Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai UH eredmeny es...

Genetikai UH eredmeny es ertekeles. Mit goondoltok? SOS

Figyelt kérdés

A Robert Karoly maganklinikara kezdtem el jarni, sztk-val nem tudom osszehasonlitani, hisz elozo babankat kulfoldon szultem. Itt kertem integralt tesztet.

szamitott terhessegi kor: 13+5

CRL 70mm

NT 1.6 mm (tarokredo)

orrcsont, arccsont allcsont lathato.

biometrikai adatok alapjan 13+2 napos

hianytalan vegtagook, hasfal zart.

Gyomor es holyagtelodes lathato. Durva ren ndellenesseg nem lathato. Ez volt julius 16-an.

Mivel az elso talallkozaskor itt a Robert Karoly maganklinikan nem voltam megelegedve elmentem mashova is, nem az istenhegyi gendiganosztikara, de ok ertekeltek a verleleteket.

ez julius 5-en volt, elobb mint a masik es ez csak kombinalt.

ekkor

CRL 52.7 mm

BPD 19.3 mm

NT 1.3 mm

NB lathato

terhessegi kor 12+3

Free b-HCG 43.2 IU/L, PAPP-A 1780 IU/L, 1,04 MOM, 0,82 MoM

down: eletkori kockazat 1:146, magzat 1: 2912

Edwards szind: eletkori: 1:1718, magzat 1:20000

Patau T13: elletkori: 1:4045, magzat 1:20000

szures eredmenye negativ. a vizsgalat nem zarja ki a fentiek leheyoseget csupan annak kis valoszinusegere utal.


Gondoltam ha mar kifizettem az integralt tesztet a Robert karoly magganklinikan igenybe veszem a genetikai tanacsadast, persze nem vilagositottak fel h ez pluszban 12000-be fog kerulni. a penz nem erdekelne ha a felvilagositas etekelheto lett volna. de nem volt az. a genetikus egyfolytaban az eletkorommal volt elfoglalva, es h huha, es kapasbol rabokte az eredmeny megnezese nelkul, h eletkori kockazat 2% es h o tovabbi vizsgalatot javasol. En kozoltem vele h magzatvizvetel kizarva, hiszen vetelesi kockazat ugyanannyi mint az eletkori kockazatom. Mar volt 3 vetelesem, ugyhogy nem fogom ezt berizikozni. Erre kozolte van anyai verbol vett un PrenaTest, ami pottom 295ezer be kerul, es o mind a kettot nagyon szivesen elvegzi.

En nem latom ertelmet egyiknek sem, az eredmenyeim miatt es ezt kozoltem is vele. Az mas lenne, ha az UH neredmenye mast hozott volna ki, de igy h en az o zsebet vagy a korhaz zsebet gazdagitsam nem fogom magam alavetni en nem kockazatmentes amnionak.


az elso babamnal akit kulfoldon szultem, ugyanigy volt, h es ott akkor a vervetelem rosszabb eredmenyt mutatott vagyis egyenlot az eletkori kockazattal, akkor az ottani orvosom, azt mondta h csinaljuk meg egy UH-t 19ik heten es ha azi is jo, akkor o nem latja szukseget az amnionak. Igy is lett. egeszseges kislanyom szuletett!


Ti mit gondoltok? Gondolkodom h kerek idopontot az Istenhegyi Gendiagnosztikara egy masodik genetikai UH-ra. Szerintetek van ertelme???? Vagy hagyjam nyugodni a dolgokat.


Egyebkent eletkorilag most toltottem a 39et par napja. Tudom h nem vagyok mai csirke es nem terveztem 4 ev korkulobseget a ket pici kozott de a vetelesek kozbeszoltak. Azt is tudom h az elsot is keson szultem, de szultem volna csak azert h a 20-as eveimbe szuljek egy olyan embernek, aki sem ferjnek sem apanak nem lett volna megfelelo???? Egy zsarnoknnak??? eveimbe kerult talpra allnom abbol a kapcsolatbol, es hat igy keson ismertem meg a jelenlegi ferjemet, aki a legjobb apa es ferj!

Koszi a valaszokat.



2013. júl. 24. 02:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem próbálj megnyugodni minden rendben lesz, esetleg ha nagyon bizonytalan vagy menj el egy másik dokihoz
2013. júl. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek szuper jó eredmények, nekem a down 1:700-z lett és a doki(magánklinikán), konkrétan mondta, hogy ne csináljunk magzatvíz vételt mert annak sokkal nagyobb a kockázata a vetéléshez. De ha nem vagy biztos a korod miatt elmehetsz még egy orvoshoz.

Elvileg amit a gép kidob papírt azon az eredménynek már életkorral egütt kell lennie.

