Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Melyik az a négy kötelező...

Melyik az a négy kötelező vizsgálat amire feltétlenül el kell menni ahoz, hogy az anyuka megkapja az egyszeri anyasági segélyt?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az etikett szerinti négy UH, amit a kórházban-szakrendelőben végeznek. Beírják a kiskönyvbe. Ezek kifejezetten olyan vizsgálatok, ahol nem csak az általános állapototokat nézik, hanem bizonyos betegségek jeleit is kizárják.
2014. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Csak azért mennél vizsgálatra, hogy megkapd a segélyt? És a baba egészsége?
2014. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami kötelező:

- min. 4 uh vizsgálat (1. terhesség megállapítás, 2. 12. heti genetikai uh., 3. 18. heti "nagy genetika" uh, 4. 32. heti uh.)

- minden trimeszterben egy vérvétel (toxoplazma, hepatitis, szifilisz stb. szűrése, vércsoport meghatározás stb.)

- 24. heti cukorterhelés

- min. 1 védőnői látogatás (kiskönyv, gondozásba vétel)

- orvos által meghatározott időszakonként nőgyógyászati vizsgálat (rákszűrés, méhszáj állapot vizsgálata stb.)

- 36. héttől ctg, hetente egyszer, ha az orvos máshogy nem utasít.


Ez a minimum, ami kötelező.

Ezek nem azért vannak, hogy téged maceráljanak feleslegesen, hanem azért, hogy minden rendben legyen a gyerekeddel és veled is. A baba egészsége az első, ne a segélyekért menjél orvoshoz, hanem azért, hogy tudd, megfelelő ütemben fejlődik a magzatod!

2014. nov. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

SEMMI sem kötelező. Minden vizsgálatot felajánlanak, de bármit vissza lehet utasítani. Más kérdés, hogy mennyire nézik jó szemmel...


Nem konkrét vizsgálatokra kapod a 4 pecsétet, hanem a terhesgondozás során összesen. De egy átlag terhesség alatt nem 4 hanem ennél jóval több alkalom van, nekem asszem 16 lett a végére.

2014. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 pecsét kell a terhes gondozásról, bár nem nagyon értem a kérdést, én alig vártam mindig hogy menjek az orvoshoz/védőnőhöz, végre történt valami és végre hallhattam a kis szívét dobogni újra és újra.
2014. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erre utaltam és is kedves 5-ös, jól le is lettem pontozva. Nem is értem miért, de mindegy is.
2014. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs négy kötelező.


A védőnőtől kell a négy pecsét, de egy normális gondozáson többször is mész.

2014. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!