Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált tesztem eredménye...

Kombinált tesztem eredménye jó lett, akkor az asszisztens miért riogat magzatvíz-vétellel?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csak arányszámot ad a kombinált teszt, de azok jók: Down: 1:37.000, Edwards: 1:9000.

Ma nem tudtam orvossal beszélni, csak az asszisztenssel, aki rögtön azt kérdezte, hogy a korom miatt (36 év) nem gondoltam-e a magzatvíz-vételre?

Ráadásul elküldött AFP-re is, holott a védőnőm azt mondta, a kombinált teszt sokkal megbízhatóbb.


2014. máj. 23. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem riogatás. Nem nézte a eredményt, őt csak az érdekli ami a munkája. Foglaljon neked időpontot vagy sem ennyi.
2014. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szimplán a korod miatt kérdezte, mert ilyenkor szokták kérdezni.

Nekem is kérdezte, és mivel kötelező még az afp, ezért oda is elküldtek.

Kombinált tesztem tökéletes lett, és a doki mindenhol ezt vette alapul. De ettől még kötelező volt az afp, és rákérdeztek, hogy nem akarom-e a magzatvíz-vételt. (Amúgy nem akartam.)

Nem érzem riogatásnak.

2014. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem a korom miatt sem kérdezett meg a doki, akarok e magzatvíz vételt (38 vagyok), hanem egy komoly első trimeszteri szűrésre mentem ahol 45 perces elég komoly ultrahang volt (mindent, de mindent néztek), vérvétel, anyai életkor, ezekből becsülik az arányszámot. Az én eredményeim nem volta ennyire jók, de alacsony kockázatba belefért bőven, így fel sem merült a magzatvíz vétel. Igaz, magánklinikán csinálták, 35 000Ft volt, de kombinált tesztnél pontosabb eredményt hoz, nem beszélve arról, hogy az alapos ultrahang téged is megnyugtat. Ha felesleges, bele se mentem volna csak a korom miatt a magzatvíz vételbe, mivel kis százalékban ugyan, de nem veszélytelen. Rossz eredmény esetében ajánlják fel, de egyébként van teljesen veszélytelen, anyai vérből nézett NIFTY tesz, 99%-os pontosságot ad, ám 200 000Ft. AFP-re szerintem csak a protokoll miatt küldött, júliustól szűnik meg, engem a dokim már nem is küldött el rá. Szerintem lehet, hogy csak tájékoztatás képpen említette az asszisztens, hogy tudj a lehetőségekről. Első gyermekemet 36 évesen szültem, vele én is kombinált tesztet csináltattam.
2014. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36 éves vagyok. Genetikai tanácsadásra elküldött a központi védőnő. Ott aláírtam/ kiadtak egy papírt, hogy nem kértem a magzatvíz mintavételt. A körzetis védőnő is rávezette a kartonjára, és ott is alá kellett írnom, hogy nem kértem.
2014. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jó lett az UH, negatív a kombinált teszt, akkor csak a korod miatt javasolták. Úgy tudom hogy 35 év felett ajánlják a magzatvíz vételt.
2014. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!