Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire pontos az ultrahangos...

Mennyire pontos az ultrahangos vizsgálat? Az orvos megállapította, hogy 7 hetes terhes vagyok. De körülbelül 4 hete volt egy negatív tesztem. Attól az orvos számolt jól? Vagy lehetséges eltérés?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha most vagy 7 hetes és kb. 4 hete volt a negatív teszt, akkor 3 hetes voltál mikor teszteltél. Az volt szerintem a korai. A dokinak azért már van ebben tapasztalata. Amúgy az utolso menszidtôl kell számolni a heteket.
2012. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orvosok általában az utolsó menzesz első napjától számítják a terhességet.

Ha még nem volt elég HCG hormon a szervezetedben, hogy kimutassa a teszt, hogy terhes vagy, vagy esetleg hibás volt a teszt, akkor simán mutathatott negatívat annak ellenére, hogy mégis terhes voltál már.

Amúgy pedig plusz-mínusz 2 hét mindig benne van a pakliban.

2012. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12.hétig egyformák a magzatok,a méretük pontosan utal a korra,ezért pontosnak tartják az uh-ot.12 héttől már változó az azonos korú babák mérete,mert más-más tulajdonságokat örökölnek a szüleiktől stb.
2012. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsővel teljes mértékben egyet értek. Ha most vagy 7 hetes, és kb. 4 hete csináltad a tesztet, akkor még csak 3 hetes lehettél, tehát kb. akkor kezdődhetett meg a beágyazódás. Korai volt az a teszt, esélye sem volt még kimutatni a terhességet. Szóval valószínű, hogy jól számolt az orvos.
2012. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!