Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen igazolást fogad el a...

Milyen igazolást fogad el a háziorvos a nőgyógyásztól táppénz miatt?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyit írt a nőgyógyász, hogy kérem fent nevezett páciensünk tartós betegállományba vételét veszélyeztetett terhesség miatt.
2014. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg tőle, mert mindenhol máshogy van. Nálunk pl. semmilyen igazolással nem ír ki a háziorvos terhesség miatt, csak a terhesgondozó tart táppénzen 9-es kóddal.
2014. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy a nőgyógyász mit ír a javaslatra a háziorvosnak az állományba vételhez, az attól függ, hogy mi miatt kell állományban lenned (van akinek nyitott méhszáj miatt, van akinek előző vetélések miatt, van akinek a placenta elhelyezkedése miatt, stb.). A nőgyógyászod tudni fogja, hogy mit írjon a javaslatra.
2014. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kezelőlapra felvezette a terhességem előzményét, illetve a jelenlegi állapotot, bár a háziorvos azt mondta enélkül is kiírt volna, ha megyek mert ismer, tudja a státuszomat(igaz én is úgy tudom, hogy alapban kell a javaslat). Nekem már az elején mondta a nőgyógyászom, hogy szóljak, ha kell a papír, mert alapból veszélyeztetett vagyok (az egyik petefészkemet ki kellett venni), de még nem akartam tp-re menni. Most néha bekeményedik a pocim és mivel 2 terhesség jobban nyúlnak lefelé a szalagok, amik pl több mozgás, állás után nagyon feszítik a hüvelyt és a főeret is el tudják szorítani kicsit, ilyenkor belilul a környéke,illetve, ahogy ő mondta kiduzzad az ér, mint a visszereseknél a lábon. Így pihenni kell ha érzem a feszítő érzést vagy mondta, hogy úszhatok is egy kicsit (mert amúgy le vagyok állítva minden mozgásformáról :( a kezdetektől). A lényeg mindenkinek mást fogad el, a nőgyógyászod tudja, ismeri a helyzetedet (vagyis hiába mondod neki, hogy mondjuk írja rá hogy cukros lettél, ha ez nem igaz)
2014. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt,hogy a nőgyógyászom akart felvenni táppénzre és hozzá kellett volna 2 hetente beutaznom a városba,fizetnek kellett volna neki a papírért ...igen....1000 Ft-ot kéthetente plusz az utazás költsége 620 ft,tehát kéthetente 1620 Ft-ot ki kellett volna adnom,és utaznom,mikor egyébként a városban nincs dolgom csak kb havi 1szer...!!Én kerek perec megmondtam neki,hogy nem fogok a papírért fizetni be beutazgatni,úgyhogy,írt egy javaslatot a háziorvosomnak "veszélyeztetett terhesség miatt keresőképtelen,9-es kóddal...bla bla bla..!Elvittem a háziorvosomnak a papírt és hozzá járok a tp papíromért,ő itt rendel a faluban,csak felpattanok a biciglire és 5 perc alatt ott vagyok,sétálva 10perc. Helyben van ez nekem tökéletes így! A kérdésedre válaszolva,a nőgyógyászod javaslatot,igazolást elfogad táppénzre,"gyógyszerre" meg egyebek,kinek épp mire van szüksége a terhessége során.Bocsi ha hosszú lett :)

13 hetes +1 napos kismama :)

2014. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!