Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki megtudná mondani hogy...

Valaki megtudná mondani hogy telik egy védőnő napja? (munkakör)

Figyelt kérdés

Az az álmom, hogy védőnő legyek! :)

A Csecsemő és gyermeknevelőivel most végzek, nagyon szeretem a bölcsődét is, de a védőnő a végcél.

Le tudná nekem valaki írni hogy miként telik egy védőnő munkanapja?

- hány órát dolgoznak

- minden nap családot látogatnak?

- sokat kell dolgozni?

- mennyi a papírmunka

- tanácsadás minden nap van?


Tudom, hogy védőnőnként, körzetenként eltér, ezért kérlek ha tudsz válaszolni az a saját/ismerősöd munkájára értem.


Köszönöm előre is! :)


2014. ápr. 20. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én védőnőnek tanulok :) Magad is leírtad, körzetenként, védőnőnként ez nagyon eltérő, ráadásul ugye vannak akik csak körzetet/iskolát visznek, vannak, akik pedig mind a kettőt. Nagy előnye, hogy magadnak osztod be, hogyan szeretnéd csinálni, így lehet egy húzósabb nap, amikor 10 órát dolgozol, de lehet olyan is, amikor mondjuk csak 4-et (ez ritka :)). Meg van adva, hogy hány családot kell ellátni, ahhoz képest kell beosztani a látogatásokat, hogy mindenkire sor kerüljön. Ha mondjuk egy kisebb településen vagy védőnő, akkor kicsit lazább, de ha mondjuk több települést látsz el (több falu tartozik hozzád), akkor az utazás sok időt elvesz. Jelen pillanatban sajnos sok a papírmunka, mert nem mindenhol van elérhető számítógépes rendszer (ez szerintem nagyon gáz), de ha van is, akkor is papíron is kell vezetned, mert jelenleg még az a szabály, szóval dupla-adminisztráció... Tanácsadás nem feltétlen minden nap van, jogszabályban rögzített, hogy mennyit kell megadni (mondjuk bizonyos szám fölött heti 2*2 óra terhestanácsadás). De nálunk pl. úgy van, hogy minden nap egy védőnő csak a tanácsadóban van, akkor letudja a terhes/kisgyermekes/dokis tanácsadásokat, a maradék 4 napban csak terepen van. Sajnos a sok munkát nem becsülik meg (sem társadalmi, sem anyagi értelemben), de szerintem megéri csinálni, mert nagyon szép hivatás! :)
2014. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Ezt nekem találták ki komolyan...

Imádom magam beosztani az időmet!

Sok helyen olvasom azt, hogy "nem kívánt személy" a védőnő.

Van olyan, hogy valakit nem látogatsz meg mert érzed, hogy nem akarja vagy ilyesmi?

És még egy kérdés (ne haragudj, hogy itt bombázlak...)

nagyon nehéz a szak? Hol tanulsz?

Köszi még egyszer! :)

2014. ápr. 20. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
De azt tudd, ha olyan helyre kerülsz, akkor ki kell majd járni olyan családokhoz is, ahol a gyerek veszélyeztetve van, sokat lóg az iskolából stb. és általában ez nem a példaértékű családoknál jellemző, hanem ott ahol a másfél éves gyerekre nem adnak pelenkát, ott csinálja ahol épp akarja, de a szekrényben ott egy csomaggal, hogy a védőnő meg a gyermekvédelmisnek szava se lehessen. Meg bemész egy helyre, ahol 10en laknak egy szoba konyhába, földön mindenhol matracok, lepedők, bűz és akkor kijársz hogy megnézd a 3 hónapos Armandka jó helyen van-e.
2014. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szép munka a védőnői, de elég összetett. Nagy részük (legalábbis akiket én ismerek), gyerekdoki mellett is dolgozik. Minden nap más. Hetente kb 2-szer van pár órás fogadóóra kismamáknak, anyukáknak. Emellett a gyerekek éves àllapotfelmérését is ők végzik (státusz vizsgálat:súly,magasság,látás vizsgálat,stb), nem beszélve a "friss" babákról. Ők intézik a terhes kismamák állandó vizsgálatát, ami orvosi körön kìvül esik. Vérképekért mennek, meg ki tudja még hány felé. Nincs minden nap család làtogatás, de ez is függ attól, hányan születtek épp a körzetben.

Hogy hány órát és mennyit dolgoznak, az elég változó. Bár nekem minden ilyen ismerősömnek van másik munkája is. Van aki táncot tanít, van aki jógát, szóval erre is marad idő és energia. :)

2014. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok a negatív hátrányaival, de ez körzettől függ.

Az eddigi (más szakma) gyakorlataim során volt részem megismerkedni sz "olyan" családokkal.

2014. ápr. 20. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a Semmelweisen tanulok :) Nem egy könnyű szak, nagyon sokan kibuknak, mert azt hiszik milyen könnyű lesz, csak babákról tanulunk és kész. Az első év alapozó, anatómia, sejtbiológia, élettan stb (itt minden szakirány pl. mentőtisztek, védőnők, szülésznők ugyanazt az anatómiát/élettant tanulja, tehát hiába vagy te védőnő szakirányos, ugyanúgy meg kell tanulnod az idegrendszer felépítését és mindent latinul!), másodévben már vannak szakmai tárgyak pl. gyermekfejlődés, szülészet-nőgyógyászat a belgyógyászat/gyógyszertan mellett. Harmad-negyedévben már csak szaktárgy van+gyakorlat, kisebb gyakorlatok már vannak előbb is. Én nagyon szeretek ide járni :)

Sajnos vannak nehéz körzetek, ahol a kést is a védőnő mellé állítják, ha nem engedi haza a gyereket a kórházból. Sokan nem értik meg, mi csak jelzőrendszerek vagyunk, nem hatóság, hiába jelezzük a gyermekvédelem felé, hogy bántalmazás történik, sokszor nem csinálnak semmit (de ha valami baja lesz a gyereknek, persze mindenki a védőnőt veszi elő). Bizonyos körökben az elutasítás is gyakori, de megfelelő diplomáciai érzékkel a gondok elsimíthatók. Az előítéletet ("úgy sem tud semmit a védőnő") sajnos nehéz legyőzni, de nem lehetetlen :)

2014. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a kielégítő választ! :)

Én valószínű a PTE-n fogok kezdeni, tán lehet, hogy időközben átjelentkezek Pestre, ha úgy hozza a sors, és persze ha átvesznek egyáltalán (nem tudom ez hogy működik)

Akkor gondolom az eleje a legnehezebb.

Sok sikert kívánok neked a továbbiakhoz, és sikeres vizsgázásokat! :)

2014. ápr. 20. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Köszi szépen, hozzánk sokan jöttek át Pécsről (ott a védőnők Kaposvárra vannak kihelyezve, ha jól tudom) :)
2014. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen! Nem vagyok oda Kaposvárért, de akkor ezek szerint nem lehetetlen átkerülni.. :)

Gondolom kell egy bizonyos átlag, meg felszabadult hely? Ha jól gondolom.

2014. ápr. 20. 21:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a felszabadult hellyel általában nincs probléma, mivel sokan kiesnek, mert nem erre számítottak.
2014. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!