Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Új terhességnél, miért kérdezi...

Új terhességnél, miért kérdezik meg a kiskönyv kiállításakor, hogy voltam-e már terhes ezelőtt?

Figyelt kérdés
Számít valamit, hogy szültem e már, vagy terhességmegszakításom volt?
2014. okt. 27. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy számít. Ez fontos infó az orvosoknak.
2014. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért? Ha egyszer minden rendben volt, akkor mit befolyásol ez az egész?
2014. okt. 27. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beírja minden védőnő és orvos. Nincs ezzel semmi gond.
2014. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért kérdezi meg, amiért azt is, hogy volt-e rákos nagymamád, volt-e bármilyen műtéted, hány évesen kezdtél menstruálni.


Amúgy meg minél többedik terhesség, annál több bajt csinálhat az Rh összeférhetetlenség. (ez pl. egy ok lehet a sok közül)

2014. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kiskönyv lényegében a te miniatűr kórképed.

Ebben minden egy helyen van, nem kell millió laboreredményes papírt, leletet, szakvéleményt magaddal hurcolnod.

Fontos tudni, hogy milyen értékekkel vitted végig a terhességet, volt-e valamilyen műtéted, nincs-e a szülés lefolyását befolyásoló tényező.

Az, hogy szültél, vagy terhességmegszakításod volt (mindegy, hogy sima ab. vagy miss. ab.) szintén fontos, mert mind beavatkozásnak számít.

Nekem méhen kívüli terhességem volt, amit gyógyszerrel sorvasztottak el, tehát semmilyen fizikális behatás nem ért, viszont ha ez sehol nincs leírva, honnan tudná egy ügyeletes szülésznő vagy nővérke? Sehonnan.

Ráadásul, a kiskönyv éles helyzetben akár életet is menthet, mert ebben a vércsoportodtól kezdve mindent jegyeznek. Képzelj el egy balesetet, ahol elveszíted az eszméleted, sürgősen cselekedniük kell az orvosoknak, de nem tudnak, mert a laborjaid után kajtatnak.

2014. okt. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ő honnan tudhatja, hogy minden rendben volt? Sokaknál nincs minden rendben. Nekem pl. koraszülött volt az első babám, és bár mondta az orvos, hogy minden terhesség egyéni, azért mégis jobban oda kell figyelni dolgokra.
2014. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. okt. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!