Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnőhöz a nőgyógyász küld?

Védőnőhöz a nőgyógyász küld?

Figyelt kérdés

Múlt héten a nőgyógyászom arra kért, hogy derítsem ki, hogy ki a területileg illetékes védőnő és keressem fel. Kiderítettem, felkerestem, kértem időpontot.


Minden ismerősöm, akinek ezt elmeséltem csodálkozott, mert szerintük a nőgyógyásznak (magánorvos) kellett volna megmondani, hogy ki a védőnő és intézkedni. Most nem tudom, hogy mi van.


Nektek is intézték a védőnőt?


2014. dec. 8. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, magamnak intéztem. Ez nem az orvos dolga.
2014. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamtól kerestem fel nem az orvos intézkedett (szintén maszek doki) Szóval nem tudom min csodálkoztak az ismerőseid.
2014. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő területileg illetékes, míg magánorvoshoz az ország másik végébe is mehetsz. Természetesen a magánorvosodnak nem munkaköri kötelessége tudnia, hogy a te területeden pontosan ki a védőnő :)

A védőnőnek az orvostól amúgy sem "beutaló" kell, hanem csak egy lepecsételt lelet, amin rajta van, hogy terhes vagy és hány hetes, mert csak ez alapján vehet nyilvántartásba.

2014. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Nekem magam kellett felkeresnem a védőnőmet!

2014. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem tudott segíteni a nőgyógyászom, hogy hová tartozom, így beírtam itthon googleba, hogy védőnői szolgálat + a város, ahol lakom és már be is dobta telefonszámostul, én meg felhívtam őket. Ennyi.
2014. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még azt se mondta hogy menjek, magam kerestem meg es amikor gondoltam hogy ideje akkor mentem.
2014. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy intézte, én intéztem.
2014. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, ehhez semmi köze az orvosnak, én intéztem úgy ahogyan Te is. Hiszen akihez én járok doki az pár kerülettel arrébb van mint a lakóhelyem, honnan is tudná hogy kihez tartozom? Mindenkinek egyesével járjon utána?
2014. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!