Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai vizsgálat után...

Genetikai vizsgálat után javasolták nektek a kromoszóma vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Hogy döntöttetek? Teljesen ellentétes szempontokat hallok. Valaki szerint veszélyes, nem éri meg a kockázatot, vetélést okozhat...stb. A védőnő azt mondta, hogy csak egy szúrás, amit profin csinálnak, és ő még nem találkozott olyannal, akinél hibáztak.

Meg mi a jobb, vállalni a kockázatot, és tudni, hogy nincs baj, vagy izgulni, hogy biztos nincs-e baj?



2013. nov. 14. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen betegségre gyanakodnak, és ha bebizonyosodna, hogy az, akkor vajon hogyan döntenél. Én nem szeretnék beteg gyereket, így, hogy van kettő egészséges, inkább maradjanak ketten, mint egy 3. beteg. Én megcsináltatnám, és ha súlyos beteg lenne, elvetetném.
2013. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem javasoltak, de csak a korom miatt - 40 évesen fogok szülni. Minden leletünk negatív, a 12,18. heti UH, kombinált teszt, integrált teszt. Elmentünk az Istenhegyire Hajdú Krisztinához. Ha csak kétsége lett volna, hogy előfordulhat a gyerekünknél bármilyen rendellenesség, ami miatt 24. hétig megszakítják a terhességet, elgondolkodunk rajta, de HK egyértelműen és határozottan lebeszélt róla.

A genetikai tanácsadás - gondolom erről van szó és nem vizsgálatról - az egy futószalag, ahol minden 35+ évest elküldenek amnióra, függetlenül attól, hogy mennyi a kockázata a beavatkozásnak. Valódi kockázatbecslés nincs.

Én azt javaslom, hogy ha megengedheted magadnak, akkor 15,000 Ft.-ért érdemes megkeresni akár Hajdú Krisztinát az Istenhegyin, de állítólag Bátorfi is ugyanilyen jó. Náluk van valódi kockázatbecslés.

Ha azért akarnak elküldeni, mert nagyon rossz kombinált teszted lett vagy hasonló az persze egy egészen más helyzet. De ha minden eredményed negatív, akkor érdemes elgondolkodni, mert az azonnali vetélésen kívül okozhat még koraszülést is - a családunkban van egy kislány, aki az amnió helyén bevérzett placenta miatt 28 hétre született. Aztán ott a nyilatkozat, amit aláíratnak veled: 0,5% fals negatív/pozitív arány. És hát minden felelősség a tiéd, ezt is alá kell írni.

2013. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért küldtek el, mert alacsony lett az AFP értékem. Másodszorra is. Még 30 sem vagyok, nem a korom miatt kell mennem.
2013. nov. 14. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Istenhegyin voltam a 18. heti UH-on, Hajdú Krisztina azt mondta az AFP eredményemre, hogy nem fontos - ennyit az AFP megbízhatóságáról. Minden más rendben van? Kombinált teszt, UH-ok?
2013. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kombinált teszt alacsony kockázatot mutat. Holnap megyek genetikára. Tudom, hogy a kombinált teszt is csak statisztikára épül, a kromoszóma vizsgálat pedig 100%. Szívem szerint megcsináltatnám, csak félek, nehogy baj legyen. Így is rengeteget fáj a hasam, annyira nem sima terhesség.
2013. nov. 20. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!