Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak a nőgyógyászati 4 db...

Csak a nőgyógyászati 4 db vizsgálat ill. pecsét számít bele az anyasági támogatásba? Vagy esetleg a védőnői is?

Figyelt kérdés

Tudom, h buta a kérdés, de az a helyzet, hogy eddig még csak 2 szakorvosi pecsétem van (SZTK-ba járok, nincs saját orvosom), úgy néz ki, h csütörtökön lesz meg a harmadik, a 36 hetes vizsgálat alkalmával. Múlt hét pénteken is elmentem vizsgálatra, de a doki nem vizsgált meg, azt mondta, 1 hét múlva úgyis mennem kell, és ilyen gyakran nem szoktak vizsgálni. Ehelyett beültetett NST-re. Viszont pecsétet nem kaptam. :(

Utána néztem a keresőben az anyasági támogatásnak, és ott úgy írják, h az jogosult rá, aki legalább 4 alkalommal megjelent terhesgondozáson. Viszont a terhesgondozást végzi a háziorvos, a nőgyógyász ill. a védőnő. Akkor a védőnői nem számít bele? :S

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 25. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az számít ami igazolást az orvos ad, hogy részt vettél terhesgondozáson. Az egy teljesen különálló igazolás, így nem számolgatják a pecséteket ha az leadod a támogatáshoz.

Üdv és könnyű szülést neked!

19 hetes km

2009. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia.Én megkérdeztem a védőnőmtől,hogy is van ez.Szóval régen 4orvosi pecsét kellett,most már ez változott védőnői pecsét kell.Megszületik a baba és a doki megnézi a kórházba meg van-e a 4védőnői pecséted,ha igen kiállítja a papírt amivel megkapod az egyszeri támogatást ami most 65 e ft.Boldog babavárást.29hetes km.
2009. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A terhesgondozást valóban a háziorvos, a védőnő és a nőgyógyász együttesen végzi.


Az egyszeri anyasági támogatás igénylő lapján a következő szerepel:

"d) a terhesgondozást végző orvos igazolását arról, hogy a szülő nő – a terhesgondozási könyvben rögzítettek tanúsága szerint – a szükséges alkalommal vett részt terhesgondozáson; (Amennyiben a szülő nő hitelt érdemlően igazolja, hogy a terhesség időtartama alatt legalább 5 hónap időtartamig egybefüggően külföldön tartózkodott, úgy a terhesgondozást végző orvos igazolását nem kell az igényhez csatolnia."


Vagyis orvosi igazolás kell, nem elég a védőnői.


Bár én nem igazán értem, hogy 36. hetesen hogyan lehetséges, hogy csak három terhesgondozáson voltál?

2009. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a védőnő nem is pecsételhet, csakis a nőgyógyász. Nekem csak az SZTK-s pecséteket számolták a kórházban és ott adtak igazolást is róla, hogy 4x megjelentem terhesgondozáson. Szerintem kérd meg a dokit, hogy nyomjon legalább még egy pecsétet a kiskönyvedbe, hiszen nem csak 4x voltál nála. Nem értem, hogy a múltkor miért nem tudott beütni egy pecsétet? Nem tőle veszik el azt a pénzt...Egyébként én is csak a 4 kötelezőn voltam, csak a saját dokimhoz jártam rendszeresen.
2009. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja szültem.Nekem a védőnő sehova semmit nem pecsételt a terhesgondozást végző nőgyógyász pecsételt majd szülés után elmentem a terhes gondozásra ahol a doki ráírta a papírra az első 4 alkalmat amikor voltam lepecsételte aláírta és ennyi volt. Nálunk 4 hetente kellet járni (36.héttől hetente) bementem a védőnőhöz súly stb mérés egy ajtóval arrébb volt a terhes gondozás a védőnő leadta a kiskönyvet és úgy hívtak be.De ez mindenhol másképpen van de reklamálj ha nem kapsz pecsétet mert 4 pecsét kell hogy megjelentél a terhesgondozáson
2009. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem a terhesség megállapítása óta nem látott orvos, akkor pedig még nem is volt kiskönyvem. Én is sztk-ba járok. Ott van a terhesgondozás is, amit a védőnő csinál és egy másik szobában van a nőgyógyász. Eddig 4szer voltam terhesgondozáson, egyszer sem látott doki. A védőnő elvégzi a szükséges méréseket, beírja a kiskönyvbe a leletek eredményeit, aztán átrobog a dokihoz, aki lepecsételi a kiskönyvet. Az igazolást a szülés után adják oda a kiskönyv alapján, szerintem elég a védőnői is, mivel ő végezte a terhesgondozást. Úgysem azt nézik, hogy ki pecsételt, hanem hogy részt vettél-e terhesgondozáson, erről adnak egy igazolást.
2009. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát, úgy látom, eléggé össze-visszaság van mindenhol. Úgy értem, hogy van, akinek a védőnő adja az igazolást, van, akinél nem is pecsétel, másnál meg teljesen eltér ettől.

Védőnőnél ma voltam 11. alkalommal, nekem mindig pecsétel a kiskönyvembe, szakorvosiból van csupán 2. A védőnőm folyamatosan "zavar" az ambulanciára, m hogy a 4 pecsét és így-úgy, de általában minden másnap felhív, hogy voltam-e már, és, ha nem, akkor miért nem, és bla-bla, és már teljesen kiakaszt, mintha az ő pénzéről lenne szó. Persze, én is szeretném, és meg is szerzem azokat a pecséteket, ha nagyon muszáj, de azért kérdeztem, h jó-e a védőnői is, mert, ha nem muszáj, akkor inkább nem nagyon vizsgáltatnám magam, m nekem nem tetszik annyira, hogy mocorog a babám, közben meg vki "matat bennem" - már bocsi.

De köszönöm mégegyszer.

2009. máj. 25. 13:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem kifejezetten felhívta a figyelmemet a védőnő, hogy 4 pecsét kell, de az ő pecsétje nem számít bele!

Mondjuk, én meg inkább járok gyakrabban (még pénzért is), csak tudjam, hogy minden rendben van a Picivel és egészségesen fejlődik. Nekem ez nem teher, hanem inkább megnyugtat.

2009. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A Te válaszod is köszönöm!

Persze, én is akkor vagyok nyugodt, ha tudom, minden rendben, de én ezért UH-ra megyek gyakrabban, ált. 2-3 hetente (az SZTK-ban dolgoztam a baba előtt, és így egy kis protekcióval egyik ismerősömhöz járunk, aki tényleg nagyon profi a dolgában, így már van 4 DVD-nk, rengeteg fotónk, mind ingyen :) ) Persze csak miután mindent alaposan megvizsgált a babán és rajtam is (méhszáj állapota, méhnyak hossza is), csak utána jön a mozizás :P

Én úgy vagyok vele, hogy a doki kívülről úgysem lát semmit, csak azt, h nyitva van-e a méhszájam, de a babát meg nem... Azt meg én is érzem, hogy rengeteget mozog, a szívhangját a védőnő is 2 hetente (most már hetente) nézi, az UH-n meg mindent megnézünk, ami csak lehetséges ilyen módon :)

2009. máj. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!