Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Megírná valki, hogy kinek mit...

Megírná valki, hogy kinek mit néztek a 20. heti genetikai Uh-n?

Figyelt kérdés

pontosan azt hogy mi van a papírjukon, hogy mit vizsgált az orvos pl. szív, gerinc, agyszerkezet ilyesmit

ezer köszönet érte, nagyon fontos lenne!

ja és hogy hányadik hétbe volt az uh


2014. máj. 13. 13:00
 1/4 Adcu ***** válasza:
100%

Én 19 hetesen voltam és a következők vannak a papíron:

Magzat(ok) száma, méretek (orrcsont, fejátmérő, fejkörfogat, haskörfogat, combcsonthossz), becsült súly. Nuchal fold, prenasalis vastagság, koponya állapot, szívre vonatkozó adatok, gerincoszlop állapota, van-e gyomor- és hólyagtelítődés, vesék állapota, végtagok, kisujj középső ujjperce ábrázolódik-e, hol van a placenta, hány ér van a köldökzsinórban, magzatvíz mennyiége, végül a Baba korának becslése a bimetriai adatok alapján.

2014. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm és a kponya állapotnál csak a koponyát nézték a babádnak, vagy az agyat is? köszi
2014. máj. 13. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én betöltött 18 hetesen voltam a genetikai ultrahangon.

Az én leletemen fejátmérő, mellkas átmérő, comcsont hossz adatok vannak, a placenta tapadási helye, ábrázolódnak a végtagok, gerinc ép, jó szívműködés, 4 szabályos szívüreg, vesék, hólyag, gyomor, rekesz ábrázolódnak. Magzatvíz mennyisége. Illetve hogy a magzaton kóros anatómiai eltérés nem látható. De egyébként két különböző városban/kórházban/orvosnál mindig más és más adatokat írnak fel teljesen egyezni nem fognak sehol a leletek.

2014. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hosszú lesz de nekem így nézett ki a leletem. Magán Uh-on voltam

Terhességi kor menstruáció szerint 18 hét 4 nap, korrigált AFP: 1,14 MoM

Egy élő magzat, medencevégű fekvésben.

Lepény a fundusban hátsó falon tapad, normál helyen történő placentáció. A magzatvíz mennyisége átlagos.

BPD: 43 mm, fej átmérő)

HC: 154 mm,(fej körtérfogat)

AC: 131mm, (has körtérfogat)

FL:30 mm, (combcsont)

NB:6,9 mm(normál érték), Prenasalis rés:1,7 mm (normál érték). Jó életjelenségek, normál magzatmozgások, ritmusos szívműködés. FHR: 144/min. A biometriai adatok 18 hetes 5 napos graviditáshoz tartoznak.

Ép agy és arckoponya ábrázolódik. A koponya alakja, csontosodása normális. Normál tágasságú liquorterek. (agykamra)

Arc: ajakhasadék nem észlelhető. Orbita orrcsont megjelenése szabályos. Nyaki régió eltérés nélkül, a nyaki redő vastagsága kisebb mint 5 mm.

Gerinc: Párhuzamos vonalú. A csigolyaívek zártak.

Mellkas: részarányos, alakja szabályos, a tüdők normál echogenitásúak. A rekesz folytonos.

Szív: Normál tengelyállású. Alakja, nagysága, elhelyezkedése és a cardio-thoracicus index normáis. (szívelégtelenség kizárva). Szabályos négy üreg ábrázolódik. A kiáramlási pályák szabályos lefutásúak és egyelőek, egymást keresztezik. Kompenzált magzati keringés.

Hasfal: Ép hasfal és köldökzsinór eredés. A köldökzsinór három eret tartalmaz.

Hasüreg: gyomortelődés kimutatható, a máj és a belek echogenítása szabályos.

Vesék: helyzete, alakja, szerkezete és mérete mindkét oldalon phyziológiás, normális tágasságú üregrendszerrel. Jó hólyagtelítődés.

Végtagok hosszú csöves csontjai hiánytalanul ábrázolódnak. Kezek és lábfejek megjelenése normális, durva rendellenesség jelenleg nem látható. Körülírt kóros folyadékgyülem a testüregekben nem észlelhető. Subcutan oedema nem látszik.


Az uterus fala normális, környezetében kóros körülírt képlet nem ábrázolódik. Mindkét oldalon normál nagyságú és szerkezetű ováriumok. Douglas-üregben folyadék nincs.

Durva fejlődési rendellenesség nem látható.

2014. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!