Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mostanában volt valaki vérvéte...

Mostanában volt valaki vérvételen az Uzsoki utcai kórházban? Milyen alapon kérnek pénzt a vizsgálatokért?

Figyelt kérdés
Ma kértem időpontot hozzájuk, és közölték, hogy x ft a vérvétel és vennem kell 200Ft ért csövecskét mert csak abban adhatom le a vizeletemet. Teljesen ledöbbentem, nem is fogtam fel amiket mondtak összegek, mire fizetem a TB-t?

2013. szept. 21. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mennyi a vérvétel?A kombinált teszthez veteted le?(mert az csak kevés helyen ingyenes)
2013. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem ez nem kombinált teszt. Ez sima vérvétel semmi különös, eddig teljesen ingyen volt. Az első vérvételen még egy fillért sem fizettem, azt mondják most szeptembertől kell minden vizsgálatért fizetni. Vérvétel, kenet vizsgálat stb. És még a csöveket is meg kell hozzá vennem amibe leveszik a vérem meg amibe a vízeletemet leadom.
2013. szept. 21. 19:49
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem jegyeztem meg az összegeket mert felsorolta, hogy mi mennyi, és én teljesen ledöbbentem. A csövek tudom, hogy 200Ft arra emlékszek, meg a váladék vizsgálat 2500Ft, a vérvételre nem emlékszem, 1500 és 2500Ft közötti összeget mondott, de nem tudom pontosan.
2013. szept. 21. 19:50
 4/17 anonim ***** válasza:
eutalód és kell fizetni? Minden laborban lehet fizetösen is vérvételre menni, van árlista mi mennyi de ilyenkor nincs beutaló hanem te oda mész hogy ezt meg ezt akarod megnézetni.
2013. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van beutalóm és ide is tartozók. Annyi extra van, hogy egy orvoshoz szoktam menni mindig, de nem magánba ha nem mikor rendel, ő adta a beutalót is.
2013. szept. 21. 20:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Nem is értem. Tavaly tök ingyen volt, milyen jogon kérnek pénzt szeptembertől. Már mindenhol lehúznak. Ez most marhára bosszant.
2013. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, én ezt nem tudom elképzelni, hogy fizetni kell terhesgondozáson (vagy bármikor, ha van beutalód orvostól) a vérvételért.

Nem lehet, hogy te, vagy az asszisztens valamit félreértett?

2013. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mert csak gondoljunk bele, akinek tényleg nincs pénze rá, az nem tudja meg, ha gond van, és esetleg veszélyben van a baba?

Szerintem hívd fel a kórházat, és kérdezd meg még egyszer.

ha fizeted a tb-t, ez a szolgáltatás jár.

2013. szept. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem SZTK- ba jársz, hanem magándokihoz, aki oda utal be, akkor bizony díja van. Én SZTK-ba járok és ott kérdeztem rá erre. :-)
2013. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem számít, hogy nem magánrendelésre jársz az adott dokihoz, mert csak az SZTK-ban végeznek ingyen vizsgálatot. Az ultrahang amúgy továbbra is ingyenes, mert genetikait az SZTK-ban nem végeznek. Elég nagy szívás, tudom :-) Főleg ha valaki fizeti a magándokit és pluszban fizethet a vizsgálatokért is. Én ezért is választottam az Örsön a terhesgondozót és nagyon elégedett vagyok.
2013. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!