Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményhez...

Családi adókedvezményhez orvosi igazolás kell vagy elég a terhes kiskönyv másolata?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok!Csak töltsem ki a papírt két példányban,mellé csatoljam az orvosi igazolást (vagy a terhes kiskönyvem fénymásolatát) és ezeket adjam oda a munkáltatónak?
2012. jún. 21. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazolás kell a dokitól.
2012. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szakorvosi igazolás kell a nődokidtól.
2012. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha ez meg van utána akkor ezeket a papírokat a munkáltatónak kell leadjam?
2012. jún. 21. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak nem kellenek az igazolások, azok neked kellenek, hogy ha ellenőriz az adóhivatal, akkor meg tudd mutatni nekik, hogy jogosult voltál.


Másolatban adj nyugodtan a munkáltatódnak, de igazából nekik erre nincsen szükségük:)

2012. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tőlünk sem kértek igazolásokat, csak mondta a doki, hogy legyen majd nálam, ha ellenőriznének. De azóta sincs még igazolásom, mert mindig elfelejtem. A papírt viszont már áprilisban leadtam és meg is kaptuk az adókedvezményt.
2012. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a segítségeteket :) És a beadástól számítva minden hónapban járni fog a kedvezmény?
2012. jún. 21. 12:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen. A fennmaradó hónapokat meg jövőre kérheted bevalláskor.
2012. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen minden hónapban jár,már attól a hónaptól kezdve mikor betöltötted a 91. napot. Bár évente új igénylést kell kitölteni, mert ez csak a tárgyévi igénylés. Annyi, hogyha megszülsz, akkor ki kell tölteni egy új igénylést amelyen már nem 1 magzat után igényled, hanem 1 kedvezményezett eltartott után és ott már fel kell tüntetni a gyermeked nevét, szül.helyét és idejét. Orvosi igazolást nem kell leadni azt te őrizd meg.
2012. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!