Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamik egy kis segítség/...

Kismamik egy kis segítség/ tanács kellene rákszűrés miatt?

Figyelt kérdés

6 hetes terhesen mentem első alkalommal orvoshoz.csinált rákszűrést p2 gyulladás lett az eredménye.1 hónap múlva kontrollt javasolt.megcsinálta az is és ez is p2 lett ez áll a leleten: negatív,kóros, neoplasticus hámelváltozásokra

vegyes baktérium és gyulladás.ismétlés kezelés után.


Hétfőn tudok csak beszélni az orvosommal.Addig valamit mondanátok akinek hasonló gondja volt??


2013. nov. 16. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam a 12.héten derült ki a P2, és végig így is maradt a terhesség során, havonta jártam szűrésre, hogy nehogy gond legyen. Fél éves volt a lányom, amikor az orvos javasolta a műtétet, és meg is csinálta.
2013. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.amennyiben ez az érték nem változik p3-ra a terhesség alatt akkor nemkell aggódnod

Nekem p3 volt az első kenetem 6 hetesen.úgyhogy te még jobb helyzetben vagy

Külön gyógyszert erre nem írnak.max kúpot..terheség alatt figyelik

A 6 hetes kontrollon újr Kenetet vesznek.ha az is p2 akkor örülj mert nem rosszabodik,ilyenkor javulás várható

Nekem havonta néztek kenetet..nem változott szerencsére p4-re...ugyanis az már műtétes kezelés..olyankor a fertőzött rész vágják ki a méhnyakból...a vetélés kockázata nagy

De mint mondtam szerencsére nem rosszabodott

ÉS most jut eszembe : a doki azt mondta hogy a szülés folyamata nemegyszer segít a betegséget visszatartani.pontosan én sem értem hogyan,de a dokim mondta

2013. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik ez doki függő.Nekem P4 volt terhesség előtt és meg is műtöttek.P2 lett belőle és a doki azt mondta fél évente kell szűrni 2 éven át majd utána szokásos éves szűrés de terhesség alatt nem szűrnek.Így is volt.Terhes lettem a műtét után 3 hónappal és utána csak szülés után szűrtek.Minden rendben volt,van.
2013. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.válaszoló voltam,még egy linket küldök :

Mit jelent a P0-P5 cytológiai eredmény?


Hagyomány szerint P0, P1, P2, P3, P4, P5 cytológiai eredmények lehetségesek, de az írott lelet ennél sokkal több részletet tartalmaz.


P0 = alkalmatlan minta, valami hiba történhetett a mintavétel/vizsgálat/stb. során, ezért ismétlést igényel.

P1 = NEGATÍV; normális sejtek (általában a szűzlányoknál lehetséges ez az eredmény)

P2 = NEGATÍV; normális sejtek + kevés fehérvérsejtet jelent.

P3 = GYULLADÁS áll fent. Daganatos megbetegedés nem zárható ki 100%-ban.

P4 = DAGANATRA GYANÚ - kifejezetten altípusos sejteket mutat a vizsgálat.

P5 = DAGANATOS SEJTEK jelenléte mutatható ki.

2013. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta P2 a rákszűrésem eredménye (úgy 12 éve, mióta nemi életet élek...), és soha nem mondta rá az orvos, hogy gond lenne (pedig közben orvost is váltottam). Emellett ugyanezt a "táblázatot" ismerem, amit az utolsó bemásolt. Én nem aggódnék emiatt az eredmény miatt.
2013. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, mint az utolsó két válaszoló, pedig sok nőgyógyásznál megfordultam már: maga a P2 normális eredmény, a legtöbb szexuális életet élő nőnek ez van. Laikusként úgy gondolom, lehet, hogy a hüvelygyulladásod a baktériumfertőzés miatt és a negatív P2-es rákszűrés nem "befolyásolják egymást", és ez előbbire kapsz majd kezelést, majd újra vesznek kenetet.
2013. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!