Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fel kell kérni vagy sem?

Fel kell kérni vagy sem?

Figyelt kérdés

Magánrendelésre járok nőgyógyászhoz, már a terhességem elejétől, másik orvos nem is látott még. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor automatikusan ő lesz a szülészorvosom vagy fel kell kérnem,hogy legyen az?( mert így csak vizsgálatokért felelős?!)

Másik kérdésem, hogy szülésznőt vagy szülészt érdemes felfogadni szerintetek vagy egyiket sem?

Köszönöm előre is a választ!



2014. dec. 8. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, szólnod kell neki, ha nála akarsz szülni.


Szülésznőt válassz, ő lesz veled végig a vajúdás alatt, sokkal fontosabb, mint az orvos (ha nincsenek komplikációk). A doki csak a kitolásra fog bemenni.

2014. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Én úgy tudom, hogy ügyeletes szülésznő is van mindig a szülőszobában. Csak nem szülnek egyszerre annyian ,hogy rám nem marad annyi ideje?!

2014. dec. 8. 12:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Simán szülhetnek annyian egyszerre. Ki tudja, hogy milyen front jön akkor éppen. Van olyan kórház ahol napi 40-60 szülés van. Biztos lehetsz benne, hogy ha nincs fogadott orvosod vagy szülésznőd akkor nem fogják egész nap a kezedet fogni csak akkor amikor tényleg kell.


Szülésznőt érdemes fogadni, orvost már kevésbé. Akárhány orvosos szülést láttam eddig, elég szánalmasan nézett ki. Kb annyi volt az egész, hogy közölte az orvos, hogy " anyuka, mindent csináljon úgy, ahogyan a szülésznő mondja".

Egyébként gyerek bent még nem maradt soha :)

2014. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, azt mondjàk hogy fel kell kèrni. Az enyèm megelőzőtt mert a vègefelè, megkérdezte hogy "együtt szülünk-e?". Így màr nem volt kèrdés de èn is pont vacilàltam előtte hogy fel kell- kèrni, vagy a dokinak ez automatikus hogyha hozzà jàrok nàla szülök. Szülèsznőt is felkèrtem. Igaz ő pont ügyeletes is volt így màshovà is rohangàlt, de èn voltam neki az első. Egyèbkènt persze van ügyeletes szülèsznő biztos ő is elèg, de mikor èn szültem pont valami front volt ès sokan szültek. Ez amit nem tudsz kíszàmítani előre. Ezt neked kell eldönteni hogy megèri-e vagy nem, de ahogy az első írta a doki tènyleg csak a legvègèn megy be ès addig a szülèsznő van melletted ès valójàban a gyereket is ő segíti ki.
2014. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
El fognak látni így is, úgy is. A kérdés az, hogy milyen szinten ismernek, tudják, mit -hogy szeretnél, stb. Ha neked mindegy, nekik is, a gyerek meg megszületik így is, úgy is. Nekem fontos a háborítatlanság, az, hogy ismerjem az embert, aki felnyúlkál, és nem csak az ügyeletes jön kénye-kedve szerint, stb.
2014. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nála szeretnél szülni akkor fel kell kérni. Ha felkéred akkor ott fogsz szülni ahol ő dolgozik. Szülésznőt azért is érdemes fogadni mert a vajúdás átnyúlhat a "műszakon" így pl elkezded egy kedves szülésznővel és 8 órát veled van, majd váltásnál jön helyette más. Ha ez téged zavarna akkor fogadj fel egyet.
2014. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom már az elején mondta, hogy szülésért annyit adok, amennyit gondolok. Nem emlékszem pontosan a szövegkörnyezetre, de egy biztos, nem kérdeztem tőle, és nem is fogadtam fel. De én ennek speciel örültem.
2014. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!