Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses cukor vizsgálat....

Terheléses cukor vizsgálat. Nagyon vészes az eltérés vagy ez még nem olyan nagy?

Figyelt kérdés

Éhomri: 5,7

120 perc után( ami egyébként 140 perc volt mert a laborosok nem is figyelték/ nem tudom ez számít-e / ): 8,7!


terhelés után az alsó érték 3,5, felső érték 7,8, nekem lett 8,7! szerintetek ez nagy eltérés?



2014. jún. 10. 18:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én nem akarom a babám egészségét kockáztatni, sosem tenném szándékosan, de sajnos van amiről nem tehetek. nekem ilyen a szervezetem így állt be, vagy nemtudom.

Én ha valamit nem szeretek azt nem tudom megenni, mert rosszul leszek tőle annak meg semmi értelme hogy kijöjjön az is ami előtte esetleg bement. Ha valamit nem kívánok akkor azt az atyaúristen sem tudja bennem tartani. Ugyanez az ötszöri étkezés is. nem tudok akkor enni mikor az óra csipog, nem tudok leülni hogy "márpedig most enni fogsz és addig nem mozdulsz el az asztaltól amig lenem ment minden". ha ránézek és rosszul vagyok akkor tőlem táncra is perdülhet az az étel.

és már korábban is próbáltam fejben átállni arra hogy a napi minimum 3 étkezés meglegyen de ez sem jött össze, alapból úgy kelek hogy nem vagyok éhes, maximum egy bögre tejet vagy kakaót iszok. A gyomrom sajnos nem azt akarja amit a fejem. A páromat is zavarja hogy nem eszek rendszeresen, de őt már azóta hogy ismer, nem pont a baba miatt.

és sajnos anyukámnak is nagy gondot okozott az etetésem, már pici korom óta, majd egyre válogatósabb lettem majd alig ettem már valamit, nagyon kevés étel volt amit megettem, sokszor az iskolában sem tudtak rávenni hogy egyek bírtam estig míg vacsoráztunk. A családban mindenki szörnyülködik az étkezési szokásaim miatt. Én kis túlzással még a szeretett ételt is atomjaira szedem hogy lássam nincs e benne zsír, bőr, vér, ér , ín...

és sajnos ezt fejben nem tudom átállítani ami nem megy az nem megy, ez nem rajtam múlik vagy azon hogy szeretném/ nem szeretném. Én ilyen vagyok. 20 évig így éltem, nem tudom egy csapásra megváltoztatni. Sajnos ez van, nem tudok mit csinálni.

és ettől függetlenül nagyon ritkán vagyok beteg, az is maximum megfázás, szóval az immunrendszerem is erős.

2014. jún. 21. 18:16
 12/16 anonim ***** válasza:
Én is össze-vissza szoktam enni, egész délelőtt max egy tejeskávé, aztán ebéd meg vacsi. Imádom az édességet, a kenyeret, tésztát, krumplit stb. Sok zöldséget nem szeretek. DE azért a babám kedvéért képes vagyok felkelni fél 7-kor inzulint beadni, aztán 7-kor enni, még, ha esetleg a másik kislányom hagyna is aludni! Én sem vagyok ilyenkor éhes, de legyűröm a kaját. Már 3 hónapja diétázom, nem mondom, hogy nem "bűnöztem" (főleg így a végén egyre nehezebb), de alapvetően tartom a diétát, számolgatok és méregetek. Jó is a cukrom. Tervezem folytatni szülés után is (6hétig még utána kell valamilyen szinten, nem ilyen drasztikusan, de kell), ha a gyerekektől bírom, mert nagyon pozitív hatása, hogy 6,5 kg-val könnyebb vagyok, mint terhesség előtt (kb 12-13kg lehet, ami lement, majd szülés után kiderül) és szeretnék még fogyni. Illetve csak, hogy tudd, sajnos, aki terhesség alatt cukros lesz, az, ha nem változtat, akkor néhány éven belül cukorbeteg lehet! Szerintem inkább megelőzöm! Amit nem szeretsz nem kell megenni! Biztos van néhány zöldség, amit te is képes vagy megenni! Szóval kapd össze magad, mert úgy látszik nem fogtatd fel, hogy a babád élete és egészsége múlik rajta!!!! 3. válaszoló voltam.
2014. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló vagyok.

