Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 éves vagyok és harmadik...

Ildike36 kérdése:

39 éves vagyok és harmadik gyermekünket várom. Az orvos adott beutalót genetikai tanácsadásra az I. Nőgyógyászati klinikára. Kaptam időpontot, mire számíthatok az első alkalommal?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Elmondják a kockázatokat, majd megbeszélitek az amnio időpontját.
2013. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi!Kb.mennyi idő múlva adnak időpontot az amnióra?
2013. márc. 7. 11:53
 3/18 anonim ***** válasza:

Először is,nagyon sokan lesznek,hiába van időpontod,várnod kell majd.

Megnézik a leleteidet,megkérdezik volt-e a családban valamilyen genetikai eredetű betegség. Korodból kifolyólag ajánlani fogják a magzatvízvételt,elmondják a kockázatokat,és ezt papír formában is megkapod. (1% vetélés,1% hogy nem sikerül kitenyészteni,1% téves eredmény,2 hétig feküdni kell utána)ezeknek a tudatában kell eldöntened vállalod-e. Amennyiben igen,adnak egy időpontot magzatvízvételre.

2013. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...én 4 napra rá kaptam időpontot.
2013. márc. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező az amnio azt ne felejtsd el. Bár nagyon ajánlják van kockázata.
2013. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja, így van.. egy rövid beszélgetés lesz, de jó sokan voltak 4,5 éve is, mikor én voltam. Én úgy kaptam az amnio időpontot, hogy a terhesség 19-20. hetére essen.
2013. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én eldöntöttem,hogy mindenképpen vállalom az amniót!A 12h.ultrahang teljesen jó lett és nincs a családban semmilyen "beteg" de a korom miatt mindenképpen belemegyek.
2013. márc. 7. 12:01
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as és 6-os!Az amnio után minden rendben volt Veletek?Hazaküldtek vagy bent kellett maradni?Meddig feküdtetek-pihentetek?
2013. márc. 7. 12:03
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is vállaltam, 1. gyerek volt 35 évesen. Minden leletem rendben volt, de a dokim annyira akarta, hogy menjek. Azt mondta, ha az ő felesége lennék, akkor mindenképp mennék - így beleegyeztem. A másik ok az volt, h az amnio mellett döntöttem - sok-sok hezitálás után - hogy megkérdezte tőlem: Ha beteg lenne a baba, akkor is megtartaná és felnevelné? Mondtam neki, hogy akkor nem... Így már nem is volt kérdés, hogy megyek.


Igazából nem volt semmi különös, amennyire féltem tőle, annyira egy "kis" dolog volt, kb. annyi, mint egy vérvétel, vigyázva csinálták, pár perc volt az egész... kicsi feszítést éreztem a hasamban, mikor a vizet levette, közben babámat néztük a monitoron, hogy elkucorodott a másik sarokba :)


Kb. 10 percet üldögéltem még kint utána a váróban, aztán hazamentem (autóval). Ez egy péntek reggel volt. Pénteken pihengettem, olvasgattam otthon, szombaton is.. vasárnap már elmentünk vásárolni, de én csak sétáltam, nem cipeltem semmit, hétfőn pedig már mentem dolgozni (irodai ülőmunka). Nem volt semmi gond.

2013. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja, 6-os voltam :)
2013. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!