Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki lemondta a védőnői szolgál...

Aki lemondta a védőnői szolgálatot, segítene kicsit? Kinek címezted a lemondó nyilatkozatot, a védőnőnek vagy a vezető védőnőnek, esetleg a gyámhivatalnak vagy a gyermekjóléti szolgálatnak? Többi lent. Minden érdekel :-)

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó fogalmazó,védőnő ebben nem jártas,mert neki még állítása szerint ilyen esete nem volt.Állítólag forma nyomtatvány nincs rá.

Kinek kell címezni? Röviden kell megfogalmazni 2-3 mondatban vagy inkább egy fél oldal legyen? Adataim(taj szám,lakcím,telefon) gondolom kell bele,mert kijönnek ellenőrizni majd minket,ha jól tudom.

Mindent írjatok le,ami ehhez segítség lehet.Jöhet privátban is,ha ide nem szeretnéd valami miatt.

Köszönöm!



2014. jan. 3. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem vagy megelégedve vele inkább válts védönöt, sokan nem tudják hogy ez lehetséges pedig igen. Állitolag a gyámügy nagyon rászáll az ilyen esetekre.
2014. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem lehet sajnos,már kérdeztem.A lakcím szerint illetékes van és pont.

Én is sajnálom,megvan,akikhez tudnék is járni,fogadnának is,de nem lehet választani.Úgy döntöttem,akkor nem variálok,lemondom.Nem én leszek az első szerintem.

Gyámügy jöjjön nyugodtan,szeretettel várjuk őket :-)

2014. jan. 3. 13:17
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Nem, nem az én blogom, én is csak találtam.

2014. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
ez nem igaz csak ezt mondják. ha van olyan védönö aki vállalna akkor simán átmehetsz hozzá. nem oylan rég erröl egy anyuka be is linkelte a törvényt. Egyik ismerösömnek is ezt mondták nem lehet aztán utána nézett és kiderült elhet aztán duzzogva azt mondta a védönö akkor menjen a másikhoz. Ez egy törvény nem ugy van hogy valahol lehet valahol nem lehet. Csak nekik egyszerübb ezt mondani na meg neki ebböl pénze van.
2014. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarok kukacoskodni, de megkérdezhetem miért?


Én 3 gyereket szültem eddig és ilyen-olyan okokból (költözködés is) már legalább 6-8 védőnővel volt dolgom.


Nem tudom a véletlen-e az oka, de olyanokat fogtam ki, akik semmiben nem tudtak segíteni sem támogatni.


Terhesség alatt mindennel az orvoshoz fordultam, a babával meg a gyerekorvoshoz illetve segítséget kértem olyan emberektől, akikben megbíztam, illetve a gyereknevelésüket "kedveltem".


Csak annyiszor találkoztam a védőnőkkel, ahányszor kellett, minden kérdésre igen-nemmel válaszoltam, ha kifejtő kérdést kérdezett, azt mondtam minden rendben, kérdésem meg soha nem volt.

Így gyorsan végeztünk mindig, ennyi belefért.

2014. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Azért szeretném lemondani,mert két város közt lakunk(volt már hasonló helyzetben egy hölgy,de ő még nem válaszolt,szerintem ő is lemondta,ő egy faluhoz tartozott és a város volt közelebb,ott meg nem volt busz a faluba és mégis oda kellett volna neki menni...azt hiszem)

Az a gond,hogy a nagyobb városhoz tartozunk,de a buszmegállóban,ahol lakunk nem állnak meg a távolsági buszok,amikkel menni tudnék a nagyobb városban.(reggel 5-kor és 6-körül van helyközi busz,aztán dél körül és késő délután,vissza még rosszabb,a kedvemért nem fogják besűríteni,a távolabb lévő megálló,ahol megállnak a távolsági buszok max.óránként az is 3 km

A nagyobb város 18 km.Biciklivel húzós,autó nincs.

A másik,kisebb város 4 km :-) A hátunk mögött lévő házak mind oda mehetnek,az még belterület éppen.Mi vagyunk a nagyobb város első háza.A kisebb városba szinte helyi járat szinten van busz,férjem is azzal jár dolgozni.


Egyébként nagyon jó helyen lakunk,szuper a tömegközlekedés abba az irányba,amerre mindenki más is jár,jók a szomszédok is,orvos,leendő gyerekorvos,mentőállomás,nődoki,labor,bölcsi,ovi,suli,munkahelyem mind a kisebb városban van.Ezért lenne jó ott a védőnő,mert nagy hassal vagy hóban,illetve kis gyerekkel nagyon nehéz lenne külön gyerekorvoshoz(közel) és külön védőnőhöz(messze) járni,amikor helyben is meg lehetne oldani.Ezért mondom le inkább,itt mindenki azt mondta,hogy nem lehet váltani,csak esetleg nyomós indokkal,körzeten belül,de itt egy körzet,egy védőnő és így kizárt...

Mentek a zöld kezek,ha valaki tud még ezzel kapcsolatban valamit írhat!

2014. jan. 3. 17:11
 7/20 A kérdező kommentje:

Ja és érdemben én sem érzem hasznosnak,súlyt mér a nőgyógyászom is,vérnyomást is,vizeletet is néz.Mérlegem(baba és felnőtt is)vérnyomás mérőm van itthon.

A nőgyógyásztól kérdezek mindent,illetve van gyermekgyógyász a családban,ő is tudna segíteni,vagy édesanyám is.Nyilván nem a védőnőt hívom pl.vasárnap este 7-kor,hogy miért sír a baba.Ha meg nagy a baj,mentőt hívok,ha volna autóm,akkor se biztos,hogy el tudnám vinni/el tudnám látni olyan gyorsan és szakszerűen ,mint a mentősök.(tapasztalatból tudjuk,hogy a kisebb városból jönnek és 4-5 perc alatt itt vannak,ha kell)

2014. jan. 3. 17:16
 8/20 anonim ***** válasza:
a védőnőnek kell menni , legyen az Ő baja az utazás
2014. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nagyobb macera lemondani és utána az esetleges vizsgálatokat tűrni, mint bejárni.

Havonta egyszer kell menni, csak van olyan autóval rendelkező ismerősöd a lakóhelyeden, aki átvisz arra a 15 percre, és akkor nem kell buszra várni, stb.

Nem véletlenül van kitalálva a védőnői szolgálat, nem csak vizeletet néz, meg súlyt mér, hanem szívhangot is hallgat, kiírja a kötelező vizsgálati beutalókat, ellát tanácsokkal.

Szerintem inkább próbáld megoldani az utazást (nincs valaki, aki szintén kismama és van autója, és járhatnál vele?)

2014. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nincs olyan ismerős,aki elvinne.Rokonok legalább 150 km-re(egy család él Magyarországon,a többiket Ausztria,Németországban dolgoznak)

Szomszédok dolgoznak,őket ezzel nem tudom terhelni.Hétvégén érnének rá esetleg,de inkább hagyom.

Védőnőnek is bonyolult jönni,neki sincs kocsija.Én meg eddig is tökéletesen megvoltam autó nélkül,busszal eddig bárhová el tudtam jutni,ahová akartam,akár dolgozni,akár szórakozni vagy orvoshoz,bárhová.

Gyerkőcöt is a kisebb városba fogom hordani orvoshoz,ez egyértelmű.

Továbbra is jobbnak látom lemondani inkább.Kedden intézem is,az egyik válaszoló által belinkelt cikk alapján.Ott legalább találtam valami megszólítást,ami közelebb visz :-)

2014. jan. 4. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!