Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 36. héttől a heti ctg...

A 36. héttől a heti ctg vizsgálatokat elvégeztethetem sztk alapon, ha terhesgondozásra magán nőgyógyászhoz járok?

Figyelt kérdés
Amikor megkérdeztem, hogy mennyiért vállal szülést, azt mondta, mondjak én árat. Eléggé meglepett ezzel, de mivel már informálódtam róla és 100e-t kért mástól, ezt az összeget mondtam. Csakhogy nem kalkuláltam bele a terhesgondozásokat. Eddig 45.000 Ft 3 alkalom, a 36. héttől hetente ctg, ami állítólag csak 7.000 Ft lesz, de ha jól tudom, a végén már naponta kell csináltatni...Hogy mondjam el neki, hogy én ezt nem kalkuláltam bele a 100.000-be? Ha így halad tovább, már a terhesgondozás is a 100e-t fogja közelíteni. Hibás vagyok, amiért ezeket nem tisztáztam előre, de annyira az volt a fejemben, hogy csak a szülésnek van ára, hogy a terhesgondozást tényleg nem kalkuláltam bele:( Valahogy arról ritkábban esik szó fórumokon.
2014. márc. 3. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, nekem nem egészen tiszta, amit leírtál.

Én magánrendelésre jártam havonta, viszont a vérvételekre, cukorterhelés, és a végén a ctg-re a kórházba kellett mennem, ahol a doki praktizál, és ahol szültem. A 36. héten kellett utoljára magánrendelésre mennem, onnantól minden héten a ctg alkalmával a kórházban találkoztunk, azért nem fizettem egy kanyit se! Vagy magánkórházról van szó? Mert akkor kinek kell fizetni 7000-et? A ctg-n a dokim ott se volt, az eredménnyel kellett hozzá menni...

Vagy hogy van nálatok?!

2014. márc. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is magándokim volt, de a ctg a kórházban volt, tb alapon. Az eredményt meg megnézte bent (azért sem kellett a magánrendelésére menni, mert általában bent volt, ha mégsem, akkor megnézte az éppen ügyeletes doki, és az enyémet csak fel kellett hívni az eredménnyel)


Én sem értem, kinek kell fizetni a 7ezret.

2014. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sokat segítettetek. Mert legalább látom, máshol hogyan szokás. CTG-re is a magánrendelőjébe rendelt be a héten. nem magánkórház, csak a magánnőgyógyászom magánrendelője. Eddig 15.000 volt egy vizsgálat, amiből 7.000 a terhesgondozás és 8.000 az ultrahang. Havi egyszer kellett menni. De mostanra derült ki számomra, hogy a ctg-t is ő fogja/szeretné csinálni, de azóta már tudom, hogy az heti egyszer lesz, utána meg még gyakrabban, és bár azért "csak" 7.000 Ft-ot kér, biztos be fog iktatni még ultrahangot a szülésig, de ezt én már nagyon soknak találom anyagilag...

Voltam a tb-s nőgyógyászaton is, mert pl. a 36. heti vérvételre beutalót csak ott kaphatok, a magándokimtól nem és ott is azt javasolták, hogy kérjek ctg-re beutalót a magándokimtól abba a kórházba, ahol ő dolgozik, csak nem tudom, mit fog ehhez szólni... De most hogy látom, hogyan csinálja más szülész, bátrabban elő fogok hozakodni a problémámmal nála, mert nem szeretnék a terhesgondozásra is annyit költeni, mint a szülésre.

2014. márc. 4. 00:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne legyél szívbajos, ő él belőled! :)

Elég lehúzósnak tűnik nekem a hozzáállása :S

2014. márc. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem is elég anyagiasnak tűnik a dokid.

Én az elsőnél és most a másodiknál is magándogihoz járok, de mint előttem is írták, vérvétel... az sztk alapon megy, illetve ha nem vizsgál csak eredményt néz, vagy épp kérdésem van és megbeszéljük azért nem kér pénzt (ezt azért írom, mert hallottam olyat aki ilyenekért is ugyanúgy elkéri a pénzt). Sőt én pl ultrahangra is magánra jártam, mert tudtam ott normális megnézik, kapunk róla dvd-t, fotókat (7000 Ft-ért, és ha van egészségpénztárad arra ad számlát). De pl ott is azt mondta, hogy az utolsóra már felesleges hozzá mennem magánra, elég a kórház, mert ott már "csak" ránéznek, hogy helyezkedik el, magzatvíz mennyi...., tehát már nincs semmi extra, hogy csontokat néz, gerincet, szívet, vesét stb.

Ctg meg szintén kórházi volt, ott nem is doki van, hanem az eredményt kell neki megmutatni (végülis megnézni hogy a szívverése jó-e) és kész, ezért szerintem is felesleges pénzt kiadni.

Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy te a kórházba szeretnél ctg-re menni és kész. A reakciójából tudni fogod a szülésedhez hogy fog hozzáállni.

