Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses cukor vizsgálat....

Terheléses cukor vizsgálat. Nagyon vészes az eltérés vagy ez még nem olyan nagy?

Figyelt kérdés

Éhomri: 5,7

120 perc után( ami egyébként 140 perc volt mert a laborosok nem is figyelték/ nem tudom ez számít-e / ): 8,7!


terhelés után az alsó érték 3,5, felső érték 7,8, nekem lett 8,7! szerintetek ez nagy eltérés?



2014. jún. 10. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Biztos elkuldenek diabetologiara, es ott segitenek dietat osszeallitani. Nekem 9,2 volt 120 perc utan, es rezgett a lec, hogy dieta vagy dieta inzulinnal, de eleg lett szerencsere a dieta, de kethetente csinaltak probareggelis vervetelt es mennem kellett diabetologiara.
2014. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmnek 10 fölött volt, mégsem kapott inzulint, szóval szerintem ez nem nagyon magas érték. El fognak küldeni diabetológiára, kell mérned egy pár napig többször, és valószínűleg diétáznod kell majd.
2014. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp diétáznod kell, diabetológiára kell menni. A 140 perc az 20 perccel több, valószínűleg előtte még magasabb lehetett. Az, hogy valaki kap-e inzulint, az attól függ, hogy a diétától jó lesz-e a cukor vagy nem, nem pedig az eltérés nagyságától. Ne aggódj, annyira nem vészes a diéta, és még van kedvező mellékhatása is, kevesebb a súlyom így a 37. héten, mint a kezdő volt!
2014. jún. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ma voltam az orvosomnál, azt mondta szerinte ez nem olyan vészesen magas, egy kis diéta elég lesz. Kaptam beutalót diabetológiára, szóval még odakell időpontot kérnem.

Mióta megkaptam az eredményt, szinte nem is ettem semmilyen édességet, leginkább gyümölcsöket ettem, meg kenyeret sem nagyon, abból is csak teljes kiörlésűt.

napi szinten nem tudnám magamnak mérni mert nincs mivel,hameg naponta kellene járni vérvételre nagyon kilennék. Nagyon nem jók a vénáim , remélem elég diétázni..

2014. jún. 12. 20:28
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok:D:D
2014. jún. 12. 20:28
 6/16 anonim ***** válasza:
A gyumolcsokkel vigyazz, mert sok gyors felszivodasu szenhidrat van bennuk. A dietahoz szukseged lesz egy kismerlegre, anelkul nehez lenne grammra pontosan etkezni. Es valoszinuszukseged leszegy vercukormerore, amit megtudsz venni gyogyszertarban. Anelkul nem fogod tudni melyiketekre, hogy reagal a szervezeted.
2014. jún. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Nekem is azt mondta nőgyógyász, hogy diéta biztos elég lesz, hát nem lett. Napi 3X kell beadnom inzulint. Nálunk adtak vércukormérőt az sztk-ban, amit majd vissza kell vinni, a szülés után a 6 hetes kontrollra. Napi legalább 4X mérned kell majd, úgyhogy erre mindenképp szükséged lesz. Gyümölcsből nem szadad sokat enni, ahogy már előttem is írták. Majd segítenek összeállítani a diétát. Én hetente járok diabetológiára és vérvételre a 27. héttől, eddig 2x nem volt csak vérvétel és a héten nem voltam, mert szabin volt a doki. Bár én valami fura eset vagyok, a doktornő valamilyen konferencián is belőlem csinált esettanulmányt. :-) Mindenesetre jövő héten megyek utoljára!
2014. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 8.6-ra már szörnyűlködtek (de a többi kismamának mind 9,8 körül volt), 150-es CH diétán vagyok, azt mondta a doktornő, hogy a terhesség vége fele ez romolhat, lehet inzulin is kell. Fontos betartani az 5x étkezést is, mert akkor tényleg nem leszel éhes, csak reggelre, akkor pedig jön a reggeli.
2014. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Csak hétfőre tudtam lebeszélni hogy megyek mert közben költöztünk is és minden a feje tetején állt.

Soha nem tartottam a napi öt étkezést de én napközben nem is vagyok éhes. Akkor eszem mikor jól esik nem óramű pontosan. Alapból nemtudok csak azért felkelni 7-8 órakor hogy reggelizzek. Meg mióta babát várok sokkal tovább is alszom illetve napközben is szoktam...erre igényem van. Ha nem alszom ki magam egésznap egy roncs vagyok kb. Van amikor éhesen kelek de van amikor ebédig nem is eszem.

Ha diétát írnak elő és ebben biztos vagyok akkor próbálkozom de soha nemvoltam az a számolgatós tipus sem . arról nem is beszélve hogy nagyon válogatós voltam eddig is de a terhesség alatt még inkább az lettem...alig van étel amit megtudok enni és nem leszek tőle rosszul .


Köszönök minden tapasztalatot jó tudni mire számíthatok.:)

2014. jún. 20. 23:16
 10/16 anonim ***** válasza:
A babád egészsége fog múlni azon, hogy a diétát komolyan betartsd. Ez nem szeretném, nem szeretném kérdése. Én sem szoktam napi ötször enni, rettentő édesszájú vagyok, szinte ch-n éltem világ életemben, a zöldségek közül egyedül a krumplit szeretem, azt is csak sült krumpliként, de amint kiderült a probléma, változtattam. Akár a baba élete is múlhat rajta. Tudom, drasztikusa hangzik, de ez az igazság. Egy kicsit olvass utána, hogy mi mindent okozhat. A túl nagy súly csak a legkisebb probléma, de a hasnyálmirigyét is hazavághatod, romolhat a méhlepény keringése stb, és ezeknek akár nagyon súlyos következményei is lehetnek. Ne kibúvókat keress, hanem megoldásokat, és állítsd át magad már most fejben, hogy már pedig a diétát be KELL tartani. Én nem voltam/vagyok paramami, de ezzel nem játszottam.
2014. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!