Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mire számíthatok? Milyen ez a...

Mire számíthatok? Milyen ez a CTG vizsgálat, pontosan mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2 hét múlva kell mennem akkor leszek 36 hetes! Még az lenne a kérdésem hogy már nem lesz ultrahang vizsgálat? Mert hogy 4 van elvileg de nekem még csak 3 volt legutoljára 30 hetesen. Elvileg még egy vérvétel is van hátra a védőnőm szerint de semmilyen beutalót nem kaptam!

2014. jún. 27. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
36 hetesen lesz vérvétel, elvileg uh de ez változó. A ctg=nst magzati szívhangvizsgáló, beülsz a méhedhez tesznek felülre egy korongot, ez nézi a fájást, a kezedbe meg adnak vagy a hasadra kötnek egy másikat amivel a baba szívverését nézi a gép. 20-30p az egész
2014. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak nem kaptam semmilyen beutalót azért nem tudom hogy mi lesz :s Lehetett volna annyi eszem hogy rákérdezek.....
2014. jún. 27. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Az NST egy modernebb gép, mint a CTG, de ugyanazt nézik vele. Figyelik a magzati szívhangot és a méh tevékenységét. Nálunk elég ősi CTG gép van, ott kapsz egy nyomógombot a kezedbe és ha mozog a babád, akkor nyomkodni kell. Ez rögzíti a szalagra, hogy mikor mozgott a baba és a doki látja hogy mikor van fájás és mikor baba mozgás miatti a méhtevékenység. Kb. 20 perc a vizsgálat és nem fáj.
2014. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb 20 perc, de nálunk azért kell nyomkodni a gombot, ha a baba mozog, mert ilyenkor elvileg gyorsabban kell vernie neki is a szívének és ha ez nem így van az nem jó.
2014. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!