Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó dolgot nem mondanak el sehol, még a terhesgondozáson sem?

Figyelt kérdés
Csak amikor szülsz egy gyereket, akkor szembesülsz vele. Mindenhol azt hallani, hogy a szoptatás is a világ legtermészetesebb dolga, fekete sebesre szívta a mellemet a lányom, de valahogy meseszerűen van beállítva az egész. Vagy mikor hallottunk valaha olyat, hogy szülés után az emberről hetekig patakokban folyik a víz éjjel? Nem tudom, hogy meddig van ilyen, de minden anyukától hallottam, akit ismerek, hogy neki is volt, mégsem mondták sehol. 3 pizsit elhasználtam egy éjjel, meg lepedőt. A kórházban azt hittem azért van ez, mert nagyon fűtenek, alattam meg nylonlepedő volt, gondoltam az miatt, hogy nem tud szellőzni?! Hogy szülés után például kinyomkodják a vért a hasadból, nekem ez is új volt, senki nem mondta, ez nem olyan fontos? Vagy, hogy napi szinten lemossák a gátsebemet, amíg kórházban vagyok? Végigcsináltam egy kismamatanfolyamot az adott kórházban, de ezek közül semmit nem mondtak el. Interneten sem olvastam ilyeneket sehol, bár nem sokat olvastam a témáról, annyira beleéltem magam, hogy ezek mennyire természetes dolgok egy nőnek (szülés, szoptatás). Csak zavar, hogy minden anyuka meglepődik ezeken, pont azért, mert még terhesgondozáson sem hallani ezekről?!
2014. máj. 26. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Én még ugyan nem szültem, de amiket leírtál egyik sem volt új információ. Nem tudom te (vagy akikkel beszélgettél) miket olvasgattál szülés előtt, de ezekkel a dolgokkal kb minden második oldalon találkozni lehet.
2014. máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezzel én is szembesültem, egyik barátnőm aki idősebb és van 3 gyereke kérdezte,hogy mit mondott anyukám a szülésről, milyen fájdalom stb... de ő annyit mondott "majd megtudod ha ott leszel" ,baarátnőm sok mindent elmesélt, plusz még volt egy másik aki előttem nemsokkal szült tőle kérdezgettem, mi,hogy megy! Szoptatáson én is nagyon meglepődtem,hogy mennyire fájdalmas, ráadásul begyulladt a mellem is (mindkét gyereknél kétszer is) olyan volt amikor szívta a baba mintha parázzsal égetnék... Azóta ha valaki kérdezget a szülésről, terhességről, tanácsot kér én bizony elmondok mindent, jobb felkészülni. Éppen ezek a dolgok miatt sokkal jobb volt a második szülésem és utána a felépülés, szoptatás,mert már tudtam,hogy mire számíthatok! Mondjuk én nem izzadtam, és nem nyomkodták a hasamból a vért!
2014. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Hàt hem tudom hol èlsz de ezeket a kellemetlen velejàròkat el szoktàk mondani, mindent nem lehet mert nem mindenkivel ugyanaz törtènik, èn pl nem izzadtam utàna, de sokan izzadnak tudom! Màs anyukàkkal is meg lehet beszèlni elôtte... A tapasztalatot persze legyözni nem lehet...
2014. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

pár dolgot én sem tudtam, de amúgy ez a pár dolog mindenkinél más és viszoylag könnyen feldolgozható egy felnőtt ember számára, akinek a kezében most már egy másik kis ember sorsa van. engem meglepett, h te mennyire fennakadtál ezen.


én pl nem izzadtam sokat, de a szaga sokkal kellemetlenebb volt, a hajam elől, egy foltban hullott, most, h nő, úgy nézek ki, mint amikor egy 12 éves serdülő kislánynak otthon vágják le a haját. nem lehet mindent előre tudni

