Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki a 12. hét után jelentkezzen a védőnőnél?

Figyelt kérdés

Magánorvosnál kezdtem, és ő javasolta, hogy majd csak a 12. heti kombinált szűrés papírjaival jelentkezzek először a védőnőnél, bőven ráérek addig.


Másnak is javasoltak ilyet? Ti mikor mentetek először?

"Lemaradhatok" így valamiről?


Igazából nekem szimpatikus ez a javaslat, mert 1) így nem kellene túl korán "bevallanom" a munkahelyemen (hogy elengedjenek a vizsgálatokra), illetve 2) az első 12 hét egyébként is rizikós, ha (ne legyen úgy de) nem maradna meg, felesleges máris bevonni a védőnőt.


Szerintetek?



2015. jan. 31. 11:42
 1/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Az én dokim csak a 12. hét után ad igazolást a terhességről, amivel a védőnőhöz mehetsz. Nem maradtam le semmiről. Van 3 egészséges gyerkőcünk.

2015. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk elvileg a 12 hétig túl kellene esni az első (kiskönyves) vérvételen és házi orvosi vizsgálaton, de még így sem győztek meg, hogy rohanjak. :)
2015. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy a legelső ultrahangon (hetedik héten) azt mondta a doki, hogy legközelebb 4 hét múlva menjek és addigra már legyen meg a kiskönyv.

A védőnöm a betöltött nyolcadik hét után adta ki a kiskönyvet.

2015. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En is 12. het utan akartam csak menni, nem lattam ertelmet elobb, aztan olyan beteg lettem, hogy csak 15 hetesen jutottam el a vedonohoz, addig itthon kinlodtam. Nem csinalt belole semmi problemat :)
2015. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél 11 hetesen mentem, akkor voltam éppen szabin és volt rá időm.

A második gyereknél kb. a 14. héten mentem, mert rizikós volt az eleje, a védőnő hol volt, hol nem volt...

Addigra már megvolt az első vérvétel, az uh-ok, a genetikai uh. Egész egyszerűen több mindent kellett átmásolnia a meglévő leletekről az első alkalommal.

Sehol sem kérték tőlem a kiskönyvet.

2015. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

2-es, esetleg elárulnád, hogy hol van a "nálatok"? Kíváncsi lennék, hogy Mo. mely részén van ilyen szabály, hogy a 12. hétig kell.


Remélem egyébként, hogy én is normális védőnőt fogok ki.

2015. febr. 1. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan én a 3-as vagyok, de nekem is kellett már vinnem a 11. hétre, én a százhalombattai sztk-ba járok.
2015. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez a kombinált szűrés... én csak ultrahangra mentem,nekem fel sem vetették a kombinált szűrést. A 7. héten mentem a védőnőhöz,mondta is,hogy korán mentem,mert általában a 12, hét körül szokta mondani,hogy menjenek a kismamák,mert akkor már elmúlt az a bizonyos 3 hónap.
2015. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!