Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen kötelező és nem kötelez...

Milyen kötelező és nem kötelező vizsgálatok történnek babakihordás alatt?

Figyelt kérdés
Akik nemrég szültek, vagy épp valahanyadik hónapban vannak, mikor milyen kötelező és nemkötelező (fizetős) vizsgálatok vannak?

2013. nov. 14. 21:29
 1/8 Tica0121 ***** válasza:

Leírom nekem hogy volt:

5 hetesen voltam orvosnál, megállapította a terhességet (magán volt, fizetős), ugyanekkor rákszűrést is csinált

8 hetesen uh, hogy van-e szívverés, innentől mondta, hogy egyre biztosabb, hogy megmarad (magán, fizetős)

9 hetesen mentem védőnőhöz

12 hetesen vérvétel a kórházban és geneikai uh

13 hetesen saját orvosomnál uh, rákszűrés eredmény (fizetős)

14 hetesen belgyógyászat és fogorvos (nem kötelező)

15 hetesen védőnő

18 hetesen vérvétel és genetikai uh

19 hetesen védőnő

20 hetesen 4D-s babamozi (fizetős)

23 hetesen saját orvosomnál uh, vizsgálat (fizetős)

24 hetesen vérvétel é cukorterhelés a kórházban

26 hetesen saját orvosomnál uh, vizsgálat (fizetős)

27 hetesen védőnő

30 hetesen saját orvosomnál uh és vizsgálat (fizetős)

31 hetesen 4D-s babamozi

32 hetesen genetikai uh a kórházban

33 hetesen védőnő

36 hetesen NST és védőnő

Még a 37. hét előtt megszületett a kicsim, tovább nem tudom! :)

2013. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tica0121 ***** válasza:
Kimaradt, hogy most júliusban született a babám!
2013. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Védőnő vagyok. A fizetős,magánrendelős vizsgálatok nem kötelezőek.Oda azok a várandósok mennek akiknek orvosuk van.Viszont kötelező a fogászat és a belgyógyászat,12 és 18 hetesen a genetikai ultrahang.16 hetesen a vérvétel.24 hetesen az ogtt (cukorterhelés),32 és 38 hetesen ismét ultrahang,36-40 hétig az nst,36 hetesen a kenetvétel.Betöltött 40.héten az amnioszkopia (amikor megnézik hogy a magzatvízzel minden rendben van-e).Ezeken felül ha valakinek van valamilyen betegsége,azokat a terheseket még más ( betegséggel kapcsolatos) vizsgálatra küldjük.

Jó egészséget kívánok neked és a babádnak. :)

2013. nov. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tica0121 ***** válasza:
Bocsi, akkor tévedtem, hogy nem kötelező a fogászat és a belgyógy. A fietős vizsgálatokról meg szerintem egyértelmű, hogy nem kötelező. Amúgy moost jut eszembe, hogy lehetett volna még kombinált tesztt is csináltatni, ami fizetős.
2013. nov. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Kedves harmadjára válaszoló védőnő!

A 32. heti UH és a 36. hetin NST között senki nem látja a kismamát? Vagy csak a veszélyeztetett terheseket? A védőnő nem néz rá a kismamákra hetente/kéthetente mondjuk egy szívhang ellenőrzésre?

Harmadik gyermekemet várom, és lehet, hogy csak a mi védőnőnk ilyen gondos és alapos, de minden héten lát placenta pr. marg-om van, mert a haránt fekvés miatt aggódik a baba vér és oxigén ellátása miatt.

Ez csak egy kérdés, bocsánat a Kérdezőtől!!!

2013. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy nem.32 hétig 4 hetente,32 héttől 2 hetente,és 35 héttől hetente jönnek a kismamák tanácsadásra.35 héttől hetente szívhanghallgatásra.Persze 24 héttől minden tanácsadáson van szívhanghallgatás,és havonta 1x jön a szülész orvos,oda is jönnek a kismamák.Igazából látogatni a protokoll szerint várandóság alatt 4x kell látogatni a terhest,de havonta szoktam én is,vagy szükség szerint.
2013. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Mindenkinek küldtem a pluszpontokat!

2013. nov. 17. 00:03
 8/8 tegnapholnapma válasza:
100%
Én ma - 2016 tavasz- úgy tudom, hogy semmi nem kötelező, csak javasolt. Illetve, ha szeretnél a gyerek után ellátást kapni, akkor a terhesség alatt 4x látnia kell bármilyen hivatalos eü személynek, és annyi.
2016. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!