Tartom magam így is a válaszomhoz. Egyetértek az utolsóval is. Kapd össze magad, mert ebből nagy problémák lehetnek. Az elmúlt két hétben sem foglalkoztál a diétával? Már ennyi idő telt el a vércukorvizsgálat eredménye óta. Ne vedd fél vállról! Kérj segítséget! Ha nem megy a diéta, inzulinra lesz szükséged. Nézz utána a témának! Felelősséggel tartozol a gyerekért! Fel kell kelni reggel. Igen, nehéz, de nehéz lesz éjszaka is felkelni hozzá, ha majd megszületik. Rengeteg áldozatot kell hozni, neked most kezdődik ez az út. Tudnál tiszta lelkiismerettel élni, ha a hanyagságod miatt lenne baja a babádnak? Én is rosszul voltam világ életemben sok zöldségtől, hát azokat kerültem, de tartottam a diétát. Nehéz, de muszáj.

2014. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Értem akkor az sokkal jobb ha legyűröm aztán kihányom... Ez tényleg megoldás.

Eszek zöldségeket és gyümölcsöket is . az elmúlt két hétben pedig próbáltam odafigyelni...kenyeret meg hasonlókat nem is ettem az édességet is jobban kerülöm. Azt nem mondom hogy nem ettem mert ha kívánom akkor muszály ennem. Bár az elmúlt pár napban nem is kívánok semmit...éhes is alig vagyok ha eszem is nagyon keveset.. De én 4-5-ször nemtudok enni sajnos. Holnap megyek dokihoz remélem sikerül megoldani valahogy ezt a problémát is , tud valami tanácsot adni nekem.

2014. jún. 22. 17:53
 15/16 anonim ***** válasza:

Újból 3-as. Ha megy a diéta is kellhet inzulin és amellé ugyanúgy kell diétázni, csak még szúrhatod is magad. Leírom egy átlagos napi kajámat, hátha megnyugyszol, hogy nem olyan gáz!

7 2,5 szelet Graham kenyér, ehhez ehetnék felvágottat, sajtot, zöldséget, de mivel én sem vagyok éhes ilyenkor nem szórakozom mással

9 1 jogobella light 20g müzli

11 10-20dkg gyümölcs (15g CH kell, hogy benne legyen)

13 pl chilis bab, tejszínes csirke rizzsel, saláta zsemlekrutonnal öntettel, tonhalas tészta, brassói, ha nincs kedvem kaját csinálni, akkor szendvics, rántotta stb

16 15-30dkg gyümi (20g CH)

19 3 lágy tojás, 3 szelet Graham, 2dl tej, paradicsom, paprika

21-22 1 joghurt 2 korpovit keksz

Most ilyen a végére, mert többet kell ennem, hogy már ne fogyjak. Illetve volt, hogy a reggeli még kevesebb volt. Illetve csak 10-kor ettem, nem 9 és 11-kor, de nekem a reggeli utáni cukrot nem lehetett nagyon kordában tartani, viszont ebédig többször rosszul lettem, mert leesett a cukrom, szóval ezért kell így ennem, nem ez az átlag.

Amúgy én sem szoktam ebédig éhes lenni, de amióta így eszem, már nagyon éhesen várom a tízóraikat.

Tényleg oda kell figyelni, és áldozatot hozni, fogsz te is még korábban is kelni, ha meg lesz a babád! Majd a dietetikus elmagyarázza rendesen, hogy mit hogyan csinálj, de azt mindenképp be kell tartanod.

2014. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Túl vagyok a tanácsadáson. Kaptam minta étrendet , egy táblázatot hogy mi mennyi szénhidrátot tartalmaz illetve egy általános leírás a terhességi cukorbetegségről.

A dietetikus jó fej volt, mindent elmagyarázott, mondta hogy próbáljam helyettesíteni a nemszeretett ételeket és vezessek táplálkozási naplót.

Azt is mondta hogy ez a hét legyen a próba hét, próbáljam kitapasztalni hogy mit mivel, hogy, mennyit stb...

Holnap kell kezdenem a diétát, ma próbálok minél több mindent megvenni a diétához, felszabadítani magamnak egy kis helyt a konyhában ahol csak ezek a " finomságok" lesznek.:D

Köszönöm a tanácsokat, mindenképp megpróbálom betartani a szabályokat.

Aztmondták hogy az első héttől ne várjak csodát mert kisebb " hibák" becsúszhatnak. A lényeg hogy kitapasztaljam és hozzászokjon a szervezetem.

Remélem minél előbb belejövök ebbe a számolgatásba, egy tuti hogy először nagyon nehéz lesz.

2014. jún. 23. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!