Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az orvosi ellátás ingyenes...

Az orvosi ellátás ingyenes terhesen Tb-nélkül? Most fog le járni a Tb-m sajnos

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor fizesd tovább! Miért lenne ingyenes?
2013. szept. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Elkezded fizetni magad után és meg is van oldva. Miért lenne ingyenes?
2013. szept. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az orvosi ellatas mindi ingyenes. Az orvos bizony figyelmeztetn fog a rendezetlen tbre, a hatóság meg kikuld a fizetési felszólítást. Előbb, utobb rendezn kell. Amúgy me ha munkanelkuli vagy akko igényled a önkormányzatnál, hogy fizessek helyetted.
2013. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi utolsó válaszoló. Amúgy régen úgy volt,hogy minden kismamának a kis könyvel,ingyenes volt a kötelező ellátás..
2013. szept. 19. 08:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Most is az. De ettől függetlenül a tbt fizetni kell. Egyedül a GYES alatt fizeti az állam.
2013. szept. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ellátás " ingyenes", de a TB-t kötelező fizetni, míg nincs meg a GYES. Utána, ha jól tudom 3 évig fizetve van, illetve az állam fizeti.


Ha mész dokihoz figyelmeztetni fog, de SENKI nem hajtja be rajtad az orvosi ellátás költségeit, "csak" az elmaradt TB járulék összegét, na azt behajthatják!

Szerintem fizesd, és nem lesz kavarodás! 6660 forint.

Az önkormányzatnál lehet kérvényezni, hogy 2 évig fizetik helyetted a tb-t, de ha ez időközben megszűnik ill. megszakítod (pl.: munkahely, magadnak fizeted stb.) azonnal a 2 év megszűnik. Én azért nem élek még vele, mert tudom fizetni a tb-t és kb 1 héten belül meg van a baba, s majd a GYES lejárta után, ha nem lesz TBm akkor majd igényelem. Mert ugye ezt csak egyszer lehet igényelni.


39hkm

2013. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Poncsákné B. Zsuzsa válasza:
13%
Én úgy tudom hogyha lejár a TB-d akkor utánna még egy évig érvényes,vagyis ha nincs fizetve is ingyenes az ellátás neked!
2013. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Zsuzsa! Sajnos ez nem így van. Saját bőrömön tapasztaltam!
2013. szept. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha megszűnik a TB-d, onnantól 30 nap a türelmi idő, utána viszont, ha nincs más megoldás, fizetned kell magad után, csak a gyesig, utána fizeti az állam.
2013. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
terhesseg alatt ingyenes az ellátás.
2013. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!