Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » KInél hogy zajlott az első...

KInél hogy zajlott az első lakásnézés, mennyi ideig tartott, miket nézett a védőnő?

Figyelt kérdés

2015. febr. 21. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Én csak arra emlékszem a kérdései között, hogy azzal nyitott: Saját lakás? De csak ennyi? nem lehet bővítenni arra felé mondjuk? - és mutatott a szomszéd lakás fala felé.

Mondtam, hogy ez csak ennyi (szépen felújított, modern, praktikus, de kis lakás), de majd persze nézünk nagyobbat, ha kelleni fog. Akkor meg azt válaszolta, hogy végülis 3 gyerekkel is laktak már ennél kisebben is.

Én nem tudom, lilát vagy vöröset láttam éppen, a többit leszűrte magának és amúgy jóban vagyunk, de ezt valahogy nem felejtettem el. (2 gyerekkel is még éppen elférünk.)


Megnézte, hogy van fürdő, wc, stabil anyagi háttérrel jön a baba, tiszta rendes helyre. Semmit nem kérdezett amúgy, csak úgy beszélgettünk, hogy majd hova költöznénk, meg mikor, ha majd lecseréljük egyszer, mióta lakunk itt, mi a foglalkozásunk, hol lesz szerintem a kiságy helye, ilyesmik.

2015. febr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*semmit nem kérdezett = inkább egy beszélgetés volt, mint egy előírt, tételes listával érkezés részéről
2015. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első volt az utolsó is, mert 36 hetes voltam, amikor jött, dolgoztam, nem vettem ki szabit, így előbb nem tudtam fogadni. Nem kérdezett semmit, csak beszélgettünk ahogy mindig is, hogy vagyok, leletekről, van-e valami kérdésem. Panel második, a lépcsőházban akkor volt két kisbaba, így tudta, hogy fűtés, melegvíz van. Megmutattuk a gyerekszobát, megkérdeztük, hogy szerinte jó helyre raktuk-e az ágyat, mert legalább 10 féle tanácsot kaptunk, és legyen övé a döntő szó. Nem volt itt negyed óránál többet szerintem. Jaj még annyit kérdezett, hogy kicsinálta az egyedi textildiszitest, mert ő is kézműveskedik hobbi szinten, és arról beszélgettünk. Semmi extra nem volt, mondjuk én nem is paráztam, mert egy tündér a védőnőnk.
2015. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem nézegetett, de én voltam olyan pofátlan, hogy rákérdezzek, hogy mit néznek ilyenkor. Sorolom a választ, meg a saját megjegyzéseimet, mivel akkor egy belvárosi, új építésű, második emeleti lakásban laktunk, ahonnan tudta, hogy szülés környékén költözünk:

- közművek be vannak-e kötve (Budapest belvárosában, pár éve épült ingatlanban?Persze, ott a pottyantós az Andrássyn)

- tartanak-e haszonállatot a lakásban (igen, tyúkok a teraszon, ló a nappaliban, disznók a hálószobában)

- bántalmazás nyomait (véres fal..? késsel ajtót nyitó férj?)

- vannak-e nyílászárók (nem, hippiközösségben élünk az emelettel és szeretjük a belvárosi galambokat, ezért leszereltük az ablakokat)

- nincs-e köztisztasági szempontból veszélyes mocsok (oké, ez érthető)

- babának alapfelszerelés megvan-e (hát, nekünk a tárolóban állt halomban, feltételezve, hogy szülés előtt költözünk, így nem volt semmi babacucc a lakásban)


Ténylegesen annyi történt, hogy bejött a nappaliba, beszélgetett 5 percet, nem járkált semerre, aztán ment tovább.

2015. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy órával korábban jött, reggel korán be kelkett még mennem dolgozni, pedig már úgy volt, hogy nem megyek, párom nyitott ajtót pizsamában :-) még össze kellett volna rámolnom, de előbb ért ide, mint én haza, égtünk rendesen :-). Nem nézett semmit az ég világon egyébként, nem is kérdezett semmit, új építésű kis lakás, nem volt kérdés, hogy van-e víz vagy fűtés. Kiságyat látta messziről, de csak leült a konyhában és beszélgettünk kb 10 percet.
2015. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 38 hetes terhesként volt a védőnő, addig 2-szer láttam, de annyit dolgoztam, utaztam, hogy ez is csoda volt. Egy nagyon jó fej védőnőnk van.

Konkrétumokat kérdezett: van hol aludjon a baba, külön vagy velünk fog-e aludni, van már kisruha (volt egy szekrényre való), van pelus, van hol fürdetni.

Egy dolog érdekelte nagyon, mert a gyerekszoba melletti fürdőben nem látott mosógépet, hogy az hol van, megmutattam neki a másik fürdőt, mert ott volt a mosógép.

Igazából saját bevallása szerint őt az érdekli, hogy az alapok megvannak-e egy családnál, nyugodtan hazaadható-e a gyerek a kórházból.

2015. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok,


Azt lehagytam, hogy nekem akkoriban még élt a 16 éves macskám és a parámnak pedig patkányai voltak. Még őket is megnézte, rendben találta :) Annyit kérdezett velük kapcsolatban is, hogy a cica hogy bírja a patkányokat, dehát 3-4 év alatt már megszokta őket. A házállatokról jutott eszembe. Egy rossz szava nem volt emiatt sem. Azóta sajnos már megöregedtek és már nem élnek velünk, a gyerekorvos is sajnálta, a védőnő is. Szóval tényleg csak összességében azt nézik, hogy a baba jó helyre kerül és az alapfeltételek bitosítva vannak.

2015. febr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
*páromnak
2015. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt ilyen.

Amikor hazahoztuk a kórházból a fiam, akkor volt kint először és utoljára (2 éves a fiam).

Akkor is inkább a gyereket nézte, meg a zárójelentését.

A szobájában járt, látta hogy minden rendben, nem is kérdezett semmit.

2015. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem nézett. Bejött, leült, beszélgettünk picit és ennyi. Gondolom látta, h mi a szitu.
2015. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!