Nálunk is nagy a szórás orvos szinten, nekem az elsőnél a doki nem kért (tiszta cikinek éreztem mikor megkérdeztük, hogy mennyiért vállalná, ő meg mondta, hogy neki ez a hivatása nem kér érte pénzt, az olyan szép pillanat mikor megszületik a kisbaba, ettől függetlenül csináltattunk neki egy ajándékkosarat, mert a pénzt azt nem akarta elfogadni), sajnos most már nem abban a kórházban dolgozik (egy meddőségi, rehabilitációs kórházba ment át, a terhesgondozást elvállalta, de szülni így másnál fogok :( ), így most valószínűleg annál a dokinál fogok, akihez egyébként magán u.h.ra járok, akik nála szültek meg voltak elégedve vele és magáért a szülésért a vizsgálati díj 10xesét kéri (ami nála 60.000,- ; ezt úgy gondolom még elfogadható összeg) De ha majd oda jutunk rákérdezek én is hogy mennyiért vállalna el.

2014. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megoldódott, mert szerencsére nem sikerült megcsinálni 1,5 óra alatt se a ctg-t. Az asszisztense leültetett, kezembe nyomta a ctg vizsgáló fejet, megkereste a szívhangot, közölte hogy három hegycsúcs, és ha az meg van, kész is vagyunk. Azzal faképnél hagyott. Férjemmel csak néztünk egymásra, közben meg a szívhang kijelzője állandóan elvesztette a hangot, tologattam ide-oda a hasamon, hogy újra megtaláljam. Egy idő után kiderült, hogy nem kéne tologatnom, és ezt úgy vágta a fejemhez, mintha tudnom kellett volna. Mérgelődött, hogy nem mozog a gyerek. Én ittam édeset, benyomtam egy tábla csokit közben, jött is néhány rúgás, de akkor meg a zselén elcsúszott a vizsgálófej. Dermedten néztem, hogy nem akar jelezni a kijelző, most mit csináljak, csúsztassam arrébb vagy meg ne próbáljam, hiszen az előbb épp azért kaptam a letolást, hogy arrébb csúsztattam. A kezem is elfáradt, erre végre rákötötte a hasamra és hümmögött, hogy ez így nem lesz jó. Már levegőt is alig mertem venni, bár sajnos köhögnöm kellett, újra és újra elcsúszott a zselén a fej, hiába volt kikötve. A százhuszadik letolásnál mondtam is a férjemnek, hogy még egyszer beszól, felállok és itt hagyom a francba őket és kíváncsi lennék, vajon a kórházban hogy folyik ez az egész. Mikor legközelebb is csak a morgás jött, közöltem asszisztens nénivel, hogy akkor hagyjuk az egészet, de azért még megigazgatta egy kicsit. Jó 1 óra múlva adta fel. Ekkor végre a doki is rámnézett. Ő viszont rendes volt. Mondtam neki, hogy nem tudom, mit csinálok rosszul és a gyerek se túl aktív. Azt mondta, semmit nem csináltam rosszul, sajnos az ülő ctg 20 esetből 1-ben nem válik be, itt technikai probléma van, mert a baba rúgásánál elcsúszik. Ezért azt mondta, menjünk be a kórházba, ahol fekvő ctg-n megnézik. Így végülis az egész nagyon jól alakult, mert sikerült vele tisztáznom, hogy anyagilag amúgy sem bírnám a ctg-ket, és ő mondta is, hogy nincsen semmi gond, ez itt nála csak egy lehetőség, senkit nem kötelez rá, hogy itt vegye igénybe, amikor pedig már naponta kell csinálni, azt ő úgyse tudná vállalni, mert heti 1-szer rendel, így is úgy is a kórházban csinálnák meg ingyenesen.

A kórházban aztán minden remekül ment, fekve rám rakták a vizsgálófejet. Itt se volt a legaktívabb a baba, de azért a krémcsoki és néhány tapsolás hatott. Nem nekem kellett tartani a vizsgálófejet, azonnal rámcsatolták, nem kaptam letolást azért, hogy nem nyomtam eléggé a hasamra, aztán meg azért hogy miért nyomom rá...Mert amott ez volt, ja, az asszisztens néni azért kifizettette velem az értékelhetetlen ctg vizsgálatot. Amúgy szerintem a doki anyja, de nem biztos. A kórház már nagyon jó tapasztalat volt, ráadásul ingyen. És végül is a dokimra sem panaszkodhatok, mert egyébként nagyon alapos.

2014. márc. 8. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Örülök hogy megoldódott, és kiderült, hogy a doki is normálisan áll a dologhoz!

Egyébként nekem is alapból rám kötötték, nem is hallottam ilyet, hogy tartani kellene, mert 15-20 perc alapból, szóval elég fura lenne... :)

De azért fizetős helyen szerintem ez megengedhetetlen hangnem, amit a nő megütött, ingyenes helyen is zokon esne...biztos be nem tenném a lábamat többé hozzá, ez mégiscsak egy szolgáltatás...

2014. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!