Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, mindenütt fizetős...

Kismamák, mindenütt fizetős lett a vérvétel, vagy érdemes utazni, hátha másutt ingyen megvizsgálnak?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom 8 féle dolgot írt fel, hogy ezekre kérjek beutalót. A védőnő csak 4-re adott, azt mondta hogy a többit úgysem veszik le. Pl a toxoplazmát. Ez a vizsgálat megszűnt? Rábeszélni sem tudtam, van egy csomó macskánk, nem tehetem meg hogy nem kapnak enni (mást nincs aki etesse). Elvileg utazhatok az Uzsokiba, ott pénzért megvizsgálnak, de vidéken miért nem?
2013. okt. 1. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
a toxoplazmát többször is néziik olyannak akinél van macska. egyébként nem az etetést nem szokták ajánlani hanme az alom tisztitását. De ha már etestél trajta amire nagy aze sély akkor nem kell aggódnod. Biztos hogy meg fogják ezt nézni neked, nem is értem ezta a fizetős dolgot egyébként.....
2013. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Beutalót a háziorvosod is tud adni, a toxoplazma vizsgálat pedig minden trimeszterben kötelező.

Amire kaptam: általános laborvizsgálat, vér, vizelet

terheléses vércukor vizsgálat

vércsoport, ellenanyag vizsgálat

Hepatitis B vizsgálat

Szifilis (valamilyen Waffenberg vizsgálatnak hívják)

Toxoplazma


Menj el a háziorvoshoz, és vidd a listát, amit a nőgyógyászod írt. És minden vizsgálat ingyenes.

Kivéve a 12. heti kombinált tesztet (Dawn szűrés), az nem kötelező.

2013. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem fogják megnézni... 1 éve szültem, az akkori terhességemnél rendszeresen nézték a toxopl-t. Akkor ingyenes volt minden vérvétel amire az orvos adott beutalót (az Uzsokiba jártam, közel van a munkahelyemhez). Most nem szeretnék a gyerekkel órákat utazgatni az Uzsokihoz, ráadásul 4000-6000 Ft lett ott egy vérvétel, itt nálunk helyben is van vérvétel, de nem vizsgálnak mindent. A védőnő pofákat vágott hogy nekem több dologra kéne a beutaló, ő nem ad, mondván hogy sem itt helyben, sem Monoron (ott vannak a szakrendelések) nem veszik le ezekhez a vért. Totál káosz. Próbálkozok még a háziorvosomnál, hátha ő értelmesebb mint a védőnő.
2013. okt. 1. 14:44
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak fellépés kérdése... Sógornőméknél kutya van a lakásban és cserepes növényekkel kereskednek, tehát nála a föld volt inkább ami veszélyt jelenthetett, ennek ellenére nem akarták megnézni neki, magándokitól kapott végül beutalót, és így többször is megcsinálták a terhessége alatt...és fontos...

Úgyhogy megszűnni semmiképp nem szűnt meg a vizsgálat.

És igen, a cica az ürüléke miatt veszélyes...

2013. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A nőgyógyász ezeket kéri:

-teljes vérkép

-máj-, vesefunkció

-alvadológia

-éhgyomri vércukor

-Wassermann

-vércsoport, EA

-TSH

-toxoplazma

-vizelet


Védőnő beutalója:

--éhgyomri vércukor

-Wassermann

-T.vérkép

-teljes vizelet

2013. okt. 1. 14:48
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem beutalóval ingyenes volt tavaly Miskolcon. Mondjuk én eleve már ott elakadok, hogy mi az, hogy a védőnő ad beutalót? Én ilyenről még nem hallottam. Nekem mindig az orvos adott. Vagy a terhesgondozóban a nőgyógyász, vagy a háziorvosom, vagy a belgyógyász, akihez a cukorbetegségem miatt jártam.
2013. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
én ugyan már 1,5 éve szültem, de sima sztk-ban voltam ezeken a vérvételeken, toxoplazma szűrést is kértem, nem volt gond, de kb 4 hónap volt az eredmény.
2013. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok, menj el a körzetedbe tartozó sztk-ba ingyen sorok kívül le kell venniük, mert terhes vagy. Nálunk így volt (BP)

Nem kellett volna még 1 embert sem megvárnom, a terhesség miatt, de azért volt aki elémpofátlankodott, vagy én hagytam, idős néni....

2013. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk sem fizetős,a 16.héten van az első vérvétel,4 papírt ad a védőnő,amit a háziorvossal,illetve a terhesgondozóban kell lepecsételtetni.

Toxoplazmát egyik terhességemnél sem néztek soha.

-Teljes vér,és vizelet vizsg.

-Afp

-Ellenanyag szűrés

-Hepatitis

Ez a 4 féle papír vizsgálat van nálunk.Több nincs.Nőgyógyászom sem kéri,de nem is ő adja a beutalókat,csak a már kész leletekkel kell hozzá menni.

2013. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Én vidéken Zala megyében "voltam" (jövő héten kezdek újra dolgozni) védőnő. Ott úgy működik a dolog, hogy a terhesgondozáson adjuk oda a beutalókat, amit az adminisztrátorral nyomtattatunk ki. Csak az általános beutalókat van jogosultságunk kiadni, bármit is mondhatnék én az adminisztrátornak, ha ő azt nem tudja kinyomtatni, mert nincs rá jogosultsága.


A toxoplasma vizsgálat jó pár évvel ezelőtt még nálunk is ingyenes volt, de sajnos megszűnt a támogatottsága. Ez után is mi mindenkinek elmondtuk, hogy létezik ilyen vizsgálat, és ha szeretné, akkor adunk rá beutalót, de sajnos fizetni kell érte, a sárga csekket is mi adtuk hozzá, amiből kétféle is volt, mert a szombathelyi és a zalaegerszegi labortól is kaptunk, és mivel néha volt pár száz forintos különbség a árak között, mindig oda adtuk a csekket és a beutalót, ahol olcsóbb volt (magát a vért helyben vették le, nem kellett érte utazni, a labor postázta). Aki szerette volna a vizsgálatot, annak azt is elmondtuk, hogy próbálkozzon először a háziorvosánál, mert neki van jogosultsága ingyenes beutalót is kiadni hozzá, ha úgy ítéli meg hogy veszélyeztetett ebből a szempontból, pl. macskái vannak, vagy állatokkal dolgozik stb. De sajnos nem mindegyik háziorvos volt ebben partner, de olyan is volt aki inkább kifizette, de nem akart a háziorvosnál is sorban állni.


A tsh vizsgálat nálunk "kötelező", a betöltött 12. hét után veszik le, de arra mi nem adhatunk ki beutalót. Mi az első jelentkezéskor adunk beutalót a belgyógyászatra, ott csinálnak EKG-t is stb. És akkor ott kiadják a TSH vizsgálatra is a beutalót, amit általában a 16 hetes AFP-vel együtt szoktak aztán levetetni a kismamák.


A másik kettő, amit még írtál: -máj-, vesefunkció

-alvadológia, ezek nincsenek benne a rutinvizsgálatokban, emiatt szerintem ezt is csak a háziorvos adhatja ki, vagy egyéb szakorvos szakrendelésen (magánrendelésen nem tudja senki kiadni, mert nincs hozzá naplószám stb.)


Szerintem érdemes lenne a háziorvosoddal beszélni, hogy ő kiadhatja-e ezeket a beutalókat, vagy hívd fel a nőgyógyászodat, hogy mit javasol.

2013. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!