Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Végig lehet csinálni a terhess...

Végig lehet csinálni a terhességet körzeti doki meg államikórház meg ilyenek nélkül?

Figyelt kérdés

Magánkórházba járok nőgyógyászhoz. Ha teherbe esek terhesgondozásra is oda fogok járni és szülni is ott fogok. Viszont olvasok itt ilyeneket, hogy kötelező elmenni a körzetihez, meg ilyen-olyan vizsgálatokra majd adnak beutalót és akkor a kórházba kell menni meg ilyenek. Ez halál komoly? Nyilván nem véletlen költenék/költök egy valag pénzt a magánorvosra, magánkórházra, én el akarom kerülni az államit teljesen. Ez teljesen komoly, hogy oda is menni kell? De minek?

Vagy ez csak azokra érvényes, akik ugyan magánorvoshoz jártak, de nem magánkórházba?


2014. okt. 13. 03:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
jópénzért biztosan minden vizsgálatot elvégeznek a magánkórházban. körzeti orvoshoz egyszer sem kell menni. a védőnő is lemondható.
2014. okt. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem ítélkező semmi. Ellenben nem jar anyasagi tamogatas, ha nem veszel részt a terhesgondozason - allami korhaz, védőnő- illetve a gyamhivatal ki ehet vizsgálódni, hogy miért mondod le a védőnői szolgálatot, de ez nem törvényszerű. Tehat nem kell, ha nem akarod.
2014. okt. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ah, a körzeti orvosomhoz, vagyis a haziorvosodhoz lesz koztelezo menni, mert csak o jogosult tappenzre venni,
2014. okt. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne járna neki anyasági támogatás? Jár terhesgondozásra, orvoshoz, a pecsétek meglesznek.

Én se jártam sztk rendelésekre nőgyógyászhoz. Ha olyan helyre jársz, a szükséges ekg-t, laborokat is meg tudják csinálni, így az sztk-s rendelés/kórházazás egyből kihagyható. A háziorvos más kérdés, a nőgyógyász igazolása alapján ő tud táppénzre venni. De hozzájuk már lehet időpontot kérni, így 5 perc alatt el tudod intézni, ha szükség lenne erre.

A védőnőhöz eljártam, de úgy tudom, őt is le lehet mondani.

2014. okt. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Állami kórházba nem kell menni egyszer sem, a vedonohoz viszont igen. Én a háziorvost csak a tappenzes papír miatt láttam, de mást sosem intéztem vele. Minden ami szükséges megoldhatato maganban.en most szülők másodszor így és megkaptam minden olyan támogatást akit lehetett(anyasagi). Az orvosok meg a magánkórház is ad igazolast,higy terhesgondoxason részt vettél. A verveteleket is magam intéztem.
2014. okt. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Bocsi az elirasokert telefonról nehéz írni.
2014. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Tényleg? Nekem a terhesgondozo orvostól kellett a pecsét.....
2014. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy el lehet kerülni, én sem voltam állami helyen, csak egy labor és a szülés erejéig. Védőnőt szerintem ne hagyd ki, de nem kell semmiféle körzeti helyre menni.
2014. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
re7. A terhesgondozó orvos a nőgyógyász volt, akihez 1,5 évtizede járok magán úton. Az sztk terhesgondozót csak tippem van, hol kell keresni, 2 terhesség alatt egyszer sem voltam ott.
2014. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ugy értettem hogy a védőnői szolgálatnál, a terhesgondozoban dolgozó orvos pecsétje kellett. Mondjuk látni en se lattam soha, en is maga orvoshoz jártam, a védőnő vitte mindig be hozza a kiskönyvet pecsetelni,
2014. okt. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!