2014. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem pl a mindkèt gyereknèl àlomszerü volt a szopi, tehàt èn rosszat nem tudnèk mondani ròla.. Sosem fájt vagy sebesedett, mindig volt elèg tej stb.. Ha szopival gond van, fekete vagy sebes a mellbimbó az azèrt van mert nincs jòl ràrakva a mellre. Ez egy folyamat, meg kell tanulnia a babànak is ùgy ahogy neked. Ez nèha 2-3 hètbe is beletelik.. De ha jól csinàljàtok a szopizàs jòl esik az anyànak is ès örömmel telít el mindkettötöket. Jòl mondjàk hogy a vilàg legtermèszetesebb dolga... Menj el szopi csoportba ahol màs anyukàkkal együtt gyakoroltok, biztos van ilyen ahol laksz kèrdezd a vèdönöd!
2014. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

És ha tudod, hogy naponta lemossák a gátsebed,akkor nem szülsz? Eszedbe nem jutott, hogy még egy ennél "tisztább" helyen levő sebet is tisztítani kell és rendben tartani?


Ha ezeket elmondaná a védőnő, akkor meg az lenne a baj, hogy mit riogatnak...

2014. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
igaz, hogy én se tudtam ezekről a nehézségekről a szülés előtt, de annyira nem viselt meg lelkileg amikor jöttek ezek a dolgok. a szoptatáson lepődtem meg leginkább, hogy azért az első pár nap tényleg nem annyira romantikus...de szerencsére nem volt gond. ami engem megviselt talán egy kicsit jobban, hogy a szülés után mekkora darabok potyogtak belőlem 2 hétig...na az..ijesztő volt....
2014. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, az az igazság, ha tényleg elmondják, akkor az valóban riogatásnak tűnik. Ha vki osztja az észt, a "majd meglátod"-dal, az megint az. Vagy keresel egy ismerős anyukát, akinek adsz a tapsztalataira, a véleményére, vagy hagyod, h történjenek a dolgok, és menet közben szembesülsz. Az egész gyerekszülés-nevelé egyáltalán nem olyan könnyű, és egyszerű, meg szép, mesébe illő, ahogy utólag mindenki meséli. Az idő mindent megszépít.

Én pl. nem akartam semmit tudni, hallani. Anyukámank is azt mondtam, ne meséljen dolgokat, ha akarok, akkor kérdezek, arra feleljen, de ne rettentsen el. Én nem álomnak véltem/éltem meg az egész dolgot. Nekem nem felemelő érzés a szoptatás, nem aláltam el a gondolattól , h majd ez a lelki kapocs anya-gyerek között. Tudtam, h fontos, de nem a legfontosabb. Igyekeztem mindet megtenni, de nem vágtam fel az ereimet, amikor "bezárt a tejbolt". A te elhatározásodon múlik minden. Kitartás, és nyugalom!

Alakítsd úgy az életedet, életeteket úgy, hogy az nektek jó legyen.

2014. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk terhes gondozáson csak kitöltik a könyvet , a doki meg megvizsgál. A védőnőm kis nyomi volt, kb 20 éves, 20 kiló karót nyelt csaj, na ő csak a vizeletet nézte és megkérdezte, van-e kérdésem. Ennyi. Szülés előtt neten olvasgattam elég sokat és a szoptatás nehézségei világosak voltak, de a többi nem. A vér kinyomkodása is új volt, az izzadásra én is azt hittem, h a melegtől van.

Szóval nálunk (Pécs), ez volt!

Most másodszorra vagyok terhes, már tudok mindent. Nem akarnak felvilágosítani, m van már 1 gyerek, de ha nem lenne nem tudom foglalkoznának-e ezzel.

Szóval én tökre megértem és nem csodálkozok azon , h vki nincs ezekkel tisztában.

És miért kell így beszólni, h felnőtt ember a kérdező és túléli ezeket ha szembesül vele? Nagyon meleg van, mi??? ...

2014. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg keveset olvasgattam, és az a baj, de miért interneten kellene ezekről értesülni? Ha járok terhesgondozásra és tanfolyamra is, akkor miért olyan nehéz annyit mondani, hogy ...és szülés után kinyomják a hasadból a vért.... ......és izzadni fogsz...stb. Én ezekről tényleg nem olvastam. Biztos tényleg riogatásnak tűnne, de így meg olyan, hogy emiatt meseszerű, hogy a jó dolgokat felnagyítják, a rosszról meg említést sem tesznek.
2014. máj. 26. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!