Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ennyire inaktív - lusta lenne...

Ennyire inaktív - lusta lenne a 39+3 hetes babu?

Figyelt kérdés

A feleségem ma volt a 4. NST vizsgálaton és a baba egyiken sem vitte túlzásba a mocorgást. Szó szerint úgy kellett felrázni, hogy mocorogjon egy kicsit...

A vizsgálat után a fogadott nőgyógyász berendelte vasárnapra is NST-re, mert szerinte nem telejesen normális, hogy ennyire nem mocorog :(


Otthon - esténként - azért hébe-hóba mocorog, bár ott sem viszi túlzásba...

Nem kellene az orvosnak más vizsgálatot is csináltatnia (pl. amnioscopia, vagy mittudomén), hamár egyszer fogadott orvos???



2014. jan. 31. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én arra is gyanakodnék, hogy a pici készül a szülésre, rápihen, illetve az időjárás is közrejátszhat.


A lényeg hogy mindennap érezzétek azért a mocorgást. Szerintem ha vasárnap sem fog mocorogni, akkor komolyabban utánanéznek.


De ettől még ha megijedtek és nem érzitek, nyugodtan lehet menni és csengetni a szülőszobán, hogy valami nem stimmel, rá is lehet kicsit játszani..

2014. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha reaktív az NST-je és minden nap mozog, nincs gond.

Nincs már annyi helye, mint mondjuk 28 hetesen, hogy ficánkoljon :)


Az én fiam is kis lusta volt, és valahogy rástresszelt a vizsgálatokra, volt, hogy másfél órát ültem a terhesgondozóban a gépre kötve :D


Gondolom voltatok ultrahangon 38. hét körül, és a betöltött 40-en is mentek majd, ahol nézik a lepény érettségét, a flowmetriát.

2014. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!


Minden kötelező vizsgálaton voltunk, így szerintem a 40-es UH-ra is megyünk majd. Kedden fogjuk tölteni a 40 hetet :)


Mi is arra gondoltunk, hogy ha Vasárnap bemegyünk, akkor színlelünk kisebb fájásokat, és akkor alaposabban kivizsgálják...


Még egyszer köszönöm!

2014. jan. 31. 11:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Kérjetek uh-ot, flowmetriát, én így vesztettem el egy egészséges 36 hetes babát, mert nem vették komolyan, hogy keveset mozog! A köldökzsinór elszorult, s meghalt!
2014. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Azért ez nagyon gáz, hogy mennyire nem veszik komolyan az ember lányát :(

De Kérdező, Veletek minden rendben lesz tutira! Azért harcoljátok ki az alapos vizsgálatot! :)

2014. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Ez nem játék!!!! Ha nem mozog akkor baj van! Nézessétek meg jobban!!!!

(Egy gyászoló anyuka)

2014. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szokott csokit enni a feleséged NST elött? Sokat segít..Amúgy meg vannak tényleg olyan napok,amikor lusta a baba. Azért arra figyelni kell,ha pl eltelik 3-4 óra mozgás nélkül és nem tudjátok sehogy rávenni,hogy mozogjon,akkor irány a kórház... Nálam volt olyan,h 4 órán keresztül nem mozgott(piszkálásra se),irány a kórház (UH,NST),de minden ok volt. Másnap jött a nagy hó. Ma NST-n pl annyira aktív volt magától,hogy 20 percet szinte végig mozgott.. (3 kocka csokit ettem elötte..)
2014. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudták megviszgálni a magzatvizet, mert teljesen zárt volt a méhszáj...

A baba meg úgy "megilyedt", hogy a vizsgálat után szinte egész nap úgy mocorgott, mintha megijedt volna, hogy lassan ki kellene jönnie :)


Holnap újra NST, de erre már úgy kell készülnünk, hogy valszeg be kell feküdni, mert pont aznap lesz 40 hkm!


Kezdünk izgulni! NEM KICSIT!!!!!!!!!

2014. febr. 3. 10:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Melyik kórházban szültök?
2014. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden sima lesz! És ne féljetek, mert úgy jobban fáj!

Szorítok :)

2014. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!