Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen a Bajcsy kórház genetik...

Milyen a Bajcsy kórház genetikai tanácsadása?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatok vannak? Mennyire profik az orvosok, milyen a felszereltség? Mik a tapasztalatok? Érdemes oda menni, vagy inkább egy fizetős helyre (pld Istenhegyi út)?

2013. júl. 5. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is van egy beszélgetés, ahol megnézik a leleteidet és kikérdeznek a családban előfordult betegségekről, genetikai rendellenességekről, a szüleid és a te korábbi terhességeidről. Majd van egy nagyon alapos UH. Utána meg az eredmények tükrében elmondják, hogy javasolják-e esetedben a magzatvízvételt vagy a korionbiopsziát, vagy sem. Szerintem profik.


Nekem javasolták a magzatvízvételt, de nem mentem el, mert 4 hét múlva lett volna eredmény, én meg akkor már a 18. héten voltam. Utána elmentem az Istenhegyire - ott magzatvízvételt nem végeznek, csak korionbiopsziát (és általában azt sem a 18. héten, hanem korábban, de elvállalták volna), pár nap alatt lett volna eredmény. De végül ott lebeszéltek róla, így azt sem kértem. Korrektek voltak ők is.

2013. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szóval ott ilyen vizsgálatok, mint kombinált, integrált teszt nincsenek is? Mert ezekkel 98%-ban ki lehet szűrni, ha baj van, és nem kell mindjárt magzatvíz mintát venni, ami vetélést okozhat.
2013. júl. 5. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem mindegy, miről beszélünk:) nekem a genetikai tanácsadás azt jelenti, hogy valakinek nem lett annyira jó a lelete ezért továbbküldték. ha még csak a teszteket szeretnéd elvégeztetni, az mindenhol ugyanolyan kb., megnézik a nyaki redőt, orrcsontot, ha kombi teszt, vesznek vért is, és az adatokból szűrik a genetikai betegségeket.
2013. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az lemaradt, hogy én az Istenhegyin voltam, ez volt az egyetlen olyan dolog, amivel úgy voltam, a lehető legjobb helyre megyek, kerüljön amibe kerül, nem is csalódtam, nagyon profik voltak, de mondom, szerintem mindenhol figyelnek erre rendesen

kombi tesztet nem tudom, itt végeznek-e, a Bajcsy-ban

2013. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de egyetértek 3-assal "nekem a genetikai tanácsadás azt jelenti, hogy valakinek nem lett annyira jó a lelete ezért továbbküldték" - én is ezt értettem ez alatt. Nekem a kombinált tesztem nem lett annyira jó, ezért küldtek genetikai tanácsadásra a Bajcsyba. Azt írtam le, hogy az milyen.


A kombinált, meg az integrált teszt, azok szűrések. Nem tudom a Bajcsíban van-e, én a XI. kerületi SZTK-ban csináltattam, mert oda jártam (fizetős persze ott is)

2013. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!