Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai ottalvás?

Óvodai ottalvás?

Figyelt kérdés
A problémánk a következő: két kisfiunk van, 5 és 4 évesek. Ugyanazon óvodába járnak, a nejem most várandós a legifjabb családtagunkkal, akit szeptember 20-a körül várunk. Eddig minden rendben is lenne, de mivel a párom nem dolgozik a két nagyobb fiamat haza kellett hoznia minden délben. Most hogy sűrűsödnek a vizsgálatok nem feltétlen tud(na) értük menni délre az oviba ezért kérte a vezető óvónőt, hogy hagy legyenek ott alvósak, mert a vizsgálatok miatt nem fog tudni értük jönni délben mást pedig nem tudunk megkérni erre. Erre a válasz az volt, hogy: oldjuk meg. Nagy kegyesen megengedte a vezető óvónő, hogy a pici megszületése után egy hónapig lehetnek ott alvósok, amíg összeszokik a kicsivel. Nem tudom, hogy jogilag ez hogy működik, de tegyük fel, hogy a vezető óvónő saját hatáskörben ezt eldöntheti. De akkor miért van az, hogy csomó gyesen lévő anyuka gyermeke ott alhat? Szerintem ez messze kimeríti a hátrányos megkülönböztetést. Szóval volt-e valakinek ezzel kapcsolatban története, esetleg javaslata a megoldásra. Az óvodaváltás, csak legvégső esetben jönne szóba, de ha kell ezt is meglépjük. Előre is köszönöm a építő jellegű kommenteket!

#óvoda #ottalvás #vezető óvónő
2013. szept. 4. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hűha.....szerintem kutakodj a jogszabályok között, vagy egy jogász válaszol online-on kérdezz rá, mert ez abszolút érdekes dolog.

A mi ovinkban simán ott alszik a GYES-en lévő anyuka gyermeke, szintúgy a munkanélküli szülő gyermeke is.

Nem értem mire hivatkozhat a vezető óvőnőtök, mert nálunk csak "megkérik", hogy aki tudja vigye haza ebéd után a gyerkőcöt. 24-en vannak egy csoportba.

Most ebben a csoportban tudok neked mondani 7szülőt aki szintén nem altathatná ott a gyerekét ezek szerint....:(


Feltétlen nézzél utánna ennek, mert azért ez gáz.....:(

2013. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ilyen nincs.

Akit a szülő akar, hogy ott aludjon, az ott alszik. Az megint más, hogy az óvónők, hogy minél kevesebb gyerekre legyen gondjuk, inkább több gyereket hazapaterolnak. De ilyen nincs, hogy oldjátok meg! Mondjátok meg, hogy oldják meg ők, mert a gyerekek bent alvósak lesznek!

2013. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Arról nem beszélve, hogy a nagyoknak sem tesz jót érzelmileg, hogy anya most hazahordja őket, a szülés után (öcsi-hugi miatt) pedig nem, aztán pár hét múlva megint igen.

Tudomásom szerint nem kötelezhet rá titeket, max. kérheti, ahogy első írta.

Nálunk (kiscsoport) több családban is született kistesó a nyáron, és hétfőn mindenki egész naposan kezdte az ovit közülük.

2013. szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

6. Az óvoda


8. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosi kerületben, vagy ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.


(2)18


(3)19 Az óvodai nevelés 6. melléklet szerinti finanszírozott időkerete magába foglalja a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozásokra fordítható heti ötven óra időkeretet, továbbá a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermekek fejlesztő, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek egészségügyi, pedagógiai célú habilitációs, rehabilitációs foglalkoztatásának heti tizenegy óra időkeretét.


(4)20 A kötelező óvodai nevelés fejlesztő nevelésben is teljesíthető.


Ezen az oldalon szerintem tudsz infót kérni:

[link]

2013. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es válaszoló. A bemásolt törvényrészlet pontosan melyik törvényből származik?
2013. szept. 4. 15:03
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez a köznevelési törvény:

[link]

2013. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
...de szerintem érdemes lenne a jegyzőtől is tanácsot kérni.
2013. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az óvoda a napi 4 órás felügyeletet köteles biztosítani, az meg megvan ebédig:S


Nekünk még sajnos nincs babánk, de épp erről ebszélgettünk a barátnőmmel a hétvégén. Az ő kislánya most kezdte a középsőt. Mesélte, hogy előző évben mondták neki, hogy mivel ő otthon van a kicsivel vigye haza ebéd után a nagyot. Ő írt egy kérvényt így maradhatott délutánig a kislány.

2013. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
hát a heti 50 óra keretbe bizony bele kell férnie az ottalvásnak....nem értem miért így állt ez a vezető a kérésetekhez :-/
2013. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

..hát igen, mert a napi négy a kötelező.....:(


Szerintem a vezető egyéni elbírálása is lehet? Vagy önkormányzati rendelet?

2013. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!