Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A CMV (cytomegalo vírus)...

A CMV (cytomegalo vírus) szűrése része a terhesgondozásnak, vagy külön kérni kell?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok és mostanában egyre gyakrabban hallok erről a fertőzésről. Engem eléggé aggaszt.

#vírus #CMV #cytomegalo
2014. febr. 11. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Város- és orvosfüggő, hogy automatikusan kérik vagy nem. Beszéld meg azzal az orvossal, aki a vérvételre szokta a beutalókat adni.
2014. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem része, kérni kell.
2014. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És Ti kértétek?

A laborvizsgálatra a háziorvos adja a beutalót, kivéve az AFP-re, amire a nőgyógyász. De a háziorvos asszisztense veszi le a vért. Egyébként ma megyek hozzá az eredményért, és akkor rákérdezek a CMV szűrésre. Valahol úgy hallottam, hogy nem támogatja a TB.

2014. febr. 12. 07:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én orvosom elküldött (de szerintem a több magzatvíz miatt), nem kellett érte fizetni, a terheléses cukorral együtt vették le "sztk".
2014. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Változó. Én már két különböző városban is voltam terhesgondozáson, egészen más vérvizsgálatok kötelezőek, és másokért kell fizetni különböző helyeken. Nem értem, miért így van. Például Budapesten toxoplazmára el se küldtek, mert nem indokolta semmi (nem dolgozom állatokkal), fizetős lett volna, Székesfehérváron kötelező minden trimeszterben és ingyenes, viszont itt nem küldtek egyáltalán terheléses cukorra. Szóval mindenképpen kérdezd meg.
2014. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma elmentem a háziorvoshoz és rákérdeztem. Azt mondta, nem része a terhesgondozásnak, de azért adott egy beutalót.

Toxoplazmát rögtön első alkalommal (7 hetesen) néztek, ahogy hepatitist és szifiliszt is (Wassermann teszt). Terheléses cukor is lesz később és még toxoplazma is. Így most már gyakorlatilag mindent vizsgálnak, csak a rubeolát nem.

Köszönöm a válaszokat! :-)

2014. febr. 12. 17:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Ti hány hetesen végeztettétek el? Van értelme most, a 16-17. héten? Csak azért kérdezem, mert a CMV tulajdonképpen a terhesség mindhárom trimeszterében fertőz és magzati károkat okoz. Mi van, ha most pl. minden rendben, de mondjuk a 33. héten megfertőződöm? Értitek a dilemmán, ugye?
2014. febr. 13. 06:02
 8/8 A kérdező kommentje:
A védőnőm szerint pont azért nem szűrik, mert a terhesség bármelyik szakában elkapható fertőzésről van szó. És ebben van némi logika. Azt mondta, hogy el is megyek, később tegyem, mert most még korai.
2014. febr. 13. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!