2013. júl. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

belso megerzeseim sosem csaltak eddig es most is azt sugjak minden rendben van. Alairtam a papirt h nem kivanom egyiket sem igenybe venni. Gondolom az orvos evvel fedezi magat. De meg ilyet sosem tapasztaltam. Megkerestem az elso dokim telefonon, es elkuldom neki emailben az eredmenyem. Gondolkodom h mig utazhato vagyok visszamegyunk megszulni a babat kulfoldre, ahol az elso is szuletett.

en csak attol akadtam ki, h meg sem nezte a leletemet, egyfolytaban az eletkorral hadobalt. En simerek olyat aki 42 es most szuli a 3ikat majd oktoberben es makk egeszsegesek mind a ketten. Tudom h kicsuszott a szules, en sem igy terveztem, de ezert nem kellett volna igy lehordani, megalazni, mindezert meg 12ezret beszedni foleg egy jonak mondott maganklinikan. egesz ejjel nem aludtam csak ez jart a fejemben. De eldontottem teszek rajuk es en oda vissza nem megyek!

2013. júl. 24. 08:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, az integrált teszt eredménye 2 vérvételből áll össze. Nekem is megcsinálták, a 12. És a 16. Héten vérvétel, és a 12. És 20. Hét koörül genetikai uh.

Ezek alapján pici volt a down kockázata es egészséges gyerekem született.

Az eredményeid jók, én nem értem, mi a gond? Szerintem elég ha a 19. Héten megcsinálják a 2. Uh.-ot

2013. júl. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jovo heten megyek a 16ik heti vervetelre, mert meg csak 15 hetesek vagyunk. A gondom ott volt h az ovos meg sem nezte a leletemet, csak rabokte mivel 39-et toltottem par napja az eletkoromhoz rendelt kockazat 2% es o javasol tovabbi vizsgalatot ami a magzatvizvetel de annak is van vetelesi kockazata 1-2% ill anyai verbol torteno teszt 295 ezerert. nalam nem a penz szamit, mert ha rosszak lettek volna az eredmmenyeim akkor az anyai verbol valo tesztet valasztanam, a magzatvizvetel helyett, de mivel jok az eredmenyeim igy ertelmetlennek talalom es csak az orvos haracsolasara megy ki a jatek. Masreszt nekem nem volt szimpi, es ilyen vizsgalatot mint magzatvizvetelt tuti olyan orvosra nem biznek aki nem szimpi, es nincs meg a bizalom. Sajnos nekem a Robert Karoly maganklinika abszolute nem jott be! Tobb nem jo tapasztalatom is volt veluk nem csak ez az egy. Lehet h a magyar sztk-nal jobb, de a kulfoldi maganrendeles es magankorhazhoz kepest van meg nagyon sokat fejlodnie, en csak ehhez tudom hasonlitani. Mindegy eldontottuk ferjemmel maradunk ahol vagyunk es irany vissza jovo heten, utana meg a volt dokimnal leszek tovabbra is kezelve az a biztosabb. Most mar megnyugodtam, az elso ejszaka volt borzaszto.
2013. júl. 26. 08:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon megértelek, nekem is volt egy kisebb kálváriám orvostól orvosig, nekem mondjuk rossz AFP miatt (úgy, hogy a kombinált meg tökéletes lett). Szerintem az utolsó hozzászólásoddal nagyon fején találtad a szöget: nekem is az a tapasztalatom, hogy az orvosok teljesen rá vannak görcsölve, hogy fedezzék magukat, és a legtöbbje nem meri azt mondani, hogy nyugi anyuka, ezek jó eredmények, nehogy menjen magzatvízvételre. Szerintem most legyél türelmes, és ha lehet ne a 19., hanem inkább 20-21. héten menjél el az Istenhegyi Klinikára, vagy bárhova, akikben megbízol. Én az Istenhegyin voltam a fentiek miatt, iszonyú alaposan mindent megvizsgáltak, és nem javasolták az amniot. Tudom, persze, ezek a tesztek nem 100%-osak, az csak az amnió, de azért "csak" 94-97%-os a találati arányuk, mert valahol meg kell húzni a pozitív határt (1:250 ill 1:150), ha ezt mondjuk 1:1000-nél húznák meg, amin Te még így is bőven túl vagy, még nagyobb lenne a találati arány, viszont nyilván egy csomó felesleges idegeskedést okoznának. Én ezekkel az eredményekkel megnyugodnék, és elmennék egy jó genetikushoz ultrahangra. 22hkm
2013. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az eredményeid teljesen jók. Én 38 éves vagyok, első babánkat várjuk. Nekem is hasonló jó eredményeim voltak. Én kombinált tesztet csináltattam, ami negatív lett, down 1: 3220, patau és edward 1:20000, szóval minden eredményem jó volt. Az orvosom azt mondta, semmi nem indokolja az amniot vagy a chorionbiopsziát, hisz a vetélés kockázata magasabb lenne, mint egy beteg baba születése. Én is teljesen biztosan éreztem, hogy minden rendben van a kisbabámmal, de a párom ragaszkodott a prenatest elvégzéséhez is, mivel ott valóban a baba kromoszómáit ellenőrzik. Így én megcsináltattam azt is. Természetesen nagyon jó eredményeim lettek ott is.Az én véleményem, hogy a helyedben nem aggódnék, és nem csináltatnék más vizsgálatot, főleg nem invazív vizsgálatot.... A prenatest is majdnem szükségtelen, de ha úgy nyugodtabb vagy, akkor csináltasd meg. Akkor aztán tényleg nem kell aggódnod.
2013. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!