Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhessegem 32. heteben ma...

KrisztinaKiss1990 kérdése:

Terhessegem 32. heteben ma ujra ultrahang vizsgalaton voltam, ahol a doki szerint tul nagy a koponya atmeroje. (pontos meretet nem tudok) Ez milyen okbol lehet, volt mar igy valaki kozuletek, van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek ijesztgetik az embert
2015. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak nem a vízfejűségre gondolt?
2015. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pontos méretet tudni kellene, BPD-t szoktak mérni. Mit mondott még ezen kívül? Nehéz szülésre lehet számítani esetleg, ha túl nagynak saccolják az átmérőt, nekem a kislányom született 37cm-es fejátmérővel, na ez az átlagosnál nagyobbnak számít, meg is éreztem ám, még a két fiamnak egyiknek 33 cm másiknak 35 cm volt a szülés után mért átmérő.

Lányommal a 40. héten indították is a szülést, mert mondták, hogy nagy baba, nagy a feje, nem várnak vele tovább, hát nehezebb is volt őt megszülni, mint az első kettőt. Neki talán 98 volt a BPD a vége felé, de hallottam olyat akinek 100 fölött volt az érték, ezért császározták.

Járj utána a pontos értékeknek, de ne aggódj, viszont kérj az orvostól felvilágosítást, mire számíthatsz!

2015. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok hát a vízfejűség isten őrizz, ugye nem, szerintem azt már hamarabb észre kell hogy vegyék, meg ott elég nagy az eltérés?!
2015. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tudsz pontos méretet? Hol van a leleted???

A vízfejűségnél az agykamrák is nagyobbak és a dokinak kötelessége elmondani, hogy ez mit jelent, mire számíthat úgyhogy nem gondolom, hogy ilyen komoly lenne. Esetleg a császározásra próbál előre valami okot keresni ... Jó lett volna, ha befejezi a megkezdett mondatot, mert az a kérdés mihez képest nagy? A hetek számához vagy a baba többi méretéhez vagy ahhoz, hogy Te esetleg 150 cm-es 44 kg-os vagy és nem szültél még vagy mihez képest????

2015. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
BPD 8.4, ahogy utananeztem 8.1 korul a normalis, habar neten minden tablazat mas adatot tartalmaz. de legalabb annyibol megnyugodtam hogy nem vizfejuseg meg semmi komoly. Koszonom a hozzaszolasotokat, sokat segitettetek :)
2015. jan. 8. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Első baba: 116 mm Bpd, a születésekor. Ő 4850gr és 59cm volt. Második baba: 112mm, 4100gr, 56 cm. Egyiknek sincs semmi baja.
2015. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én fiam is 37cm-s fejjel született.... :)) Neki 30hét5naposan volt a BPD-je 83mm. 10feletti Bpd-vel született terminus előtt egy nappal.

A másik két fiamnak kisebb feje volt, 34 és 35cm-s.

A 34cm-snek 32hetesen 8,5cm-s volt a Bpdje.

A 35-ösnek meg 34hetesen 9,1cm.

2015. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!