Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Járhatok más városba terhesgon...

Járhatok más városba terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

És védőnőhöz?

Külföldre költözünk a határ mellé, viszont az eredeti lakhelyemtől messze. Így a legpraktikusabb az lenne, ha a magyar oldalra eső nagyvárosba járhatnék terhesgondozásra.

(Fogadott orvos nélkül.)


2014. febr. 19. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes lakcímkártyád oda szől, akkor persze.
2014. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem. Mert ugye nem konkrétan oda fogunk költözni, hanem a határ másik oldalára.
2014. febr. 19. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Azzal kezdődik az egész, van-e itthon munkahelyed, vagy fizeted-e a biztosítást magad után, mert csak akkor látnak el!

Oda mehetsz, ahová lakcím szerint tartozol, ha pedig magán doki által mehetsz az általad kinézett kórházba szülni.

2014. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, él a TB-m.

Csak eléggé megoszlanak ebben a témában a vélemények, sokan sokfélét mondanak, a védőnő sem tudott érdemben válaszolni.

Köszönöm!

2014. febr. 19. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:

ha van fizetett Magyar és kinti tb-d is,akkor tök mindegy(gondolom uniós ország)Szabad orvosválasztás van.Szerintem legalábbis,én is (Mo-on belül) másik városba járok orvoshoz,mint a körzet.

A védőnő viszont körzetileg illetékes,ahol laksz,oda tartozol,oda kell járni.Oda fog kimenni,ahová a baba haza megy,elég sarkosan nézik)

Én pont ezért kellett,hogy lemondjam,egyszerűen nem lehetett váltani,mert lakcímileg egy nagyvároshoz tartozunk,ami 20 km,egy kisváros viszont 5-7 km,a szomszédom már oda tartozik,az én címem viszont a nagyvároshoz,így csak oda mehettem volna védőnőhöz.Én meg oda nem megyek,főleg majd kisgyerekkel,a fene buszozik annyit,amikor lenne egyszerűbb lehetőség is...

2014. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!