Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek van abban logika,...

Szerintetek van abban logika, hogy ugyanaz az orvos ennyire másként kezeli a terheseket?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek? Nem tudom mire véljem ezt a rendszert? Teljesen tisztában vagyok vele, hogy minden terhesség más, és így minden terhes nőt másként kezelhet az orvos, de ha a terhesgondozásnak van egy menete, akkor mi alapján van az, hogy az ugyannaban a hétben járó egyik kismamát elküldik vérvételre (az általános vérkép és vizeletvizsgálatról beszélek), a másikat meg nem. Ugyanaz az orvos.

A 12. heti UH-n együtt voltam egy ugyancsak 12 hetes kismamával, hasonló korú is mint én, a babák is megfelelnek a 12. hétnek. Ugyanaz az orvosunk. Utána kiderült, hogy neki ajánlott terhesvitamint az orvos, nekem meg azt mondta, hogy teljesen felesleges. A másik kismama azon a napon kapott beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra is, én meg nem.

A terhesvitamin szedését a másiknak is mindenféle vizsgálat nélkül mondta, tehát nem vérkép alapján, hiszen a vérvizsgálatra csak ezután küldte el. Egyéb vizsgálata meg a másik nőnek se volt, hogy az alapján ajánljon vitamint az orvos. Ránézésre megmondja az orvos, hogy neked kell, neked nem kell.

13 hetes vagyok most, és a másik kismama már túl van a vizeletvizsgálaton, a vérvizsgálaton és a bvelgyógyászatra is elküldte már az orvos. Engem meg még sehova se küldtek. Csak a 12. heti UH volt eddig, semmilyen másik vizsgálat nem volt még egyáltalán!!!

Mindkettőnknek ugyanaz az orvosunk, állami, a másik kismama sem fizet semmit az orvosnak, ezt is megkérdeztem tőle.

Szóval nem értem. Amikor meglkérdeztem az ott dolgozó nővért, hogy nem kellett volna nekem is kapnom beutalót legalább vérképvizsgálatra, akkor persze azt mondta, hogy az orvos tudja mit csinál. Persze, csinálom is úgy, ahogy mondjék, de ez a helyzet nekem akkor is furcsa. Mit gondoltok?



2014. ápr. 30. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát az, de miért nem kérdezed meg az orvost?
2014. ápr. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azért nem kérdeztem, mert ez akkor derült ki, amikor kijöttünk az orvostól. Akkor láttam, hogy a másik kismama kapott papírokat.

Itt az a helyzet, hogy az orvoshoz nem lehet csak úgy bemenni, nem lehet csak úgy visszamenni és berontani a rendelőjébe. (és telefonon se lehet direktbe hívni, csak a nővérrel lehet kapcsolatba lépni, és előbb neki elmondani, hogy mkiért keresem az orvost, itt ez a szabály) Ezért kérdeztem meg a nővért, hogy ezt most mire véljem. ha egyikünk se volt még semmilyen másik vizsgálaton, tehát mindketten úgymond üres lappal indulunk, akkor az orvos mi alapkján dönt ennyire különbözően. De ő elhessegetett, hogy ne bíráljak már felül egy orvost.

Egyébként a 6. héten voltam az első uh-n, megnézték, hogy jó helyen van, volt szívhang. és kaptam időpontot a 12. heti UH-ra. de más semmi. a 12. UH-n kaptam csak kiskönyvet, és előtte nem is hívtak be semmilyen vizsgálatra, pl. nem küldtek még védőnőhöz sem egyáltalán.

Pedig már 30-on túl vagyok, és emiatt is furcsállom, hogy ilyen "lazák"

2014. ápr. 30. 23:55
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Pofára megy, azért. Röviden és tömören fogalmazva. Gondolom neked sem szimpatikus mindenki.
2014. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ha a terhesgondozásnak van egy rendszere, akkor hol van helye a pofára menésnek? Vagy ez úgy van, hogy egyik ember megérdemli a vérképvizsgélatot a másik meg nem? Az egyik megérmeli, hogy ajánljanak neki vitamint, a másiknak meg nem? Mi alapján? Ilyen kérdésekben, mint a terhesgondozás nem a szimpátia alapján kéne dönteni. Szerintem. Főleg, hogy egyikünk sem fizet egy fillért sem az orvosnak.
2014. máj. 1. 00:31
 5/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
73%
Én az összes beutalómat a védőnőmtől kaptam. Belgyógyászat, fogászat, vérvételek. Az orvosnak vittem a vérvételes papírokat, ő meg lepecsételte-aláírta, úgy mentem vérvételre. Sajnos úgy látszik, veled kapcsolatban valamiféle tévhitben van a doki. Feltétlenül járj utána a beutalóidnak!
2014. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Erre való a betegjogi képviselő. Olyan nincs, hogy nem lehet megkérdőjelezni az orvost.

De a helyedben váltanék másik orvosra, legfőképp a kommunikációja miatt.

2014. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha válthat. Debrecenben pl. a kijelölt dokihoz lehet csak menni terhesgondozásra.
2014. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy pofára megy? Mi az, hogy neki sem szimpi mindenki. Azért nehogymár az egészséget pofára figyeljék. Nem kell haverkodni, egyszerűen végeznie kell a dolgát. A boltban sem kapsz olcsóbban vagy drágábban valamit attól függően szimpatikus vagy e vagy sem.
2014. máj. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,h a másik nőnek vannak olyan eü-i problémái,amihez neked semmi közöd. Ha nem vagy megelégedve az ellátással, akkor válts orvost. (én is megtettem)

Egyébként nem is értelek, ez állami ellátás, nem? Kismama vitamin vény nélkül kapható a gyógyszertárban, miért kell hozzá orvosi javaslat? Odaballagsz a gyógyszerészhez és megkérded, h még mit javasol mellé. Én ezzel nem is terheltem az orvost (pedig annyit kap a borítékban, mint más privát ellátásban).

2014. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt egyetértek az egyik előttem szólóval, hogy lehet van valami olyan problémája a többi kismamának, amit egyébként nem kötnek az orrodra. Nálunk sincs 12. héten csak u.h. ill. a fizetős kombinált teszt. Nálhnk az első védőnői látogatás alkalmával a kiskönyv mellé már kapjuk a vér és vizeletbeutalót, belgyógy beutalót (nekem háziorvos csinálja). Tehát mire megyünk a 12. heti uhra már megvannak az eredmények. Ill. minden egyéb beutalót a háziorvos ad az alapján amit a védőnő kiìr, kivéve a 16. heti afp mert azt csak nőgyógy adhat. Szerintem lehet hogy nálatok csakmkommunikációs probléma van, mert azt hiszi tevis mindent megkapsz a háziorvostól, védőnőtől. Kérj időpontot és beszélj vele.
2014. máj. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!