Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hét körül végeznek down...

15 hét körül végeznek down szürést vérvétel alapján.31 évesen érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A 18. héten AFP vizsgálat van, vérből. Abból nagyjából kiszűrhető sok rendellenesség. A 12. héten pedig elvileg tarkóredőt mérnek, ami szintén a down kór kiszűrésére van. Ezen felül nekem nem csináltak semmi más erre irányuló vizsgálatot. De nem is hallottam róla, persze ettől még lehet ilyen, de nekem a dokim se mondta. Én 30 éves vagyok és az első babámat várom.

25 hetes kismama

2008. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet külön magánúton menni különböző vérvizsgálatokra, amelyekből pl. a down-kór kiszűrhető jó százalékkal. Csinálnak ilyet a Magzati Diagnosztikai Központban, meg az Istenhegyi Magánklinikán is azt hiszem. Az egyik ilyen a quartett teszt, nekem ezt csinálták 20. hét körül. Korábban is van valami integrált teszt, de hülyeséget sem akarok írni, nézd meg ezt az oldalt: www.downszures.hu Nekem 25 ezer Ft. volt a vizsgálat. Én azt tudom mondani, ha megnyugtatna, akkor érdemes megcsináltatni, de ezt neked kell eldöntened.
2008. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

21 hetes kismami vagyok, kicsit módosítanék az előttem szólón.Tehát 12. héten van a nyaki redő, és az első down kór teszt ideje.Ez persze lehet már quartett teszt a 16.héten, ez már csak 85%-os.A betöltött 16. héten van az AFP vérvétel is, nehogy később menj,mert akkor rossz lessz az eredményed.Én a 12. héten voltam a down teszten és mindenkinek ajánlom, hiszen 95%-os is lehet az eredmény, és sajnos a kötelező genetikain nem látnak mindent ezért szokták kiegészíteni a kromoszóma vizsgálattal.Nekem nagyon jó eredményeim voltak az elejétől kezdve, még csak 24 vagyok, de nem bántam meg.Ahogy megkaptam a down eredményt azonnal hátradőlhettem, hisz ott is van egy genetikai Uh és kapsz egy dvd-t is a babáról.Ajánlom figyelmedbe az istenehgyi magánkórházat, 25 e ft- körüli összeg, de a megnyugtatásnak tökéletes.

Üdv

2008. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes sehol?
2017. ápr. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!