés után rögtön kapsz egy injekciót, hogy a következő terhességnél semmi baj ne legyen, én is így voltam.

2013. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Így van, a szülés után kap egy szurit. És akkor a következő terhességnél nem fog ellenanyag termelődni. Én is Rh- vagyok, 2. gyermekemet várom.
2013. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de abban az esetben, ha nem kaptam meg az anti gént és már benne van a szevezetemben az ellenanyag
2013. máj. 19. 12:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Volt egy korai spontán vetélésem, és úgy tudtam h rh pozitív vagyok, majd teherbeestem és 8 hetesen ismét elvetéltem mert a szervezetem ellenanyagot termelt, a missed ab után kaptam oltást, de már késő volt mint kiderült. Ezért kérdeztem h akkor most mi a teendő, ha valakinek volt esetleg ilyen tapasztalata
2013. máj. 19. 12:03
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Semmit sem kell tenni. Most már megkaptad az anti D injekciót, így a következőnél már nem lesz gond. Az ellenanyagot meg amúgy is figyelni fogják végig a terhesség alatt.
2013. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De az anti D injekció arra jó h hatástalanítsa a magzatból véréből az enyémbe jutott D-t, ezért kell legkésőbb 72 órával a szülés illetve vetélés után beadni. Vagy rosszul tudom? Az injekció hatással van a már jelen lévő ellenanyagra? Ha már immunizálódtam?
2013. máj. 20. 14:16
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a korai spontán vetélésed nem játszik közre.

Én is B- vagyok, volt egy ilyenem, a baba megállt a fejlődésben, spontán el is ment, nem kaptam akkor anti D-t. Ő lett volna a második babánk.

Újra terhes lettem, őt kihordtam, nem volt ebből baj.

A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, talán kérdezz meg 1 orvost.

Évekkel ezelőtt láttam 1 filmet, ahol az anyuka is B- volt, első babával nem volt gond, csak szülés után nem kapott anti D-t. Többször volt utána terhes, mindig elvetélt a 16. héten. Majd talált 1 orvost, aki összesen 4szer adott a magzatnak vért az anya méhén belül, így kihúzták a 36. hétig, akkor született meg a baba.

2013. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

:(

2013. máj. 21. 19:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is rh negatívos vagyok,most volt ellenanyag szűrésem és pozitív lett az eredmény :-( most vagyok 18 hetes terhes.8 hetesen volt egy bevérzésem,akkor megkaptam az antiDt,most mégis pozitív lett az eredményem :-(
2013. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom! :( És mit javasoltak most neked? További vizsgálatok?
2013. máj. 22. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!