Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A szülésnél, terhesgondozásnál...

A szülésnél, terhesgondozásnál az állandó lakóhely vagy a tartózkodási hely számít az orvos, kórház szempontjából?

Figyelt kérdés
Budapesten más-más kerületben van a lakóhelyem és a tartózkodási helyem. Ilyen esetben hova tartozom körzetileg? Az állandó lakóhelyet vagy a tartózkodási helyet nézik, ha jelentkeztem a nőgyógyászaton, illetve a szülésnél melyik az illetékes kórház?
2014. nov. 28. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A lakcím kártyán mi áll?
2014. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a tartozkodási számít ha rajta van a lakcím kártyán.

én pl nem vagyok bejelentve ide (albérlet) de mind a házi orvos, védőnő, sztk...stb ellátott, csak egyszerűen az adatlapomba beírták ideiglenesnek ezt a címet és kész. kártyán nem szerepel.

de ez vidék, nem tudom pesten mennyire lazulnak.

2014. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2,vagyok, a dél pestiben szültem (körzetileg oda tartozom az albérlet szerint) ott sem kötözködtek, meg oda mentem genetikai uh-ra....
2014. nov. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A lakcímkártyán mind a tartózkodási helyem, mind a lakóhelyem fel van tüntetve. Két Bp-i cím, csak más-más kerület. Nem tudom, most a tartózkodási hely szerinti kerületbe vagy a lakóhely szerinti kerületbe menjek vizsgálatokra, ill. melyik kórházba fogok tartozni.
2014. nov. 29. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fel van tüntetve,akkor amelyik szimpatikus.Én a tartózkodás helyem szerintihez járok,mert az állandó lakcímem nagyon messze van innen,de ettől függetlenül ha akarnék,járhatnék oda is.
2014. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, szülni oda mész, ahová akarsz, mivel szabad orvosválasztás van. Annyi, hogy oda kell járni terhesgondozásra, ahol szülsz, vagy a választott doki magánrendelésére. Nekem legalábbis ezt mondta az orvosom két napja, mikor beszéltünk arról, hogy hol akarok szülni.
2014. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!