Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nagyban befolyásolhatja a...

Nagyban befolyásolhatja a cukorterhelés eredményét ha előtte 2 órával ittam egy kávét édesítővel?

Figyelt kérdés

Azért volt rá szükség, mert alacsony a vérnyomásom, mindem vérvétel után elájultam..

Megakartam kímélni magam most ettől és úgygondoltam kipróbálom h milyen ha iszok egy kávét.Ma semmi bajom nem volt. Nagyon örülök, tudom hogy ha nem ittam volna megint elájulok.

Most csak amiatt aggódom hogy talán megugrott tőle a cukrom is, bár direkt 5 kor ittam, az első vérvétel pedig 7:15 kor volt.


2014. nov. 5. 13:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én egy db cukormentes cukorkát szopogattam el előtte és 8,1 lett :/ Meg kellett ismételni 1 héttel később.
2014. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom de nekem azt mondta az orvos h vízen kívül semmit sem ihatok.
2014. nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%
Én megittam előtte a szokásos reggeli tejeskávémat, erről persze mélyen hallgattam, de az eredményem minden vérvételnél tökéletes volt.
2014. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk (Győr) még vizet sem lehet inni előtte, és utána sem, amíg le nem veszik a 2. vért is.

Sőt, előző nap este 6 után már nem ehettem semmit.

Reméljük, hogy nem lesz belőle gond.

2014. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen kell éhgyomorra menni!

Az édesítő is vált ki inzulinválaszt (állítólag elég ha valami kajára gondolunk, már attól is, ugyanúgy mint a nyáltermelődésnél), ezért befolyásolhatja az eredményt.

Alacsony vérnyomásra egyébként a vízivás javallott.

2014. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy nem lehet inni, de az okát nem tudom. Az biztos, hogy én súlyos cukorbeteg vagyok. Ha csak pár falattal többet eszek az előírtnál 3-4 egésszel több szokott lenni a cukrom a mefelelő értéknél. Ehhez képest sem a kávé, sem az édesítőszer nem befolyásolja a cukromat. Bármikor ihatok a nap folyamán inzulin beadása nélkül és meg sem mozdul tőle a vércukrom. A kávéban és az édesítőszerben nincs szénhidrát, illetve elhanyagolható mennyiség. A cukormentes cukorka más. A legtöbbnek ugyanolyan magas a szénhidráttartalma, mintha cukorból lenne, csak a felszívódása más, de attól még emeli a vércukrot, csak kicsit lassabban.

Azért szerintem szólj majd, hogy ittál egy kávét, legfeljebb megismétlik.

2014. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Győrben élek énis, itt csináltattam, nekem a dokim mondta h ihatok teát kávét cukor nélkül, és banánt szőlőt ne egyek előtte, ezért bátorkodtam inni. És a háziorvostól is megkérdeztem aztmondta ink ne, de ha muszály akkor cukor nélkül feketén... Én életemben nem ittam cukorral ilyeneket, mindig 2 édeskével iszom és azt olvastam az nem emeli a cukrot, hát majd kiderül...azért köszi mindenkinek, esetleg ha van még valaki aki járt hasonlócipőben szívesen olvaslak titeket. Hátha megnyugtattok:-)
2014. nov. 5. 14:14
 8/32 anonim ***** válasza:
25%

Gratulalok. Nagyon felelősségteljes kismama vagy.

Most ha magas lesz a cukrod, 2 valasztas van...

1: megint neg kell csinaltatni, ugraltasd csak nyugodtan az egeszsegugyiseket a sajat balfszsagod miatt

2: kapsz gyógyszert, aminek hala ezentul alacsony lesz a cukrod.


Komolyan nem ertem, miert vagy ennyire buta. Ha egyszer NEM LEHET, akkor miert???? Az edesitoszer is valt ki inzulinreakciot!!

2014. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
:-)mélyen megmosolyoglak, miért vagy ilyen ideges? Ki bántott? Téged miért zavar ha esetleg megkell ismételni? Neked kell levenned?
2014. nov. 5. 14:24
 10/32 anonim ***** válasza:
19%
Az en penzembol majomkodsz, tudod?
2014. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!