Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van itt olyan, aki ugy dontott...

Van itt olyan, aki ugy dontott, hogy a magzatvedo vitaminok helyett nagyon odafigyelt az eletmodjara, es a vitaminok valamint nyomelemek termeszetes bevitelere?

Figyelt kérdés
Mennyire nagy felelotlenseg ez? Manapsag a magzatvedokben sem biznek, lehet, hogy tobbet art mint hasznal...
2014. okt. 15. 05:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én az első 3 hónapban folsavat, majd 2 hónapig a Matruelle-t szedtem, de utána semmit. Nem ellenzem, de nem tartottam szükségesnek. Az első kihagyott hónap után volt egy vérkép, ami tökéletes lett. A védőnőm mondta, hogy milyen jó, hogy szedem a vitamint, attól ilyen jó a vérképem... én meg csak mosolyogtam magamban. Nem mondtam hogy nem szedem, mert szentbeszédet tartott volna. Egészséges 4 kilós babám született.
2014. okt. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én semmilyen vitamint nem szedtem egész terhesség alatt.

A terhes vitaminokban is csak az üzletet látom, de természetesen ez saját vélemény.

2014. okt. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
most a második terhességem alkalmával nem szedek semmit. ott áll a polcon a 90 szemes gravida, van itthon 10 doboz magnézium, kiváltottam mindent,de nem szedem. a gravidától örökké hányok, vagy nagyon oda kell fogyelni,h. mennyit ettem,ittam,majd úgy bevenni. a hasam pedig nem húzódik,így magnéziumot sem szedek. van bűntudatom bőven, mert azért félek,h. esetleg elsz valami következményxe,de azt gondolom,már túlságosan tukmálják ránk ezt a sok vitamint...
2014. okt. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászomtól kérdeztem, hogy milyen vitamint szedjek, azt mondta, hogy ha egyébként változatosan táplálkozom nincs szükség külön magzatvédő vitaminra. Csak téli időszakban javasolt két naponta egy szemet, mert akkor kevesebb vitaminhoz jut általában az ember. Vas-folsavat szedtem szinte végig mindhárom terhességemnél enyhe vashiányra, és magnéziumot egy ideig, amikor görcsölgetett a lábam.
2014. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kétszer voltam terhes, mind a kétszer más orvosnál, egyik sem ajánlott vitamint amíg minden eredményem rendben van, csak folsavat szedtem már amikor elterveztük,hogy babát szeretnénk. Tökéletesen egészséges babáim születtek.
2014. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok itt az egyetlen vitamin-fan? :) Abszolút születhet teljesen egészséges gyerek akkoris, ha nem szed az anyuka vitamint. A baba elveszi, ami kell neki, akár az anyuka kárára is. Főleg szerintem a szülés utáni felépülés, valamint a következő 1 év minősége függ attól, hogy ki mennyi vitamint szed. Szerintem óriási tévedés, hogy az ajánlott vitaminmennyiséget be lehet vinni csupán zöldségekkel, gyümölcsökkel, és változatos táplálkozással. Gondolj csak a C vitaminra, meg a mai zöldségek vitamintartalmára. Kiló citrom télen náthás időszakban kinek csúszik le? :) Persze megint más kérdés azt megvitatni, hogy kell-e a vitamin, vagy nem. Ártani nem árt, abban biztos vagyok. Saját magamon veszem észre, mióta több vitamint szedek, kevesebbet vagyok fáradt, ritkábban fáj a fejem, jobb a közérzetem, jobban tűröm a stresszt.


Ha a magzatvédőktől félsz, mert tényleg, szerintem az áruk és az összetételük nem épp arányos, akkor keress jó minőségű multivitamint, ami mellé az első időszakban érdemes szedni a folsavat, a magnéziumot pedig végig, a vas pedig ajánlott.

2014. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat. En sokat olvasok e-temaban. Sok olyan eset van, hogy van egy nagyon felkapott vitamin, majd par ev mulva egy reklam a teveben, hogy ez es ez a vitamin ilyen kerokat okoz, es aki ezt szedte terhessege alatt, keresse fel a ceget, karterites gyanant.


Oszinten, inkabb legyen egy egeszseges gyerekem, mintsem, hogy kapjak egy kis penzt... (kulfoldon elek, es a gyogyszerek visszahivasa eleg gyakori) Neha az a benyomasom, hogy kontrolalni akarjak a populaciot.

2014. okt. 16. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom....én az első trimeszterben vagyok jelenleg..olyan szintű undorom van mindentől, hogy alig bírok valamit megenni. Kb. száraz pogácsán élek, meg lecsúszik pár falat gyümölcs, esetleg joghurt. Álatlában ha főtt ételt eszek, akkor kihányom. Engem megnyugtat, hogy legalább vitamint szedek, mert ezekből nem fedezném a szükségletet az tuti!
2014. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vitaminról sose hallottam, hogy károkat okozna. Én alapból is szedtem mindig multivitamint, nemhogy terhesen.
2014. okt. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem szedek semmt orvos a férjem ő tudja hogy a gyógyszercégek preferálják csak a vitaminokat egészségesen kell enni annyi elég.
2014. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!