Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ki mennyire van tisztában az...

Ki mennyire van tisztában az új terhesgondozási rendszerrel? Tényleg kell az új kis papír is meg a beutaló is? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Igyekszem a lényeget írni. Kb egy hete voltam védőnőnél, aki közölte velem, hogy kapok egy kis papírt, amin rajta van, hogy mikor melyik vizsgálatra kell menni, kérjek rá naplószámot meg pecsétet, és az érvényes beutaló lesz a 9 hónap alatt. (A hátoldalán meg ugye ott a rizikóbesorolás.) Beszambáztam vele a háziorvoshoz, ő is örült, hogy végre használják a minisztériumban az eszüket.


A problémája a dolognak az, hogy mentem VOLNA laborba, ahol közölték velem, hogy kell az a papír is, meg beutaló is, úgyhogy feleslegesen vártam egy órát... Ez tényleg így működik? Vagy ha elmennék máshova, ott simán elfogadnák, mint beutalót? Szerintetek mi legyen? A H.o. állítja, h nem kell beutaló a vért meg nem veszik le anélkül.


2014. szept. 18. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő adott mindig vizsgálatkérő papírt, hogy épp mit kér és azzal mentem a laborba... háziorvos nem is kellett hozzá...
2014. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A házi orvosnak kb semmi koze a terhes gondozáshoz. Beutalot a védőnő, a terhesgondozo orvosa, vagy a sajat orvosod ad, nem a háziorvos.
2014. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jé,de érdekes!

Nekem semmi ilyesmi nem kell!

Mikor "8hetesen" megalapította a doki,hogy terhes vagyok,kaptam 2 db papírt aláírva,pecsételve,hogy azzal menjek a védőnőhöz és a háziorvoshoz. Plusz a nődokitól kaptam egy gondozási tervet és ennyi.. Oda le van írva minden,hogy mit mikor,hogyan:)

Elmentem a v.nőhöz, felvett a "rendszerbe" megkaptam a kis könyvemet tőle is kaptam egy rakás papírt és persze szintén egy gondozási tervet amit át is beszéltünk.

Nekem még soha senki,se háziorvos,se v.nő se doki nem adott beutalót!

Időpontot ad a védőnő meg a doki mikor kell menjek,plusz kaptam egy kis füzetet amibe le van írva,hogy mikor kell mennem UH-ra 12.heti Down-kór stb.. Oda előtte 2-3 héttel kértem is időpontot és ennyi. Semmi beutaló.

A gondozási tervben ott van,hogy ekkor és ekkor jön az xy vérvétel na akkor fogom magam reggel és elmegyek,beadom a kis könyvemet és 5 percre rá már szólítanak is. 1hét múlva a kis könyvel megyek is az eredményért és így tovább.. Pl nekem már az AFP-re nem is kellett mennem.. Pont ahogy megszüntették azon a héten mentem volna,felhívtam a dokit és közölte,hogy nem kell mert eltörölték,uhh mondom dejóóóó:D

Szóval elnézést mert segíteni nem tudtam,csak leírtam,hogy ez nálunk hogy működik..

Egyébként én a Margit-ba járok. Teljesen meg vagyok elégedve. Nincs szöszmötölés meg nem kell órák hosszát várakozni.. És sehova semmilyen beutaló..

2014. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Adrienn0122 ***** válasza:
100%
Az új, várandósgondozásról szóló rendelet szerint az a lap, amit a háziorvosnak kell lepecsételnie, beutalóként funkcionál mindenhova. Ez hivatalosan azoknál van így, akiknél júl. 1-jét követően állapították meg a terhességet. Jelenleg még szerintem tart az átállás, és a laborba nem jutott el az információ, de a háziorvosod megfelelően tájékoztatott.
2014. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Köszi az infót, elötted lévő voltam:)

Akkor ezért ez a nagy kavalkád! Nem értettem eddig. Tehát azokra vonatkozik akik Július 1-től lett megállapítva a terhesség! Én meg már azt hittem valamit rosszul csinálok/csinálnak:)

2014. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az új nyomtatványt nekem el se fogadták, mehettem vissza beutalóért a védőnőhöz.
2014. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az infót! Holnap elmegyek egy másik laborba, hátha...... Most már értem, mire ez a nagy kavalkád, és csodálkoztam is, hogy az UH-n meg simán elfogadták. Meg cseszegetnek itt, hogy leszek szives 16 hetesen nagyon gyorsan eltiplizni az első vérvételre, de ha egyszer nem veszik le.......Na mindegy. Köszi még egyszer. Sokat segítettetek.
2014. szept. 18. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nahát, ez érdekes.

Engem a védőnő sehova nem küld, sose kaptam beutalót. A nodokim kuld vizsgalatokra

28hkm

2014. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is a nődokitól kapom a beutalókat; vagy kiírathatom a háziorvossal is (a terheléses cukrot pl. nekem vele kellett!!! 17 hetesen mentem, mert rossza cukrom amúgy is)). Jó kis rendszer ez! :-) 21hkm
2014. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!