Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki nem csináltatott AFP...

Aki nem csináltatott AFP vizsgálatot, azzal nem problémáztak a 18. heti ultrahangon?

Figyelt kérdés
Kombinált tesztem volt, így az AFP-t kihagytam, vigyem annak az eredményét, vagy az ilyenkor mindegy?

2013. aug. 12. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind a két terhességemnél elkérték az AFP eredményt a 18.heti ultrahangon. A kombinált tesztet sehol nem kérték el.
2013. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miskolcon ki van írva h. kötelező.
2013. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő és a nőgyógyász is azt mondta, hogy nem kell ha volt kombinált, meg hogy szeptembertől már amúgy sem lesz a protokoll része. De olyan, hogy "kötelező" nincs, bármilyen vizsgálatot és kezelést visszautasíthatok saját felelősségemre.
2013. aug. 12. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Az AFP jelenleg már elavultnak számít, bár Magyarországon még mindig használják.

Én nem hallottam róla, hogy szeptembertől nem kell csináltatni, nekem pont szeptember közepén lesz esedékes, de a védőnőm nem mondta, hogy nem kell megcsináltatni, a papíron ugyanúgy rajta van.

Én úgy gondolom, hogy mivel egy szimpla vérvétel, ami semmibe sem kerül, így meg fogom csináltatni most is, már ha kapok beutalót. Lehet pontatlan eredményt ad, de sosem tudni.

Ismerek olyat, hogy a kombinált tesztje pozitív lett, elment mindenféle genetikai vizsgálatra, amniocintézisre, kiderült egészséges a baba és valóban az lett.

Én azt mondom, sosem tudni, jobb félni, mint megijedni.

2013. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdés nem az, hogy menjek-e AFP-re, mert azt már kihagytam, csak, hogy az ultrahangon ezen problémáztak-e?
2013. aug. 12. 14:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Hátha érdekel valakit egyszer a végeredmény, nem kérték az eredményt, szóba sem került. Éljen! :)
2013. aug. 12. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Látom már voltál ,de azért leírom!Nekem nem érkezett meg az ultrahangig az AFP eredményem,kérdezték,h van e mondtam,h még nincs,de nálam sem próblémáztak.
2013. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!