Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell vizsgálatokra járni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 23. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Különböző időközönként vannak kötelező vizsgálatok:

12. hét előtt vérvétel, háziorvosi vizsgálat, Ekg, első nőgyógyászati vizsgálat, ultrahang.

12. héten genetikai ultrahang.

16. héten vérvétel

18-20. hét között genetikai ultrahang

24-28. hét között vérvétel

30-32. hét között genetikai ultrahang

38. héten vérvétel.


Ezenkívül ajánlatos havonta nőgyógyászhoz menni terhesgondozásra és védőnőhöz.

2014. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ hol laksz. Én 17 hetes vagyok, és eddig 1!!! UH volt, a 12. heti, semmi más. se vérvétel, se védőnői látogatás.
2014. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem akarlak bántani,de ahhoz,hogy kapj gyes,gyedet,gyást,ahhoz kell a kiskönyvedben pecsét,mert az alapján kapod..,ja és a 16 hetes afp mèg kötelező..!

2014. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért kellett lepontozni? Csak elmondtam, hogy nálunk milyen a rendszer. Ez nem vélemény volt a részemről, hanem tény. Nálunk nincs Afp, és a 12. hétig álatlában nem végeznek semmilyen vizsgálatot sem. Nincs havonta védőnői látogatás sem, (védőnő csak a megszületett babához

jön), háziorvoshoz sem kell menni semmiért sem. Mindenre eljárok, amire kötelező és amire küldenek. (2-es voltam)

2014. máj. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden vizsgálat kötelező, amik le lettek írva, köztük az afp-s vérvétel is (még egyelőre). Ha Te pedig sajnos nem mentél el ezekre a felsoroltakra, akkor nem kaphatsz egyszeri anyasági támogatást. Ha nem jártál még védőnőnél akkor nincs is kiskönyved? Csak azért mert azt a védőnők állítják ki.
2014. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van kiskönyvem, csak itt más a rendszer. nem MO.
2014. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kiskönyvet az orvos állitja ki, orvos végzi az UH-t is, nem külön szonográfus. Háziorvoshoz sem kell menni semmiért, táppénzre is a nőgyógyász küld, védőnő se lát, mert azok csak a gyerek megszületése után jönnek ki házhoz. Itt mindent ugyanaz az orvos végez, a nőgyógász (meg egyszer kell menni genetikushoz) és ennyi. Nálunk.
2014. máj. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Furcsa, ha megnézed a kiskönyved 6. oldalát ott szerepel, hogy szükséges belgyógyásztól (háziorvostól) pecsét, szükséges az ekg eredményed csatolása + kell a fogorvostól is pecsét.
2014. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja ha nem Mo. az más. Külföldön eltérhet ettől a protokol.
2014. máj. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Furcsa, de nem kell :) Fogorvoshoz itt akkor mész ha akarsz. Ha nem akarsz, nem mész. Terheléses cukorvizsgálatot is csak akkor végeznek, ha pl. a családban van cukorbeteg. Tudom, nem jó ez. Én is szivesen vettem volna, ha csinálnak egy vérvételt az elején, hogy bár tudjam, hogy van-e vitaminhiányom valamiből, de nem csinálnak. 6. heti Uh-t nézettem, hogy tudjam, jó helyen van-e, de hivatalosan a 12. heti uh-n voltam először, terheskönzvet is csak akkor kaptam, és legközelebb csak a 22. heti UH-ra megyek (nálunk az a genetikai vizsgálat). A kettő között nincs UH. E kettő UH között volt egy vérvétel, amit a genetikus elemzett, ennyi.
2014. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!