Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek érdemes elmenni a...

Szerintetek érdemes elmenni a Pesti 1. számu nőgyógyászati klinikára genetikai tanácsadásra? Mit csinálnak ott? Mennyibe kerül ha van beutalom?

Figyelt kérdés
Angliában laktam s ott is estem teherbe. Vizsgálatok odakint nem voltak azzal a cimszòval hogy nem háborgatják a kismamákat ha nem muszáj. 15 hetes voltam mire hazajöttem Magyarországra. Igy kimaradt a 12.heti down koros kombinált teszt. Miota hazajöttem minden vizsgálat meg volt.Első afp nem betöltött 16.hèten lett megcsinálva. Annak eredmènye 0, 68 Mom lett. Meg kellett ismètelni. A második már rendes időben lett levève az 0, 92 MoM lett. Csináltattunk egy Quartett tesztet amire az jött ki hogy alacsony kevesebb mint 1:50ezer az esèly arra hogy a baba Down koros vagy Edwards koros legyen. Nőgyògyász mondta h menjünk el de nem èrtem a mièrtjèt. Van beutalom. Be is jelentkeztem.

2014. márc. 13. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is majd mennem kell a korom miatt. Sajnos a menetét én is csak hallomásból tudom ezért örülnék, ha valaki leírná (vagy te ha túl leszel rajt). Én úgy tudom elbeszélgetnek veled (kórelőzmény stb.), majd u.h. és megint beszélgetés a genetikussal és ő elmondja, hogy ajánlja vagy nem az amniót. Mivel Tb támogatot nem kell érte fizetni.
2014. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Igaz én nem Pesten hanem Pécsen voltam,de szerintem mindenhol ugyanúgy megy.Bár én 12héten voltam először és a 18héten másodszor.


Vinni kell az összes eddigi leletet,kiskönyvet,beutalót.

Beutalóval uh-t csinálnak,majd jön a genetikai beszélgetés-ahol elmondják,hogy láttak-e valami eltérést az uh-n(ezek teljesen ingyen vannak).Nekem nem volt így azért csináltattunk egy kombinált tesztet(ezért fizettem 9000ft-ot).Majd az eredménnyel mentem újra 18hetesen.

Újra Uh majd újabb beszélgetés(szintén ingyen mindegyik).

Remélem segítettem.

2014. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyjából leírták, hogy megy ez. Én 19 hetesen voltam. Először a genetikai tanácsadóhoz kell menni. Ott megvárod, míg kijön valaki, és beadod a beutalót. Utána név szerint szólítanak majd. Bemész, elmondod ki küldött, miért küldött. A lakcímkártyád utolsó 4 számjegye lesz majd a hívószámod. Kapsz egy kis könyvecske félét, meg egy nyomtatványt, amire leírja az aszisztens, hogy miért van szükség genetikai UH-ra. Utána átmész az UH-hoz. Ott a számjegy alapján fogsz bemenni. Megnéznek, kapsz egy papírt, vissza a tanácsadóhoz. ott átbeszélitek, hogy mit mutatott az UH, és hogy szükséges-e további vizsgálat, pl. magzatvíz vétel. Mivel beutalóval mész, csak az utazás kerül pénzbe.

Nem baj, ha nem érted a miértjét, jobb megnyugodni, hogy minden rendben van. Én utálom Pestet, felmentem, nem szerettem meg, de legalább megnyugodtam, hogy minden oké a picúrommal :) Boldog babavárást :)

39 hkm

2014. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták a menetét, de én egy nagy humbuknak tartom ami ott megy. 34 éves vagyok, nekem jó időben levett afp lett 0,53. Mire időpontot kaptam mert pont karácsony volt már 23 hetes voltam. Én nem stresszeztem túlzottan az alacsom afp-n minden rendben volt az orrcsontal, és tarkóredővel. Tesztek nem készültek mert már 13 hetes voltam mikor kiderült, hol is tart a terhesség. Ami felháborított, hogy uh-n közölték , kicsit több a magzatvizem. Ezen az uh-n kívűl még 3 készült az időtájt soha senki nem mondta ezt. Bekerültem a tanácsadásra, ahol azzal kezdte a doki, hogy hát hű-meg ha sok a magzatvíz kicsit, és mindenképp amniót javasol, meg hát ugye NEMSOKÁRA 35 éves leszek, még akkor se fogom betölteni mikor megszületik... na mindegy , azért megijesztett akkor, mert azzal folytatta, hogy probléma van. Mikor kérdeztem mi ilyen nagy probléma, mondta, hogy 20 hétig amnióznak, én meg ugye 23 vagyok, így nincs semmi baj, kitölti a papírokat írjam alá mehetek... Akkor kérdeztem, hogy és mi van a több magzatvízzel. Ami ugye még 2 perce eget-rengető probléma volt!!!!! Semmi NE FOGLALKOZZAK VELE MINDEN RENDBEN VAN. sztem arra is mennek, hogy minél több kismamát rávegyenek az amnióra. Én aláírom ,hogy vannak esetek amikor jó hogy megcsinálják, de nekem ismerősöm volt akinek meghalt utána a babája, és millióról olvasni akinél koraszülés volt, persze akkor már nem erre fogják ,de nagyban hozzájárul. hivatalosan 1% a vetélés, sztem már ez is sok, mert annak aki a 100-ból egy az cseszheti, valamint 1-1% hogy nem jól sikerül a mintavétel, és értékelhetetlen...
2014. márc. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ott kapok képet a babáról? Mert eddig én nem láttam hiába csináltak ultrahangot...
2014. márc. 18. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze,de kérni kell de Pécsen fizetni is kellett érte.
2014. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bajcsyban nem kérnek pénzt uh képért :-) Viszont sokan vannak és sokat kell várni. Az afpd normális tartományban van amúgy 0,7 Momtól normális.
2014. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!