Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szabad terhesen sokat buszozni?

Ivi! kérdése:

Szabad terhesen sokat buszozni?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok és minden nap busszal járok dolgozni 1-1 óra az út. A buszon mindig nagyon rosszul érzem magam szédülés, hányinger de ami a nagyobbik baj, hogy a hasam lent is megfájdul, összeráz a busz. Nagyon erősen szúr és görcsöl ami a buszról leszállva is tart még kb. 1 órát. Ilyenkor nehezen tudok felállni, lehajolni és még a járás is fáj a görcsök miatt.

Egész nap nincs semmi bajom csak a buszon tehát napi 2x. Nagyon féltem a babát, hogy ez árt neki.

Azt mondták, hogy e miatt biztos ki fog írni az orvos már most táppénzre. Persze dolgozni szeretnék de a buszozás nagyon megvisel.

Szerintetek lehet ebből baj? Ki fognak írni táppénzre?



2014. febr. 8. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos a terhesseg miatt van ez?
2014. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha panaszokat okoz, akkor ki fog írni az orvos. Én szerettem buszozni, így én 38. hétig bejártam busszal vagy autóval a másik megyében lévő munkahelyemre, de nekem semmi panaszt nem okozott. Sőt! Ha fájt a derekam, a kis rázkódás mindig kimasszírozta belőle. Mondjuk nem sárga ikarussal utaztam, hanem modern buszokkal.
2014. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi más lehet? Eddig is mindig buszoztam és szerettem is. Ez meg az az igazi zötykölődő sárga busz. Egyszerűen görcsölök, minden bukkanót megérzek.
2014. febr. 8. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Azon én is rosszul voltam, de utána lett egy fenyegető vetélésem. Abban az időszakban, mikor nem volt semmi panaszom (méhszájseb, görcsök etc), akkor semmi gondot nem okozott a sárgabusz.

Szóval sztem a nagyobb baj megelőzése érdekében ballagj el orvoshoz, fekszek 1-2 hétig, aztán semmi baj nem lesz.


21hkm

2014. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
alapból szabad. de mivel nálad ilyen reakciót vált ki és fájdalmat okoz, neked kerülnöd kellene. mindenképp mond el ezt az orvosodnak. nem tipikus tünet, ennek ellenére biztos, h a terhességed áll a hátterében...
2014. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kedden megyek orvoshoz. Ma egész nap itthon voltam és nem volt semmi görcs vagy fájdalom.
2014. febr. 8. 16:57
 7/7 A kérdező kommentje:

Leírnám azért, hogy mi lett a vége hátha valaki olvassa. 3 orvorbol 3 mondta azt hogy nem szabad főleg hogy fájdalmat okoz. Na meg a tömeg és betegségeket is könnyü elkapni ami most nem lenne jó. Nem jó a rázkódás a babának főleg az elő 3 hónapba amikor kialakulnak a szervek.

Szóval rögtön táppénzre írt. Azóta nem görcsöl a hasam.

2014. febr. 22. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!